Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Місце банку: Ренкінг фінансової надійності з BankFinScore

4 грудня 2019 р.
Місце банку: Ренкінг фінансової надійності з BankFinScore

Новий інструмент YouControl дозволяє за кілька кліків провести експрес-перевірку фінансової стійкості банків України та порівняти їх позиції з іншими, а також відстежувати щоквартальні зміни. 

Обрати фінансову установу, якій з мінімальним ризиком можна довірити свої кошти, людині чи навіть підприємцю без профільної освіти буває непросто. Тому в YouControl з’явився новий інструмент – Ренкінг фінансової надійності банків або ж банківський FinScore. У ньому публікується розрахований аналітиками скоринговий індекс фінансової надійності банку.

Наразі представлені найсвіжіші відомості за підсумками ІІІ кварталу, однак дані будуть оновлюватися щокварталу і перелік завжди буде актуальним. У ньому також відображається динаміка – укріпив чи втратив банк свої позиції порівняно з попереднім періодом. Скористатися інструментом може будь-хто із відвідувачів сайту YouControl безкоштовно і навіть без реєстрації. 

У таблиці BankFinScore ви швидко зорієнтуєтесь у фінансовому стані кожного з ТОП-40 банків, які разом контролюють 97,5% активів системи. Індекс базується на 25 індикторах, серед яких: 

•  12 нормативів НБУ;

•  12 традиційних розрахункових показників надійності;

•  тип основних бенефіціарів. 

Читати більше: Методика фінансового скорингу банків від YouControl

Інструмент стане у нагоді будь-кому, хто планує відкрити в банку рахунок, розмістити депозит чи взяти кредит. Індекс надасть користувачам розуміння, який банк викликає довіру, а який варто ретельніше перевірити.

Індекс BankFinScore можна вважати своєрідним закликом зважено оцінити фінансовий стан банку, швидо розібравшись, які саме компоненти зумовили такий результат. Для цього достатньо перейти на сторінку “Фінансовий скоринг” обраної фінансової установи. Так, якщо банк має гірші показники ліквідності чи адекватності капіталу відносно середніх по системі, але все одно знаходиться значно вище мінімальної “червоної лінії” згідно з нормативними значеннями НБУ, то хвилюватись не варто. Якщо ж графіки вказують, що показники щокварталу погіршуються і досягли критичних значень – є більше приводів задуматись. Додатково рекомендуємо скористатися модулем “Експрес-аналізу” для оцінки нефінансових факторів благонадійності, що доповнюють висновок BankFinScore”, – пояснює розробник інструменту, фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

Один із головних акцентів Ренкінгу надійності банків є літери від А до D, які і є зведеною оцінкою фінансової установи. 

Про що вони говорять? Банки з індексом A у верхній частині таблиці мають найкращі показники фінансового стану, відносно нижчу ймовірність банкрутства. Також в разі настання системної кризи у них буде кращий доступ до підтримки з боку акціонерів. Але й низькі зведені показники банку відносно інших, за словами розробників інструменту, не варто сприймати надто критично. 

Індекс D присвоювався автоматично чверті банків з нижньої частини таблиці  і свідчить не так про абсолютний фінансових стан, як лише про гірше поєднання факторів надійності відносно більш успішних конкурентів. Коли банківська система має високу результативність, навіть значна частина банків з індексом D може виявитись цілком прийнятним варіантом для співпраці”,  – констатує автор методики Роман Корнилюк.

YouControl раніше публікував дослідження, де визначав ТОП-13 найнадійніших банків за підсумками І кварталу. Цікаво, що кількість фінустанов із індексом А у ІІІ кварталі скоротилася лише на один банк. В ТОПі утримались “ІНГ Банк Україна”, “Дойче Банк ДБУ”, “Ідея Банк”, “ПРАВЕКС-БАНК”, “ОТП Банк”, “ПриватБанк”, “ПроКредит Банк”, “Райффайзен Банк Аваль”, “Сітібанк”, “ПІРЕУС БАНК МКБ” і “УкрСиббанк”. Також позиції до індексу А укріпив “Кредобанк”, якого в ТОПі І кварталу не було.

 Переглянути ренкінг BankFinScore!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’