Decree № 46188011, 22.06.2015, Lviv Circuit Administrative Court

Approval Date
22.06.2015
Case No.
813/3418/13-а
Document №
46188011
Form of legal proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 червня 2015 року Справа № 813/3418/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого суддіКузана Р.І.,

суддіКравціва О.Р.

суддіКухар Н.А.

з участю секретаря судового засіданняПерчак С.В.,

представника позивачаОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції України до Малого приватного підприємства «МПМ», за участю Прокуратури м.Львова про виконання вимог припису,

в с т а н о в и в:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (надалі позивач, ІДАБК у Львівській області) звернулась у Львівській окружний адміністративний суд з позовом до Малого приватного підприємства «МПМ», в якому просить зобовязати відповідача - Мале приватне підприємство «МПМ»(надалі відповідач, МПП «МПМ») виконати вимоги припису №7/04-з від 12.04.13р., а саме: зупинити експлуатацію нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 141 у м. Львові у яких функціонує заклад громадського харчування.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що перевіркою з питань дотримання відповідачем вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил встановлено, що МПП «МПМ» здійснює експлуатацію нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 141 у м. Львові шляхом здачі зазначених приміщень в оренду ФОП ОСОБА_2 У вказаному приміщенні функціонує заклад громадського харчування. Разом з цим, декларація про готовність вказаного обєкта до експлуатації від 03.01.13р. №ЛВ 143130030612 скасована наказом інспекції ДАБК у Львівській області від 01.04.13р. №59-ОД. За таких обставин експлуатація нежитлових приміщень є порушенням п.8 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.12 Порядку прийняття в експлуатації і закінчених будівництвом обєктів, що затверджений постановою КМУ від 13.04.11р. №461.

За результатами вказаної перевірки складено акт про проведення перевірки №07/04-з від 12.04.13р. та припис №07/04-з від 12.04.13р. про усунення встановлених порушень, шляхом зупинення з дня отримання припису експлуатації нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 141 у м.Львові, у яких функціонує заклад громадського харчування.

ІДАБК у Львівській області проведено перевірку виконання припису, якою встановлено, що вимоги припису відповідачем не виконані. У зв'язку з цим позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.

Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) в порядку процесуального правонаступництва Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області замінено на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі ДАБІ).

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Просив такий задовольнити в повному обсязі.

Відповідач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, хоча про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

Відповідно до положень статті 128 КАС України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне:

Головним державним інспектором відділу державного контролю за будівництвом обєктів №1 ІДАБК у Львівській області ОСОБА_3 проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил при експлуатації МПП «МПМ» нежитлових приміщень по вул. Городоцькій, 141 у м.Львові.

Перевіркою встановлено, що ІДАБК у Львівській області 17.05.10р. на підставі Наказу інспекції від 14.05.10р. № 538/С видано сертифікат відповідності, який засвідчує відповідність закінченого будівництвом обєкта після реконструкції проектній документації, вимогам державних будівельних норм та правил та готовність його до експлуатації як закладу громадського харчування. Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.02.13р. у справі № 2а-7568/11/1370 скасовано Наказ ІДАБК у Львівській області № 538/С та сертифікат відповідності № ЛВ 000533 від 17.05.10р. Крім цього, наказом ІДАБК у Львівській області № 59-ОД від 01.04.13р. скасовано реєстрацію декларації від 03.01.13р. №ЛВ 143130030612 про готовність до експлуатації під заклад громадського харчування нежитлових приміщень по вул. Городоцькій, 141 у м.Львові.

Разом з цим, перевіркою встановлено, що МПП «МПМ» здійснює експлуатацію вказаних нежитлових приміщень шляхом здачі їх в оренду ФОП ОСОБА_2 У цьому приміщенні функціонує заклад громадського харчування, що є порушенням п.8 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.12 Порядку прийняття в експлуатації і закінчених будівництвом обєктів, що затверджений постановою КМУ від 13.04.11р. №461.

За результатами перевірки складено акт про проведення перевірки №07/04-з від 12.04.13р. та припис №07/04-з від 12.04.13р. про усунення встановлених порушень.

Відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.11р. № 553, позивачем 19.04.13р. проведено позапланову перевірку МПП «МПМ» виконання вимог припису №7/04-з від 12.04.13р. В результаті перевірки встановлено, що відповідач не виконав вимоги припису ІДАБК у Львівській області. Результати позапланової перевірки оформлено актом №8/04-з від 19.04.13р.

У звязку з невиконанням вказаного припису позивач звернувся до суду.

Вирішуючи спір, суд керувався наступним.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» передбачено, що державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснюється для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно з абз. 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011 року «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю», державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

У відповідності до п.8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», припис - це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) щодо усунення порушень вимог законодавства.

Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо:

а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил;

б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Судом встановлено, що припис Інспекції Державного архітектурно - будівельного контролю у Львівській області №07/04-з від 12.07.13р. був оскаржений відповідачем в судовому порядку.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду №813/7812/13-а від 14.02.14р. адміністративний позов задоволено та скасовано оскаржуваний припис.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.03.15р. апеляційну скаргу ІДАБК У Львівській області задоволено, постанову Львівського окружного адміністративного суду №813/7812/13-а від 14.02.14р. скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову відмовлено.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином судом встановлено, що припис ІДАБК у Львівській області № 7/04-з від 12.04.13р. є законним та підлягає виконанню.

Відповідачем не надано доказів виконання вимог припису чи обґрунтованих заперечень на позов.

Відтак, органом державного архітектурно-будівельного контролю в процесі розгляду справи доведена правомірність та необхідність зобов'язання відповідача - МПП «МПМ» зупинити експлуатацію нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 141 у м.Львові, у яких функціонує заклад громадського харчування

З огляду на те, що станом на день розгляду справи в суді, вимоги припису ІДАБК у Львівській області, які є обов'язковими до виконання, відповідачем не виконано, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відтак підлягають до задоволення.

З урахуванням ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 7-14, 69-71, 86, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

п о с т а н о в и в :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Зобовязати відповідача Мале приватне підприємство «МПМ» (м.Львів, вул. Медової Печери, 3, ЄДРПОУ 13818334) зупинити експлуатацію нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 141 у м.Львові, у яких функціонує заклад громадського харчування.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя Кузан Р.І.

Суддя Кравців О.Р.

Суддя Кухар Н.А.

Previous document : 46188010
Next document : 46188016