Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

YouControl запустив свій подкаст про людей в бізнесі!
35 хвилин концентрованої користі тут

Слухати
Новини

Аграрії та металурги отримали понад 50% відшкодувань ПДВ

27 лютого 2018 р.
Аграрії та металурги отримали понад 50% відшкодувань ПДВ

За 2017 рік Державна фіскальна служба відшкодувала бізнесу 120 мільярдів гривень ПДВ, що на 27,7% більше, ніж 2016 року. Аналітики YouControl дослідили, які галузі отримали найбільше відшкодувань.

 

Методологія:

Для підготовки дослідження аналітики YouControl користувались реєстром заяв на відшкодування ПДВ. Опрацьовані заявки компаній лідерів за поверненим ПДВ ТОП-300 терміном з 1.07.2017 по 31.12.2017

 

 

Загальні тенденції відшкодування ПДВ

 

Загальна сума відшкодувань за друге півріччя 2017 року склала 62 млрд грн. ТОП-300 компаній за сумою відшкодування отримали загалом повернення 45,1 млрд грн. Понад три чверті з цієї суми припало на аграріїв та металургів. Примітно, що компаніям у 2017 році в середньому повернули 98% від заявленої суми. Найбільше відшкодували ПДВ компаніям,що входять до п’яти галузей: аграрної, металургійної, машинобудівної, харчової та хімічної промисловості. До них відносяться 232 компанії з проаналізованих трьохсот. Решта 68 компаній входять до: деревообробної (16 компаній), будівельної (12), енергетичної (13), транспортної (8), фармацевтичної (5), легкої промисловості (6), торгівлі нерухомістю (7), телекомунікаційної (1) галузі.

 

 

Середній термін очікування компаніями на відшкодування ПДВ складає 34 дні, що є в межах чинного Податкового кодексу України. Найдовше компаніям  довелось очікувати на відшкодування 80 днів, а найменше ‒ 20 днів.

168 підприємств з ТОП-300 отримали 100% відшкодування ПДВ відносно заявленої суми. Серед тих підприємств, по яких заявлену суму відшкодування зменшено, в середньому недоотримували 3,26% від заявленої суми. Найменше недоплата становила 0,01%, а найбільше ‒ 34,8%.

 

Причини заниження відшкодування ПДВ контролюючим органом останнім часом можуть бути пов'язані з наступними факторами:  несплачені податкові зобов'язання з ПДВ контрагентами-продавцями, результати камеральної чи в окремих випадках документальної перевірки, зокрема і через  невизнання податковою окремих господарських операцій. Кожний випадок є індивідуальним. Якщо є незгода з податковими органами, тоді справа може слухатися у судах роками. Саме тому законодавець намагається процес відшкодування ПДВ автоматизувати, зробити механізм, при якому за наявності окремих ознак, при дотриманні процедури можна отримати законне відшкодування без проведення документальних перевірок. Наразі такий механізм працює не зовсім ідеально, хоча покращення, на мій погляд, є ‒ справ у суді з цього приводу поменшало”, ‒ каже адвокат Лючия Нікулиця.

 

 

Давайте ознайомимось детальніше: компанії з яких секторів та фінансово-промислових груп є лідерами за відшкодуванням ПДВ?

 

Автор інфографіки Ренат Насрідінов

 

 

Аграрний сектор

 

Найбільше відшкодувань отримали компанії аграрної галузі. 90 юрособам фактично відшкодували близько 19,9 мільярдів гривень. До лідерів входять компанії та таких фінансово-помислових груп: “Кернел”, “АДМ Трейд”, “Нібулон”, “МХП”, “Каргіл”, ДП “Державна продовольчо-зернова корпорація України, “Оліар”, “Укрлендфармінг”, “Віойл”, “Укрпромінвест”, “Астарта”, “Укрлендфармінг” та інші.

 

Компанії аграрного сектору з ТОП-300 в середньому мають задовільний рівень фінансової стійкості, за даними індексу FinScore.

 

 

Металургія

 

До металургійної групи “велетнів отриманого ПДВ” входить 43 компанії. За 2017 рік їм відшкодували 16,2 млрд грн. Цю сферу контролюють компанії з фінансово-промислових груп: “Метівест”, “Смарт Холдинг”, “Arcelor Mittal”,  “EastOne”, “Сентравіс”, “ІСД (Індустріальнйи Союз Донбасу)”, “DCH”,  “Група братів Суркісів”, “Група Костянтина Жеваго”, “Група ДФ”, компанії Романа Абрамовича та Олега Дерипаски та інші. У списку є і дві державні компанії: ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" та ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".

Фінансова стійкість компаній металургійного сектору з ТОП-300 знаходиться на задовільному рівні, за даними індексу FinScore.

 

 

Машинобудування

 

У сфері машинобудування працює 45 компаній. Вони отримали відшкодування ПДВ на суму 2,3 млрд грн. Серед цих компаній представники державного “Укроборонпрому”, ПАТ “Мотор Січ”, “Electrolux Contracting Aktiebolag”, “Сумітомо Електрик Борднетце” та інші.

 

Компанії машинобудівного сектору з ТОП-300, відповідно до індексу FinScore, в середньому мають добрий рівень фінансової стійкості.

 

 

Харчова промисловість

 

На харчову промисловість припало 30 компаній з відшкодованими 1,7 млрд грн.  Компанії з цієї сфери в основному входять у такі фінансово-промислові групи, як “Agrofusion”, “Kraft Foods Entity Holdings B.V.”, “Укрпромінвест”, “Ovostar Union”, “Malteurop Group”, “МК Солодовень” та інші.

 

Компанії харчового сектору також мають добрий рівень фінансової стійкості, за середнім значенням індексу FinScore.

 

 

Хімічна промисловість

 

До “хіміків” потрапили 24 компанії, яким було відшкодовано 1,6 млрд грн. Це такі компанії, як ТОВ “Карпатинафтохім”, ТД “Агроімпорт ЛТД”, ТОВ “Преміорі”, ТОВ “Гуала Кложерс Україна” та інші.

 

Компанії хімічної промисловості, котрим повернули ПДВ, теж мають добрий рівень фінансової стійкості за середніми показниками FinScore.

 

 

Нагадаємо, аналітики YouControl розробили індекс FinScore для того, щоб ви могли оцінити фінансову надійність контрагента за 1 секунду. Цей індекс враховує показники ліквідності, платоспроможності, ділової активності та рентабельності. FinScore визначає фінансову стійкість і вірогідність банкрутства компанії. Унікальність методу полягає в тому, що FinScore створений саме для аналізу компаній на українському ринку.

 

Проаналізувати контрагента прямо зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’