Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

YouControl запустив свій подкаст про людей в бізнесі!
35 хвилин концентрованої користі тут

Слухати
Новини

Дані про штрафи АМКУ тепер в Експрес-аналізі

9 квітня 2021 р.
Дані про штрафи АМКУ тепер в Експрес-аналізі

Експрес-аналіз YouControl тепер відображає штрафи Антимонопольного комітету України за порушення правил економічної конкуренції. Раніше таку інформацію потрібно було шукати в офіційних публічних повідомленнях АМКУ, тепер це можна перевірити в YouControl за 30 секунд.

 

Інструмент стане в нагоді, щоб автоматизувати процес перевірки контрагента під час тендерів. Більше не потрібно гаяти час, щоб перевіряти контрагента на порушення антимонопольного законодавства і шукати добропорядного підрядника.


"Нова розробка буде корисна найперше замовникам та учасникам публічних закупівель. Адже всю необхідну інформацію тепер легко перевірити в один клік. Також автоматичний аналіз штрафів від АМКУ дозволить бізнесу, ГО, журналістам значно пришвидшити процес з проведення моніторингу закупівель та виявлення корупційних токсичних схем. Щиро раді, що в партнерстві з YouControl АМКУ популяризує сферу відкритих даних та сприяє формуванню прозорого бізнес-середовища", – зазначає GR-менеджерка YouControl Наталія Чорногуб.

 

Антимонопольний комітет уповноважений накладати штрафи за порушення законодавства про недобросовісну та економічну конкуренцію. Наприклад, якщо компанія неправомірно використовує або копіює товар іншого виробника, здійснює порівняльну рекламу, розголошує комерційну таємницю або поширює неправдиву інформацію про конкурентів. Поза законом також спотворення результатів торгів, тендерів, усунення з ринку інших суб’єктів господарювання та купа інших дій. 

 

Співпраця з компанією чи ФОП, що має порушення законодавства у сфері конкуренції може нести ризики: фінансові, репутаційні або, навіть, кримінальні. До прикладу, організація не дискваліфікувала постачальника в конкурентній процедурі, в той час як повинна була це зробити. Постачальник зірвав виконання замовлення а гроші "пішли" на рахунок виконавця. Інші учасники тендеру оскаржать закупівлю в суді та ініціюють перевірку Держаудитслужби. За фактом порушень може бути відкрито кримінальне провадження.

 

Якщо хочете працювати з добросовісними контрагентами – такі дані потрібно перевіряти. 

 

Державні підприємства взагалі не мають права співпрацювати з контрагентами, які за останні декілька років мали такі порушення.

 

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська нагадує, що список таких порушників зі скороченою назвою "Зведені відомості" нині публікується на сайті АМКУ у розділі "Оскарження публічних закупівель". "Законом про публічні закупівлі передбачено, що замовник по цьому списку має перевірити учасника тендеру на предмет допущених ним раніше порушень антимонопольного законодавства. Адже окремі такі порушення караються штрафом або взагалі забороною брати участь у торгах на 3 роки. У разі наявності учасника у списку йому мають відмовити. Поява ще одного джерела достовірної інформації – це безсумнівний бонус для замовників, а для АМКУ як розпорядника інформації колаборація з YouControl – цікавий досвід з корисним результатом", –  зазначає Ольга Піщанська.

 

 

Як побачити штрафи АМКУ в YouControl

 

Почніть перевірку контрагента: в пошуковому рядку на головній сторінці введіть назву або код ЄДРПОУ компанії.

 

Результати показуються в Експрес-аналізі компанії:

 

 

Інструмент можна персоналізувати, обравши лише ті фактори, які потрібні саме вам. Для цього перейдіть в налаштування модуля.

 

 

Зараз в системі є дані про штрафи за останній рік. Також інформація про штрафи відображається у вкладці "Офіційні повідомлення". Кожен фактор, що відображає Експрес-аналіз – це штраф за відповідною нормою законодавства у сфері економічної конкуренції.

 

Як працює Експрес-аналіз

 

Мета Експрес-аналізу – насамперед сигналізувати про фактори, які потребують особливої ​​уваги та ретельної перевірки. Він економить час і автоматизує левову частку бізнес-розвідки, враховуючи відразу 518 факторів ризику. За відгуками користувачів YouControl, головний плюс цього інструменту – можливість із першого запиту відкрити досьє, побачити зведений аналіз і не "опускатися" нижче в результатах пошуку.

 

Більше: Як персоналізувати Експрес-аналіз 

 

Перевірити контрагента! 

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’