Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Тотальна перевірка: модуль з даними фізосіб з'явився в YouControl

9 серпня 2019 р.
Тотальна перевірка: модуль з даними фізосіб з'явився в YouControl

Представляємо "Фізичні особи" - новий модуль системи YouControl, що дозволяє перевірити за реєстрами будь-яку фізичну особу в Україні. На честь запуску інструменту даруємо доступ до нього всім користувачам протягом цілого місяця.

Компанії в усьому світі зазнають збитків від шахрайства фізичних осіб. У 2018 року більшість таких злочинів, а саме 67% випадків, були здійснені наближеними до організації особами: агентами, постачальниками послуг, продавцями і клієнтами. Згідно з даними Світового дослідження економічних злочинів і шахрайства, майже половина цих компаній зазнали негативні наслідки шахрайства.

Також як про юридичних, дані про фізичних осіб містяться у відкритих реєстрах. Тому YouControl розробив новий модуль "Фізичні особи". Це інструмент для пошуку, перевірки та аналізу відкритих даних громадян України.

"Необхідно мати уявлення про благонадійність фізосіб, тому що їх активності несуть ризики для компанії іноді не менше, ніж дії самої компанії. Ми прагнемо принести максимум користі вітчизняньому бізнес-середовищу, тому сподіваємося, що модуль "Фізичні особи" також стане musthave-інструментом для наших користувачів", - відзначає Сергій Мільман, СЕО компанії YouControl.

Протягом місяця, з 8 серпня по 8 вересня 2019 року, цей модуль доступний всім користувачам навіть в безкоштовному тарифі Open data.

Що нового розповість про людину модуль "Фізичні особи"?

По-перше, він показує пов'язані з фізособою компанії або ФОП, щоб ви могли своєчасно помітити фактори ризику при роботі з компанією, керівник якої:

•  зареєстрований в зоні ООС або Криму;

•  знаходиться під санкціями України або інших країн;

•  пов'язаний з проблемними компаніями і вже заплямував репутацію;

•  формально керує відразу багатьма компаніями.

По-друге, може визначити, що особа, яка вас цікавить, вважається зниклою або переховується від органів влади та розшукується як відповідач, наприклад:

•  у справах про відшкодування шкоди;

•  за позовами про стягнення аліментів;

•  дезертир (МО, СБУ, МВС України);

•  засуджений до кримінального (адміністративного) покарання, не пов'язаного з позбавленням волі;

•  засуджений до покарання у вигляді позбавлення волі, ухиляється від виконання вироку суду;

•  не прибув до місця проживання після звільнення з місць позбавлення волі;

•  втік із спеціального закладу органів охорони здоров'я, де проходив курс примусового лікування;

•  переховується від органів досудового розслідування/прокуратури/суду;

•  психічно хворий або безпорадний, пішов з дому або медустанови.

По-третє, можна перевірити наявність людини в реєстрі боржників, корупціонерів або люстрованих, а також перевірити її паспорт серед вкрадених або недійсних..

Читати більше: Все про модуль "Фізичні особи". Інструкція

Як перевірити співробітника?

Службу безпеки (СБ) цікавлять не тільки контрагенти, а й власні співробітники. Якщо у випадку з бізнес-партнерами СБ необхідно зважувати ризики, пов'язані з благонадійністю, репутацією, зв'язками ключових осіб контрагента, то при прийомі на роботу можна відразу виявити людину, що знаходиться в розшуку, яка надала підроблений документ і/або має інші протиріччя з Законом.

Багато шахрайських схем будується на недійсних і загублених/вкрадених паспортах. Таких документів "в обороті" чимало: завдяки відкритим базам вдалося виявити понад 5,5 млн, з яких 1,3 млн з'явилися в 2019 році.

Ввівши в систему реквізити паспорта, система перевірить його по базах МВС та ДМС серед викрадених, втрачених і недійсних документів. У результатах пошуку будуть показані:

•  регіон (орган внутрішніх справ);

•  дата крадіжки паспорта;

•  дата внесення інформації до реєстру.

Читати більше: Дані паспорта, борги, зникнення фізосіб: три нових модуля YouScore

Як перевірити борги у потенційного позичальника?

Банки перевіряють своїх нових і діючих клієнтів, особливо позичальників. Швидка і повна перевірка фізособи може заощадити фінансовій організації час і гроші, якщо виявиться, що потенційний клієнт не чистий перед законом.

Модуль "Фізичні особи" вказує на наявність боргу, зокрема:

•  перед банком;

•  по виплаті аліментів;

•  неоплачені штрафи ПДР та інші штрафи;

•  конфіскація майна;

•  рішення Європейського суду з прав людини та інші виконавчі рішення, внесені до Єдиного реєстру боржників і Автоматичну систему виконавчих проваджень.

Важлива деталь! Якщо бачите статус "завершено", це не означає, що виконавче провадження закрито і людина розрахувалася за боргами. Воно може бути просто повернуто стягувачу (позивачу).

Чи є корупціонери серед держслужбовців і політиків?

Журналісти, громадські активісти та інші професіонали, які ведуть розслідування, постійно перевіряють факти про фізичних осіб. Тепер пошук інформації про чиновників і політичних діячів прискориться.

Модуль "Фізичні особи" при перевірці по ПІБ визначає колишніх держслужбовців, які не витримали Люстраційну перевірку в реєстрі осіб, щодо яких застосовані положення Закону України "Про очищення влади".

На сьогодні до реєстру внесено 918 колишніх держслужбовців. Це на вісім осіб менше, ніж в кінці 2018 року. В цьому році видалили дев'ять осіб, але і одного додали.

Корупціонерів система YouControl знаходить в реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. За даними Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), розміщеним на порталі відкритих даних, сьогодні нараховується 26 860 таких справ. Важливо зауважити, що на одну людину може припадати відразу кілька справ. За 2019 рік було винесено 2 250 судових рішень.

Використовуючи модуль "Фізичні особи", ви зможете завжди розраховувати на актуальні відомості.

В результаті пошуку в YouControl ви дізнаєтеся про фізособу:

•  місце роботи, сферу діяльності і посаду на час вчинення правопорушення/люстраційної перевірки;

•  склад правопорушення;

•  статті, згідно з якими особа притягнута до відповідальності;

•  вид дисциплінарного стягнення;

•  номер судової справи і рішення;

•  дата набрання законної сили судовим рішенням;

•  час, протягом якого на особу поширюється заборона, передбачена Законом України "Про очищення влади" і навіть дату видалення з реєстру.

Тобто, навіть якщо дані про людину були в реєстрі в минулому, а потім видалені з нього, ви все одно дізнаєтесь про це.

Читайте більше: Корупціонерам і люстрованим - бан! Отримуйте дані через АРІ

Кому ще стане в нагоді інструмент "Фізичні особи"?

З необхідністю перевірки фізичних осіб регулярно стикаються юристи, HR, бухгалтери, керівники компаній, ріелтори, представники лізингових/кредитних організацій, служби таксі. Навіть приватним особам при здійсненні великих покупок, наймання підрядників та інших угодах важливо знати, з ким маєш справу.

Тому не прогавте можливість скористатися цим інструментом безкоштовно протягом найближчого місяця і оцінити його можливості і вигоди.

Спробувати новий модуль перевірки фізичних осіб прямо зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’