Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Новини

4D-скоринг компанії: огляд фінансового сканування YouControl

9 червня 2020 р.
4D-скоринг компанії: огляд фінансового сканування YouControl

Головне завдання YouControl — допомогти уникнути проблемної співпраці, вчасно попередивши про можливі ризики та сумнівні факти в господарській діяльності потенційного бізнес-партнера. Вирішити це завдання можна тільки комплексно, з огляду на максимум доступних даних. Для цього ми створили інструменти, що дозволяють зробити це в чотирьох “вимірах”: з точки зору експрес, фінансового, ринкового аналізу та оцінки кредитної надійності.

Експрес-аналіз

ExpressScore вказує на обставини, які потрібно врахувати в першу чергу, перед початком співпраці з контрагентом. Відразу ж при відкритті досьє компанії ExpressScore вказує на чинники, що вимагають максимально уважного вивчення. Для цього є кольорові маркери та літерні індекси A, B, C, D.

Буквений індекс відповідає тій мірі уваги, яку варто приділити фактам:

D — компанію потрібно ретельно перевірити;

C — переконливо радить перевірити конкретні чинники;

B — вказує на додаткову перевірку;

А — алгоритм не виявив проблем, або вони незначні.

Індекси в експрес-аналізі виконують практичні функції:

1.  Наочно привертають увагу до важливих фактів в “біографії” компанії, в яких, серед іншого, можуть бути ризики для бізнесу;

2.  Підказують, в яких напрямках потрібно перевірити контрагента;

3.  Економлять час, автоматизуючи аналіз даних про компанії.

Фінансовий скоринг

FinScore в системі YouControl — перший етап для швидкого визначення фінансової стійкості підприємства. З його допомогою можна прогнозувати ймовірність настання банкрутства компанії. І, в залежності від результату, поглибити аналіз.

Індекс FinScore показаний у літерах: від “А” до “D”. Компанії з індексом “А” зазвичай виявляються більш надійними, ніж інші. Компанії з індексом “D” ставали банкрутами в 7 разів частіше компаній з індексом “А”.

Індекс фінансового скорингу в системі YouControl знаходиться в досьє компанії під експрес-аналізом і детально розкривається у вкладці “Фінанси”.

Фінансовий скоринг зберігає інформацію за 5 років і розкриває фінансові показники компанії за цей період.

Ринковий скоринг

MarketScore в YouControl — це інструмент для визначення позиції компанії на ринку. Використовуйте його для порівняння з конкурентами на ринку України і оцінки ринкової потужності компанії щодо інших в галузі.

Діапазон значень індексу MarketScore може варіюватися від 1 — мінімальна ринкова потужність, до 4 — максимальна ринкова потужність, залежно від поєднання економічних показників компанії. Припустимо, що у чверті найбільших компаній ринкова частка понад 10%, чверть компаній контролює понад 5%, ще чверть компаній контролює від 0,3% до 5%, а 0,3 % ринку займають дрібні компанії. Після того, як частина ринку для кожної компанії розрахована, їй присвоюється певний бал:

•  понад 10% ринку ㅡ 4 бали;

•  5% — 10% ринку ㅡ 3 бали;

•  0,3% — 5% ринку ㅡ 2 бали;

•  від 0,3% ринку ㅡ 1 бал.

Індикатор A-B-C-D присвоюється компаніям за таким же алгоритмом. Аналогічно розраховуються бали за ще 9-ти параметрами: ринкова частка компанії, її місце в галузі, динаміка зростання у порівнянні з конкурентами та інші. А середнє арифметичне значення всіх балів — це і є остаточний індекс MarketScore.

Індекс MarketScore знаходиться в досьє компанії відразу ж після експрес-аналізу біля індексу FinScore і детально розкривається у вкладці “Фінанси”.

Кредитний ліміт

Інструмент “Кредитний ліміт” дає уявлення про те, який максимальний обсяг кредиту можна видати компанії, щоб у неї були фінансові можливості повністю і в строк повернути його.

Алгоритм об’єднує аналітичні та фінансові дані YouControl: результати досліджень боргового навантаження та дані ринку корпоративного кредитування. Також він враховує рівень боргового навантаження компанії та її здатність генерувати стабільний прибуток для покриття майбутніх виплат за кредитними зобов’язаннями. На підставі цих даних розраховуються 2 можливих варіанти кредитного ліміту:

•  Комфортний рівень (зелена лінія) — це верхня межа обсягу кредиту. Вона показує, який кредит можна видати при заданому максимальному значенні боргового навантаження. Наприклад, 3 річних операційних прибутки;

•  Рівень обачності (червона лінія) — межа обсягу кредиту при більш поблажливих умовах. Наприклад, 5 річних операційних обсягів прибутку. Вище цього рівня кредитувати необачно.

Площа між червоною і зеленою лініями охоплює безпечний рівень кредитування, таку суму компанія швидше за все зможе повернути.

Дашборд дозволяє коригувати вхідні дані — верхню і нижню межу боргового навантаження.

Результати розрахунку на графіку показують стан кредитоспроможності контрагента за останні 5 років. Їх можна побачити в огляді досьє компанії поруч з індексом фінансового та ринкового скорингу, а також в окремій вкладці розділу “Фінанси”.

Всі ці інструменти доповнюють один одного для глибокої бізнес-розвідки, а також економлять час і автоматизують прийняття об’єктивних рішень. Використовуйте їх, щоб приймати зважені рішення про співпрацю і не піддавати бізнес небезпеці.

Перевірити компанію

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’