Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Історія одного підпису: YouControl показує зміну підписантів

17 травня 2019 р.
youcontol

Хто мав право підписати договір на момент укладання угоди? Тепер в YouControl можна побачити, хто і коли був підписантом компанії в минулому.

Підписант – це фізична особа, що має повноваження представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, в тому числі підписувати договори. Наприклад, якщо директор великої компанії не може особисто займатися всіма такими ситуаціями, він призначає підписанта. Або не одного.

Підписантами можуть бути заступники директора, члени дирекції (виконавчий, комерційний директор і т.д.), учасники господарського товариства та інші особи, уповноважені діяти від імені підприємства без довіреності. Підписантів можна призначати, змінювати, позбавляти повноважень. Ось тут і криється суть проблеми.

Людина може залишити колишнє місце роботи, де вона була підписантом. Причини відходу можуть бути різними, в тому числі не дуже приємними. І ви, співпрацюючи з цією людиною в подальшому, а особливо беручи її на керівну посаду в свою компанію, повинні упевнитися, що в її минулому немає факту, що її ганьбить. Тепер це легко зробити в YouControl.

Де показана зміна підписантів в досьє YouControl

У вкладці «Історія» розміщена інформація про всі зміни, які відбулися в компанії: зміна керівника, засновника, юридичної адреси, зміна виду діяльності та розміру статутного капіталу, а тепер –  і підписантів.

Всі зміни згруповані у категорії (зміна керівника, засновника, юридичної адреси, зміна виду діяльності та розміру статутного капіталу) і відсортовані за датою.

Ви можете побачити ПІБ всіх, хто колись був підписантом компанії. А також дізнатися подробиці про кожного. І далі скористатися іншими функціями YouControl: виявити зв'язки фізичних і юридичних осіб, фактори ризику (судові тяжби, реєстрація в офшорній зоні, перебування під санкціями і ін.). Якщо колишній підписант і теперішній ваш потенційний співробітник замішаний в ризикованих справах, ви про це дізнаєтеся.

Але і самого факту частої зміни підписантів (не менше одної зміни за останні 12 місяців) досить, щоб бути обачнішими з контрагентом. Часті зміни в установчих документах можуть вказувати на відсутність стабільності, а значить - ризики ділових відносин, і бути вагомим приводом провести глибоку перевірку потенційного бізнес-партнера.

Як ми це дізнаємося?

Щоб зробити фізособу підписантом, потрібен наказ директора про призначення такої особи або рішення (протокол) загальних зборів підприємства (в залежності від статуту). Потім до ЄДР вносяться дані про нього:

•  ПІБ;

•  дата обрання (призначення);

•  реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).

Навіть після звільнення або виходу зі складу учасників господарського товариства підписанти продовжують залишатися особами, які мають право діяти від імені підприємства без довіреності. Винключення підписанта з ЄДР вимагає окремої реєстраційної дії.

Дані ЄДР оновлюються в YouControl регулярно. Відповідно, вам достатньо відкрити огляд досьє контрагента, щоб дізнатися, хто є підписантами від його імені.

Але навіщо в такому разі знати, хто володів цими повноваженнями раніше? Ми додали таку можливість в систему, оскільки:

•  історія підписантів доповнює картину історії компанії, дозволяє побачити більше фактів і скласти об'єктивну думку;

•  часта зміна підписантів – один з факторів ризику при співпраці з контрагентом;

•  за кожним підписантом може ховатися ціла історія, що прямо або побічно впливає на ваше партнерство.

Перевірити компанію просто зараз!