YouControl із Незалежною асоціацією банків України зібрали представників банків на круглий стіл, щоб обговорити роль FinTeh-рішень для розвитку банківського ринку та вдосконалення внутрішніх процесів у фінансових установах.
2 листопада пройшов круглий стіл на тему “FinTeh-рішення для фінансового моніторингу/комплаєнсу, аналіз та запобігання ризиків”. Його організувала компанія YouControl разом із Незалежною асоціацією банків України (НАБУ). Під час його відкриття Наталія Василець, заступник голови правління АБ “Укргазбанк”, зазначила, що такий захід наразі актуальний для всіх учасників банківського ринку, адже у них є потреба в знанні та розумінні свого клієнта, його бізнес-моделі, а також в оцінці та попередження ризиків, пов’язаних зі співпрацею з різними контрагентами.
Серед спікерів круглого столу були представники крупних українських банків. Один із них, Тамаш Хак-Ковач, голова правління АТ “ОТП Банк”, зазначив, що завдання FinTeh-рішень серед іншого полягає в тому, щоб додавати комфорт у роботу банків. “Одна із головних проблем сектору – контроль клієнта на вході в банк, до моменту відкриття рахунку. Це не найпростіше завдання, тому що потрібно все виконувати якісно та швидко”, – пояснив експерт. На його думку, саме новітні рішення допоможуть удосконалити цей процес та перевести його на автоматизований рівень.
Сергій Мільман, засновник та СEO YouControl, зазначив, що банкіри – головні драйвери розвитку галузі бізнес-розвідки і комплаєнсу, і така ситуація склалася історично. Тож YouControl значною мірою зважає на їхні потреби у розробці свого продукту.
“Ми працюємо над автоматизацією перевірки контрагентів п’ятий рік. Наша робота націлена на мінімізацію людського фактору в процесі комплаєнсу, тому що зі збільшенням об’єму даних у відкритому доступі стає все складніше провести комплексний аналіз і прийняти на їхній основі якесь рішення. І результатом роботи в цьому напрямку став продукт YouScore – АРІ-сервіс, що дозволяє отримувати інформацію про партнера чи клієнта напряму у внутрішню систему організації. При його створенні ми поєднали і науковий підхід, і експертні думки учасників банківського ринку. Ми сподіваємось, що його використання в майбутньому стане загальноприйнятим стандартом, адже можливість працювати у передбачуваному та прозорому бізнес-середовищі цікава усім гравцям ринку”, – запевнив Сергій Мільман.
Наступний спікер, Роман Корнилюк, кандидат економічних наук та фінансовий аналітик YouControl, пояснив, що посилення вимог, які ми бачимо з боку НБУ та інших регуляторів щодо банків, визначають і вектор їхнього розвитку. “Нарощення тиску вимагає від банків діджиталізації та цифровізації. З одного боку, такі зміни дають можливість комплаєнс-офіцерам значно простіше обробляти великі масиви даних, з якими вони щоденно стикаються. З іншого боку, така ситуація на ринку спонукає до розвитку по всьому світу відповідних стартапів. І в Україні наразі посилюється пошук інноваційних технологічних рішень для фінустанов, для чого банки створюють все більше акселераційних програм”, – констатував експерт.
Дмитро Капуловський, начальник відділу оптимізації процесів в АТ "ОТП Банк", також підтвердив, що сучасні рішення для банківського сектору можуть докорінно змінити внутрішню “кухню” в таких установах. За його словами, останнім часом багато процесів в банку, що він представляє, еволюціонували. Раніше перевірка потенційного контрагента складалася з чотирьох кроків: пошуку інформації, її структурування, аналізу і прийняття рішень, внесення даних у внутрішню систему банку. Наразі завдяки сучасним FinTeh-рішенням із них залишилося лише два останніх, однак і внесення інформації в систему теж планується автоматизувати.
А от Андрій Глевацький, директор департаменту роздрібних ринкових ризиків Райффайзен Банк Аваль, розповів, що банк завдяки інноваціям зміг змінити систему відслідковування клієнтів. Так, раніше співробітникам установи доводилося за інформацією в ЗМІ та відгуками в мережі збирати інформацію про клієнтів, котрим були надані певні кредитні ліміти. Однак сучасне рішення щодо автоматичного моніторингу компаній значно спростило цей процес і працівникам відповідного відділу банку потрібно просто вчасно обробляти та аналізувати отриману інформацію і приймати оперативні рішення щодо проблемних клієнтів.
Учасники заходу в процесі дискусії запропонували варіанти удосконалення комплаєнс-сценаріїв, що увійдуть в плани розвитку експрес-аналізу аналітичної системи YouControl та модулю API-сервісу YouScore.
Читайте також:
Статті 31 грудня 2021 р.
Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?
Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман
Новини 10 грудня 2021 р.
YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік
З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".
Новини 9 грудня 2021 р.
"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl
"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель. Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону. Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.