Єдиний унікальний номер 599/887/25
Номер провадження 3/599/263/2025
ПОСТАНОВА
Іменем України
"12" червня 2025 р. суддя Зборівського районного суду Тернопільської області Чорна В.Г., розглянувши в м. Зборові матеріали, які надійшли із Відділення поліції №2 (м. Зборів) Тернопільського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , не працює, за ч.2 ст. 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
згідно протоколупро адміністративнеправопорушеннясерії ВАД № 732134 від 28.05.2025 року ОСОБА_1 28.05.2025 в 17 год 00 хв порушив вимоги термінового заборонного припису серії АА№333554 від 27 травня 2025 року, згідно якого йому заборонено у будь який спосіб контактувати з потерпілою особою своєю матір`ю ОСОБА_2 . Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненніадмінправопорушень доводитьсяйого поясненнями,що відповідаютьобставинам відображениму протоколахпро адміністративнеправопорушення серіїВАД №732134від 28.05.2025року та іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад адмінправопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення - тобто невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Дослідивши матеріали справи, із врахуванням особи ОСОБА_1 , вважаю, що його вина доведена, дії за ч.2 ст.173-8 КУпАП кваліфіковані вірно.
Згідно ст.23 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення є мірою відповідальності з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У відповідності до ст. ст. 33-35 Кодексу України про адміністративні правопорушення при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, щире каяття у вчиненому.
Вирішуючи питання про накладення стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, враховую характер та спосіб його вчинення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його характеристику, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1КУпАП та статті 4Закону України«Про судовийзбір» від08липня 2011року №3674-VI з порушника підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.173-8, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 605.60 грн (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок) в користь держави, згідно пункту 5 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Тернопільській області 21081100 ЄДРПОУ-37977599; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача : UA818999980313070106000019733 Код класифікації доходів бюджету 21081100
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106,код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.1 ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз правопорушникастягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду .
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її прийняття.
Суддя Зборівського
районного суду Чорна В.Г.
The court decision No. 128102279, Zborivskyi Raion Court of Ternopil Oblast was adopted on 12.06.2025. The procedural form is Cases of administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary data quickly.
This decision relates to case No. 599/887/25. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: