YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини 21 вересня 2023 р.

Хто підписав звітність компанії? Дізнайся в YouControl

Поділитися:
Хто підписав звітність компанії? Дізнайся в YouControl

Інформацію про головного бухгалтера або іншу особу, уповноважену підписувати звітність компанії, додано в YouControl. Наразі такої функції немає в інших системах перевірки. Розповідаємо, чому це оновлення важливе, і як ним скористатися.

 

Відтепер при перевірці контрагента ви можете дізнатися, хто підписує фінансову звітність компанії. Це може бути головний бухгалтер або інша особа, уповноважена на такий підпис.

 

Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачає, що фінансова звітність підприємств не становить комерційної таємниці, не є конфіденційною інформацією та не належить до інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 14). Це передбачає відкритість фінзвітності.

 

Навіщо знати, хто підписує фінансову звітність?

 

Зв’язок між деякими компаніями часом можна встановити лише через людину, яке веде їхню бухгалтерію. За іншими ознаками юридичні особи інколи здаються не пов’язаними між собою.

 

Окрім того, репутація відповідального за офіційну звітність компанії впливає на надійність контрагента. Особа, що підписує звітність компанії, може мати низку порушень в минулому, на кшталт господарських правопорушень, підробки документів. Отже, ви також ризикуєте стати жертвою її махінацій.

 

Сумнівна репутація контрагента і його відповідальних осіб може кинути тінь і на вашу компанію, таким чином привернувши увагу контролюючих органів. 

 

Щоб мінімізувати ризики, бажано знати, хто саме підписав звітність контрагента.

 

Головний юрист YouControl Надія Чаленко пояснює: "Головний бухгалтер — один із ключових співробітників будь-якої компанії, що має широкий спектр повноважень та дотичний до фінансової сторони її діяльності. Тому перед початком співпраці із тим чи іншим контрагентом слід ретельно перевірити не лише його юридичну особу, її учасників (акціонерів), кінцевих бенефіціарів та керівника, але й головного бухгалтера.

 

Наприклад, при перевірці може виявитися, що головний бухгалтер контрагента одночасно є бухгалтером значної кількості інших юридичних осіб. Це викликає очевидні питання: наскільки відповідально та професійно ведуться ці компанії, чи немає між ними прихованих зв’язків? У разі незадовільної відповіді на ці питання, співпраця із таким контрагентом потенційно може загрожувати вам та вашій компанії негативними фінансовими та репутаційними наслідками.

 

Але не тільки при перевірці контрагента варто придивитися до бухгалтера. Компанії, в яких особа працювала, їхня судова історія та фінансові звіти також можуть свідчити про рівень професійності, сильні сторони та помилки. Це може стати важливим фактором при розв’язанні питання про прийняття того чи іншого кандидата на роботу".

 

І це лише кілька очевидних прикладів, коли ретельна перевірка інформації про головного бухгалтера є важливою і може вберегти компанію від помилок та можливої шкоди.

 

За правилами, звітність підприємства має підписувати керівник (або уповноважена ним особа) та бухгалтер або особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку. На практиці керівник компанії часто вказує своє ПІБ у звітності, де має бути ПІБ бухгалтера або особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку, у зв’язку з тим, що на нього можуть бути покладені обов’язки ведення бухгалтерського обліку.

 

Як дізнатися, хто підписує звітність компанії?

 

ПІБ головного бухгалтера або особи, уповноваженої підписувати звітність компанії, вказується в огляді досьє юридичної особи:

 

 

ПІБ є активним посиланням, натиснувши на яке ви можете перевірити зазначену фізичну особу і побачити, зокрема, інші пов’язані з нею компанії, ФОП, громадські організації.

 

Також дані головних бухгалтерів та осіб, які уповноважені підписувати звітність, додані:

  • безпосередньо у перевірку фізичних осіб. Ця категорія і відповідні зв’язки з компаніями з’явилася в блоці "Пов’язані компанії" і додана у фільтр "Позиція в компанії";

  • у загальний пошук — при пошуку за ПІБ такої особи будуть показані компанії, які з нею пов’язані, за тегом "Засновники, керівники, підписанти, головні бухгалтери".

 

Окрім цього, інструмент "Зв’язки PRO" також показує ПІБ бухгалтерів, яке відображається в категорії "Керівники" разом з директорами та підписантами.

 

Інформація про головного бухгалтера або іншу особу, уповноважену підписувати звітність компанії, в системі YouControl регулярно оновлюється згідно з оновленнями та уточненнями звітності у джерелах даних.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’