Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

Контролю боятись — бізнесом не займатись: майже 12 тисяч підприємств України чекають на комплексну перевірку

30 листопада 2017 р.
Контролю боятись — бізнесом не займатись: майже 12 тисяч підприємств України чекають на комплексну перевірку

Державна регуляторна служба оприлюднила графік з 27 тисяч комплексних перевірок державного нагляду підприємств у регіонах. Аналітики YouControl дослідили розподіл навантаження служб за регіонами, а експерти надали поради, як готуватись до їх візиту.

 

Протягом 2018 року комплексно перевірять 11 851 підприємство. Найбільше юридичних та фізичних осіб-підприємців перевірять у Харківській області — 1 227 та місті Києві — 1 080, а найменше в Луганській та Донецькій областях, де заплановано перевірити 70 та 67 підприємств відповідно.

 

Найчастіше перевірятимуть підприємства сільськогосподарської і медичної галузі, виробництва харчових продуктів, оптовиків, а також підприємства, що займаються роздрібною торгівлею.

 

Найбільше перевірок припадає на такі контролюючі органи:

      *    ДСНС (Державна служба України з надзвичайних ситуацій);

      *    Державна служба безпеки харчових продуктів;

      *    Державна служба праці;

      *    Держекоінспекція.   

 

 

 

Вперше в історії України перелік комплексних перевірок контролюючими органами планується онлайн і є доступними для всіх користувачів.

 

Комплексні перевірки, коли більше ніж два органи перевірятимуть підприємство, призначені, зазвичай, до ризикових суб'єктів господарювання, або ж середньо-великих”, — каже Олексій Дорогань, голова Офісу ефективного регулювання.

 

 

Які служби проведуть найбільше заходів у ТОП-6 за кількістю запланованих перевірок населених пунктах?

 

 

 

Які порушення найчастіше виявляють контролюючі органи?

 

Коментар заступника директора з юридичних питань YouControl Данила Глоби:

 

“Лідерами за кількістю порушень є суб'єкти підприємницької діяльності, які займаються роздрібною реалізацією товарів і послуг. Найбільш поширені порушення: продаж товарів(найчастіше продуктів)  неналежної якості, порушення правил торговельного обслуговування населення, недобросовісна реклама товарів (робіт, послуг). Відповідно до Статті “Про захист прав споживачів” штраф може сягати 8 500 грн.

 

У сфері забезпечення трудових прав роботодавці найчастіше порушують законодавство з оплати праці, з надання щорічних основних і додаткових відпусток, щодо дотримання вимог правил охорони праці. Стаття 265 Кодексу законів про працю містить найбільш суттєві штрафи —  за неоформлення трудових відносин передбачається стягнення 9 600 грн за кожного співробітника. А найбільший штраф у розмірі 320 тис. грн інспектори Держпраці вживають за їх недопуск до проведення перевірки щодо оформлення трудових відносин.

 

Найчастіші порушення також  — в сфері вимог пожежної безпеки. За відсутність реєстрації “пожежної” декларації на підприємствах чи їх об’єктах передбачається штраф до 1700 грн, згідно зі статтею 1752 Кодексу про адміністративні правопорушення”.

 

 

 

Як почати готуватись до перевірок у 2018 році вже зараз?

 


Коментар Олексія Дороганя, голови Офісу ефективного регулювання:


“До кінця року ми плануємо затвердження та оприлюднення уніфікованих форм актів та чек-листів контролюючих служб. Це дасть змогу підприємцям готуватись до перевірок і розуміти, чого саме від них хочуть контролюючі органи. Наступний крок — оприлюднення актів перевірок, щоб бачити динаміку порушень і аналізувати її, прозорість в цій галузі ефективно впливатиме на перевіряючих і на бізнес. Третій крок — затвердження ризико-орієнтованого підходу.

 

Це і є тими критеріями, за якими визначають ступінь ризику підприємства. Відповідно до цього ступеня стає зрозумілим: які органи і в якій кількості до вас прийдуть на перевірку. Все це має бути доступне на сайті регуляторної служби та Офісу ефективного регулювання".

 

 

 

 

План підготовки до перевірок за допомогою системи YouControl

 

 

Крок 1. Визначте, яка вірогідність що на вас чекають перевірки, і які перевірки контролюючі органи запланували відносно вашого підприємства

 

Дізнатися, до якого ступеню ризику відноситься ваше підприємство, тобто чи будуть у вас перевірки найближчим часом, можна як в YouControl, так і на сайті Офісу Ефективного Регулювання: там теж є пошук за кодом ЄДРПОУ чи назвою. Ступінь ризику регламентований ухвалою Кабміну №362 від 24 травня 2017 р.

 

 

 

Визначити, які перевірки вас чекають, можна за допомогою YouControl: введіть код ЄДРПОУ чи назву в пошукову стрічку — в досьє у розділі “Публікації” ви можете ознайомитись з переліком перевірок.

 


 

Крок 2. Ознайомтесь с документами, які складають представники контролюючих органів

 

Ознайомитесь з уніфікованим формами, актами, що складаються контролюючими органами. Це дасть вам змогу зрозуміти, на що саме звернуть увагу контролери. Їх вже почали оприлюднювати на сайті Державної регуляторної служби.

 

 

Крок 3. Стежте і за іншими перевірками, зокрема ДФС

 

Їх список мають оприлюднити до 25 грудня цього року. План некомплексних перевірок з боку Державної регуляторної служби теж опублікують в грудні. З актами планових та позапланових перевірок вже можна ознайомитись на сайті Державної регуляторної служби.  

 

 

________________________________________________________________________

 

Якщо у вас є скарги щодо отримання ліцензування чи результатів перевірок, звертайтесь у експертно-апеляційну раду Державної регуляторної служби. Рішення Ради щодо розгляду апеляцій є обов’язковими для розгляду спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування у триденний строк з дня ухвалення.

 

 

Бажаємо вам спокійно пережити перевірки у вас і ваших контрагентів. Перегляньте ситуацію по перевірках прямо зараз за допомогою YouControl. Реєструйтеся безкоштовно

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’