YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 10 жовтня 2023 р.

Leave Russia: база даних від KSE Institute в YouControl

Поділитися:
Leave Russia: база даних від KSE Institute в YouControl

Додали до системи YouControl дані аналітичного проєкту KSE Institute "Самосанкції". Після цього наші дані щодо фактору "Українська компанія належить до холдингу (групи), інший учасник якого зареєстрований за законодавством рф" приросли на 40%. Це плюс 300+ записів про організації до вже наявних в системі.

 

Держави накладають санкції на окремих осіб та цілі індустрії країн, які є агресорами або країнами-терористами. Важливо розуміти, які міжнародні компанії продовжують свою діяльність на таких ринках. Це питання безпеки, етики та глобальної відповідальності. Завдяки партнерству між YouControl та KSE Institute, ми дізналися більше про цей аспект міжнародних відносин та посилили систему актуальними даними про компанії зі зв'язками з рф.

 

Аналітики R&D центру YouControl проаналізували дані від KSE Institute щодо іноземних компаній, які працюють на російському ринку. Після опрацювання інформації виявили ще 300+ українських організацій, які входять до холдингу (групи), інший учасник якого зареєстрований за законодавством російської федерації. 
 

Інформація щодо зв'язків бізнесу з росією була в системі YouControl від початку повномасштабної війни. Для його створення аналітики використовували дані Єльської школи менеджменту. Тепер даних про компанії ще більше. 


📌 На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, в YouControl створили список діючих українських компаній, що мають "ворожий слід". До нього увійшли понад 20 тис. активних українських підприємств. Серед їхніх власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або російської федерації чи рб. Протягом війни команда YouControl розширювала і поглиблювала пошук зв’язків. Спершу ми включили до Експрес–аналізу 5 факторів, що миттєво показують зв'язок контрагента з росією та країнами-союзницями агресора, зараз їх понад 10. 

 

Які компанії України досі пов'язані з рф

 

За даними KSE серед 300+ доданих до фактору організацій найбільша кількість юридичних осіб (205) зареєстрована у Києві, 27 компаній – у Одеській області, 23 – у Київській області та 15 – у Черкаській. Решта компаній представлена ще в 13 регіонах України та кількість компаній у кожному не перевищує 10.

 

 

40% компаній (121) з виявленим зв’язком з рф через материнську компанію працюють у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів. Серед них по 14 компаній, що працюють в сферах оптової торговлі фармацевтичними товарами – UCB Pharma, Olainfarm, Zentiva, Unipharm, Queisser Pharma, Aspen Pharmacare, Astellas Pharma, Sopharma, Glenmark Pharmaceuticals, та іншими машинами й устаткованням; 13 компаній задіяні у сфері роздрібної та оптової торгівлі паливом. 

 

По 29 з визначених компаній працюють у сферах переробної промисловості та професійній, науковій та технічній діяльності. Основним напрямком 26 компаній є операції з нерухомим майном; а ще 21 задіяні у транспортній сфері.

 

Зв’язки з фінансово–промисловими групами 

 

Фінансово-промислова група – сукупність компаній із фінансової та/або промислової сфер, які належать до одного чи групи кінцевих бенефіціарних власників. Вони взаємодіють між собою для досягнення спільних цілей, таких як отримання фінансової вигоди чи оптимізації виробничих процесів. 

 

Відомості про входження до холдингу (групи), інший учасник якого зареєстрований за законодавством російської федерації додані до досьє 49 компаній, які об'єднані в системі Youcontrol в фінансово-промислову групу "СОКАР". Кінцевий бенефіціарний власник цієї фінансово-промислової групи відсутній, оскільки власник Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки. Вона зокрема виступає  учасником російської ООО "Сокар Рус".

 

Такі ж дані додані в досьє 7 українських компаній, що входять до групи "Вічюнай". Основним напрямком діяльності групи є виробництво крабових паличок і інших продуктів з сурімі і риби під ТМ "VIČI" ("Вічі"). До складу цієї ж групи входять кілька російських компаній, зокрема ООО "ВІЧЮНАЙ–РУСЬ".

 

Компанія ТОВ "БЛГ ВІДІ ЛОГІСТІКС" в рівних долях входить до складу ФПГ "ВіДі Груп" та BLG Logistics Group

Основними напрямками діяльності "ВіДі Груп" є автомобільний бізнес; автомобільна логістика; фінансові послуги та страхування; проектування та будівництво. 

BLG Logistics Group AG & Co. KG — це морська портова та логістична компанія зі штаб-квартирою в Бремені. Дана компанія також має дочірнє підприємство у Санкт-Петербурзі – ООО "БЛГ ЛОГИСТИК АВТОМОБИЛИ СПБ".

 

4 українські компанії (ТОВ "Лідеа Україна", ТОВ "Черлис", СТОВ "Ломовате", ТОВ "Маяк–Худяки") входять до складу міжнародного холдингу Lidea, що займається реалізацією насіння кукурудзи, соняшника, пшениці, сої, ріпаку, сорго, кормових та покривних культур. Lidea також має дочірнє підприємство в рф – ООО "ЕВРАЛИС СЕМАНС РУС".

 

ТОП по кількості персоналу

 

5 українських компаній, які входять до холдингу (групи), інший учасник якого зареєстрований за законодавством російської федерації, згідно даних фінансової звітності за перше півріччя 2023 року, у штаті мають понад 1000 працівників:

 

 

При складанні ТОП-у за КВЕДами не брали участі представництва, так як в них відсутні дані щодо сфери діяльності.

 

Про аналітичний проєкт "Самосанкції" та вебсайт Leave Russia 

 

Leave Russia започаткований командою українських IT волонтерів. У червні 2022 команда Leave Russia об’єднала зусилля з командою KSE Institute та її аналітичний проєктом "Самосанкції" ( SelfSanctions), який досліджує діяльність міжнародних компаній. В результаті команда сформувала найповнішу базу компаній, пов’язаних з російським ринком.

 

💬 "Проєкт був запущений у перші дні війни. На першому етапі нам дуже допомагали наші студенти та волонтери, близько 40 людей. Основними викликами були кількаразові масштабні хакерські атаки на наш сайт та постійна необхідність використовувати VPN, щоб отримувати дані та новини з росії", – розповідає Андрій Онопрієнко, заступник директора з розвитку Київської школи економіки. 

 

Як збирали дані і наскільки повною є база?

 

Дані збирали через щоденний моніторинг новин та джерел. 

 

Критерієм для включення компанії до бази була виручка на російському ринку від 1-5 млн. доларів на рік (мінімальний поріг).

 

База даних KSE є унікальною завдяки глибині та обсягу зібраної інформації. Вона містить понад 3500+ записів компаній та світових брендів, зокрема детальні дані про фінансову діяльність, кількість персоналу, доходи, активи та інші ключові показники. 

 

Ця інформація регулярно оновлюється, завдяки чому база є актуальною та відображає реальний стан ринку.

 

Цінність Leave Russia для користувачів

 

Для бізнесу. Додавання бази KSE до системи YouControl дозволяє користувачам ще глибше аналізувати діяльність іноземних компаній, їхні зв'язки та присутність на російському ринку. Адже даних в системі стало на 40% більше. І це без врахування даних з реєстрів і даних з Єльського університету, доданих ще на початку війни.

 

Для звичайних користувачів це шанс робити свідомий вибір при покупці товарів або послуг. Команда проєкту розробила для мобільних пристроїв ще й сканер штрих–кодів, щоб можна було побачити інформацію про виробника і чи здійснює він діяльність на території росії.

 

Державі. Дані з бази KSE вже активно використовуються урядовими установами України. Це дозволяє проводити ефективнішу зовнішньополітичну роботу та використовувати отриману інформацію в інтересах держави. 

 

Чому бізнес і суспільство має відмовитися від співпраці з росією? 

 

Росія протягом багатьох років проводить загарбницьку політику щодо сусідніх держав. Це загрожує майбутньому і демократії в світі. 

 

Міжнародні компанії можуть вплинути на ситуацію, чинячи тиск економічними методами, відмовившись від співпраці з агресором та припинивши фінансування військової машини росії. 

 

До того ж, партнерство з країною агресором завжди буде ризиком для бізнесу. Наприклад, французька компанія Danone хотіла відновити інвестиції у розвиток і підтримку галузі молочних продуктів у росії. Але російські "дочки" Danone та данської Carlsberg перейшли до "тимчасового управління" росією

 

Раніше російський уряд запровадив правила, що дозволяють арештовувати активи фірм із "недружніх" країн. Акції Danone Russia та пивоварні "Балтика", що належить Carlsberg, перейшли під контроль російського агентства з нерухомості "Росимущество". Відповідний указ підписав президент країни-агресорки.

 

Про що варто було би подбати партнерам Danone, так це про репутацію. Адже на другий день після указу відбулася зміна керівництва "Данон Росія". Новим гендиректором став племінник Рамзана Кадирова, голова Мінсільгоспу Чеченської республіки Якуб Закрієв. Джерело — російське видання The Bell за даними СПАРК.

 

Ми впевнені, що схожа доля очікує й на інші компанії, що досі залишаються в росії. Тож бізнесам необхідно негайно виходити з токсичного ринку, якщо вони досі цього не зробили.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’