Court decree № 80179507, 28.02.2019, Commercial Court of Dnipropetrovsk Oblast

Approval Date
28.02.2019
Case No.
904/5868/18
Document №
80179507
Form of legal proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

28.02.2019м. ДніпроСправа № 904/5868/18

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

без участі представників сторін

розглянувши

заяву Головного управління ДФС у Харківській області

до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Ключове рішення", м. Дніпро

про визнання банкрутом ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "КЛЮЧОВЕ РІШЕННЯ", м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 12, код ЄДРПОУ 34410967 відкрито ухвалою господарського суду 15.01.2019р. відповідно до процедури, передбаченої статтею 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон).

Постановою суду від 17.01.2019р. ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "КЛЮЧОВЕ РІШЕННЯ", м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 12, код ЄДРПОУ 34410967 визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 (49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд.12, оф. 16; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

21.02.2019р. до суду надійшла заява Головного управління ДФС у Харківській області №5110/9/20-40-10-07-01 від 15.02.2019р. з грошовими вимогами до банкрута в розмірі 1052,82грн. та клопотання про відстрочення судового збору до прийняття рішення по суті.

26.02.2019р. до суду надійшла уточнена заява Головного управління ДФС у Харківській області №5850/9/20-40-10-07-01 від 22.02.2019р. з грошовими вимогами до банкрута.

Згідно частини 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно підпункту пункту 2 частини другої ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що розмір ставки судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на день звернення кредитора до суду) встановлено вичерпний перелік, осіб, які звільнені від сплати судового збору, до якого кредитор не входить.

Розглянувши подане клопотання про відстрочення оплати судового збору, встановлено наступне.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Статтею 129 Конституції України, як однієї із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Таким чином, зі змісту статті 8 Закону України "Про судовий збір" вбачається, що відстрочення від сплати судового збору є правом суду, а не його обов'язком, при цьому єдиною підставою для вчинення судом зазначених у наведеній нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.

Отже суд не приймає до уваги посилання Головного управління ДФС у Харківській області, що у останнього відсутні кошти на сплату судового збору.

Враховуючи викладене, суд вирішив, у задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочку від сплати судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до банкрута відмовити.

Таким чином, з огляду на те, що кредитором не подано доказів сплати судового збору, а клопотання про відстрочення сплати судового збору відхилено, суд вважає за необхідне заяву Головного управління ДФС у Харківській області (з урахуванням уточнення) з грошовими вимогами до банкрута залишити без руху до закінчення строку на усунення недоліків, а саме для надання доказів сплати судового збору.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 234, 235 ГПК України, ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволені клопотання Головного управління ДФС у Харківській області №5112/9/20-40-10-07-01 від 15.02.2019р. про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Зобов’язати Головне управління ДФС у Харківській області в строк до 12.03.2019р. надати суду докази сплати судового збору у розмірі 3 842,00грн. за подання заяви про визнання грошових вимог до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "КЛЮЧОВЕ РІШЕННЯ", м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 12, код ЄДРПОУ 34410967.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_2