№ 24963363, 17.05.2012, Transcarpathian Circuit Administrative Court

Approval Date
17.05.2012
Case No.
2а-0770/870/12
Document №
24963363
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

Cправа № 2a-0770/870/12

Ряд стат. звіту № 10.1

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

за участю представника прокуратури Закарпатської області Роман М. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Прокурора Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монтажник» про стягнення заборгованості, -

встановив:

Прокурор Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду у Виноградівському районі Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монтажник» про стягнення з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області заборгованості по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в сумі 1 766 гривень 76 копійок.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник Управління Пенсійного фонду у Виноградівському районі Закарпатської області в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце слухання справи. Заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо позовних вимог до суду не надійшло.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за три дні до судового засідання. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про задоволення позову з таких мотивів.

Судом встановлено, що ТзОВ «Монтажник» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа у Виноградівській районній державній адміністрації Закарпатської області 14.12.1988 року, за адресою: м. Виноградів, вул. Копанська, 12, Виноградівський район, Закарпатська область, ідентифікаційний номер 20458178 та видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, про що свідчить копія Довідки, видана Закарпатським обласним управлінням статистики, наявна в матеріалах справи.

Відповідач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Монтажник» зареєстроване на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»№400/97-ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058 від 09.07.2003 року.

Згідно з абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Порядок нарахування збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в період до 01.01.2004р. визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19 жовтня 2001р. № 316-6 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2001 року за № 3998/6189.

Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 від 09.07.2003року, який набрав чинності з 01.01.2004 року, встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12), який діяв до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до п.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України», затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.

Відшкодуванню Пенсійному фонду України, крім суми виплаченої пенсії, підлягають і витрати на доставку пенсії, які згідно Тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, затверджених Наказом Держкомзв'язку та інформатизації України №166 від 22.07.2004 року, відповідно до якого становлять для міста 0,79% від суми пенсії, для села 1,56% від суми пенсії.

Громадянин ОСОБА_2 працював на ТзОВ «Монтажник», що підтверджено копіями трудової книжки та довідок про підтвердження наявного трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданими ТзОВ «Монтажник». Вказані обставини дали йому право на призначення пенсії відповідно до пунктів «б-з»ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення таких пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх -він додається до стажу, необхідного для призначення пенсії на пільгових умовах.

Громадянин ОСОБА_2 працював на ТзОВ «Монтажник» 12 років 6 місяців. Частка плати даного підприємства становить 33,98 %.

За період з 01.10.2011 року по 29.02.2012 року фактичні витрати на виплату пенсії громадянину ОСОБА_2 становлять 5 119 гривень 53 копійки, в тому числі витрати на доставку пенсії, що складають 79 гривень 86 копійок. Загальна сума, що підлягає відшкодуванню Товариством з обмеженою відповідальністю «Монтажник», з урахуванням частки плати даного підприємства, Управлінню ПФУ у Виноградівському районі за вказаний період складає 1 766 гривень 76 копійок.

Ст.6 п.6.8 Інструкції від 19.12.2003 р. №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду України місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до ст.6 п.6.4 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.

Наявність заборгованості у ТзОВ «Монтажник» підтверджується копіями розрахунків, наявними в матеріалах справи.

Проте, в порушення зазначених вимог, Товариством з обмеженою відповідальністю «Монтажник» не було відшкодовано суми виплачених пільгових пенсій та витрат на їх доставку не здійснено, в зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед управлінням ПФУ у Виноградівському районі на загальну суму 1 766 гривень 76 копійок.

Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій, внаслідок чого грубо порушуються конституційні права і свободи громадян, передусім тих, які потребують соціального захисту та допомоги.

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги прокурора Виноградівського району Закарпатської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монтажник» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Монтажник» на користь управління Пенсійного фонду України у Виноградівському районі заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначеної відповідно до п. п. «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», в сумі 1 766 гривень 76 копійок.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Суддя Закарпатського

окружного адміністративного суду Большакова О.О.

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 21 травня 2012 року.

Суддя Большакова О. О.