ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2025 року м. Черкаси Справа № 925/366/25
Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін, справу
за позовом Черкаської міської ради,
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Раніон",
про стягнення 196 281,89 грн.
До Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Черкаської міської ради з вимогою стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Раніон" (далі - ТОВ "Раніон") безпідставно утримувані грошові кошти у розмірі 196 281,89 грн.
Ухвалою від 14.04.2025 суд відкрив провадження у справі № 925/366/25 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами. Постановив розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін 13.05.2025. Встановив сторонам строк для подання заяв по суті.
Суд враховує, що копія ухвали про відкриття провадження у справі, надіслана на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернута суду з відміткою пошти: "неправильно зазначена (відсутня) адреса одержувача". Дата на поштовому штемпелі 14.04.2025.
Суд повторно відправив копію ухвали на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з іншим індексом (18008). 23.04.2025 до суду надійшло рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідно до якого ТОВ "Раніон" отримало копію ухвали про відкриття провадження у справі 21.04.2025.
Відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. (ч. 1 ст. 251 ГПК України)
Отже, строк для подання відзиву відповідачем сплив 06.05.2025, проте, відповідач своїм правом не скористався, відзив на позов суду не надав.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. (ч. 9 ст. 165 ГПК України)
13.05.2025 суд розпочав розгляд справи по суті.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Черкаська міська рада в силу положень п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06.09.2012 №5245-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" є власником земельної ділянки загальною площею 1,2268 га кадастровий номер: 7110136700:05:035:0026, що знаходиться у м. Черкаси по вул. Смілянська, 164/7. Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ТОВ "Раніон" прийняло у власність комплекс нежитлових приміщень, що розташовуються у м. Черкаси по вул. Смілянська, 164/7 на підставі актів приймання-передачі майна, яке вносить учасник для формування статутного капіталу за №1 та №2 від 14.09.2018 Глитало В.В. та ПП "Флора-2002". Право власності відповідача на комплекс у ДРРП зареєстровано 17.09.2018.
Рішенням Черкаської міської ради від 18.03.2021 №4-366 відповідачеві надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,2268 га у м. Черкаси по вул. Смілянська, 164/7 під розташування комплексу будівель. Однак, позивач стверджує, що на момент подачі цього позову, речові права відповідача на земельну ділянку так і не оформлені та останній продовжує користуватися земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, не сплачуючи орендну плату за таке користування.
Рішеннями Господарського суду Черкаської області від 23.03.2023 у справі №925/205/23 та від 23.07.2024 у справі №925/664/24 вже встановлено фактичне користування відповідачем земельною ділянкою з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026, площею 1,2268 га. Оскільки відповідачем і надалі не сплачуються кошти за фактичне користування земельною ділянкою, договір оренди земельної ділянки так і не укладено, позивач заявляє вимогу про стягнення коштів за новий період, який слідує за періодом визначеним в позові у справі №925/664/24 - 18.04.2024 - 26.02.2025.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, суд встановив таке.
Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 06.09.2014 №5245-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" Черкаська міська рада є власником земельної ділянки загальною площею 1,2268 га кадастровий номер: 7110136700:05:035:0026, що знаходиться у м. Черкаси по вул. Смілянська, 164/7.
Згідно з витягом з Державного земельного кадастру, земельна ділянка з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026 площею 1,2268 га, що знаходиться у м. Черкаси по вул. Смілянська, 164/7 відноситься до категорії земель промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно з інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026 станом на 04.03.2025 встановлено такі відомості: цільове призначення - 11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості; категорія земель - землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення; вид використання - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості; площа земельної ділянки - 1,2268; місце розташування - Черкаська область, м. Черкаси, вулиця Смілянська, 164/7.
17.09.2018 згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 414542247 від 21.02.2025 за ТОВ "Раніон" зареєстровано право власності на нерухомий об`єкт з реєстраційним номером 1009591971101 - комплекс будівель на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 43069454 від 18.09.2018. В додаткових відомостях зазначено, що на підставі наказу департаменту архітектури, містобудування та інспектування №1777-а від 10.05.2016 змінено адресу з вул. Смілянська 164 на вул. Смілянська 164/7.
18.03.2021 Черкаська міська рада ухвалила рішення №4-366 про надання ТОВ "Раніон" дозволу на розроблення документації із землеустрою по вул. Смілянській, 164/7, яким надала ТОВ "Раніон" дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,2268 га в оренду по вул. Смілянській, 164/7 під комплекс будівель.
Рішенням від 27.06.2019 № 2-4690 Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси, Черкаська міська рада вирішила затвердити Положення про встановлення плати за землю на території міста Черкаси, відповідно до п. 8 якого, ставка орендної плати за користування земельними ділянками, які належать до категорії "інші землі" становить 3 % від їх нормативно-грошової оцінки.
Відповідно до витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 10.10.2023 №6793/42-23 нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026 станом на 10.10.2023 становить 7 075 569 грн.
Листом від 15.09.2023 № 18-23-0.10-5150/2-23 Про розгляд звернення Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області повідомило таке. Нормативна грошова оцінка земель міста Черкаси розроблена ДП "Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" у відповідності з "Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженого наказом №18/15/21/11 від 27.01.2006 Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України та Української академії аграрних наук та затверджена рішенням Черкаської міської ради від 13.05.2010 №5-656.
Листом від 13.01.2025 № 6-28-0.22-18/71-25 Про індексацію нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомляє, що за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2024 рік становить 112,0% (лист Держстату від 10.01.2025 № 09.1-03/5-25 додається). Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2024 рік становить 1,12. Коефіцієнт індексації нормативно грошової оцінки земель у розрізі років становить: 2017, 2018. 2019 роки - 1,0; 2021 рік - 1,0 (для сільськогосподарських угідь) та 1,1 (для земель несільськогосподарського призначення); 2022 рік - 1,0 (для сільськогосподарських угідь) та 1,15 (для земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь); 2023 рік - 1,051.
Вказані вище обставини також встановлені у рішеннях Господарського суду Черкаської області від 23.03.2023 у справі № 925/205/23 та від 23.07.2024 у справі № 925/664/24 та на підставі ч. 4 ст. 75 ГПК України (обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом) не підлягають доказуванню.
Станом на час звернення позивача до суду з даним позовом договір оренди між Черкаською міською радою та ТОВ "Раніон" не укладено.
Так позивач у зв`язку з продовженням фактичного користування відповідачем земельною ділянкою та ухиленням від сплати безпідставно збереженої за рахунок Черкаської міської ради орендної плати, вважає за необхідне стягнути з відповідача безпідставно утримувані грошові кошти за таке фактичне користування земельною ділянкою в розмірі 196 281,89 грн за період 18.04.2024 - 26.02.2025, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.
Розглядаючи спір суд враховує такі положення чинного законодавства.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Як уже встановлено судом, право власності на комплекс будівель за адресою вул. Смілянська, буд. 164/7, м. Черкаси, відповідач набув 17.09.2018. Таке нерухоме майно знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026, яка є комунальною власністю позивача.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 6 Закону України "Про оренду землі" орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу. (ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України (далі - ЗК України))
Згідно зі ст. 206 ЗК України використання землі в Україні є платним. Об`єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 96 ЗК України землекористувачі зобов`язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. (ст. 125 ЗК України)
Згідно зі ст. 17 Закону України "Про оренду землі" об`єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.
Водночас, відповідно до ст. 120 ЗК України (редакції на момент набуття права власності відповідачем на нерухоме майно) у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об`єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення. (ч. 1) Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об`єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача. (ч. 2) У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу). (ч. 3) У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди. (ч. 4) У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований жилий будинок, будівля або споруда, на умовах оренди. (ч. 5). Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв`язку з набуттям права власності на ці об`єкти, крім об`єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації. Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов`язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера. У разі набуття права власності на жилий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної або комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може бути меншою, ніж максимальний розмір земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим). (ч. 6)
У матеріалах справи відсутні докази існування договору оренди спірної земельної ділянки з попереднім власником нерухомого майна, тому суд доходить висновку, що відповідач не є орендарем спірної земельної ділянки, на якій розташоване нерухоме майно, що належить йому на праві власності.
Предметом регулювання глави 83 ЦК України є відносини, що виникають у зв`язку з безпідставним отриманням чи збереженням майна і не врегульовані спеціальними інститутами цивільного права.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Кондикційне зобов`язання виникає за наявності таких умов: 1) набуття чи збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої (потерпілого); 2) набуття чи збереження майна відбулося за відсутності правової підстави або підстава, на якій майно набувалося, згодом відпала.
За змістом положень глав 82 та 83 ЦК України для деліктних зобов`язань, які виникають із заподіяння шкоди майну, характерним є, зокрема, зменшення майна потерпілого, а для кондикційних - приріст майна в набувача без достатніх правових підстав. Вина заподіювача шкоди є обов`язковим елементом настання відповідальності в деліктних зобов`язаннях. Натомість для кондикційних зобов`язань вина не має значення, оскільки важливим є факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої. Таким чином, обов`язок набувача повернути потерпілому безпідставно набуте (збережене) майно чи відшкодувати його вартість не є заходом відповідальності, оскільки набувач зобов`язується повернути тільки майно, яке безпідставно набув (зберігав), або вартість цього майна.
Верховний Суд неодноразово викладав правову позицію, згідно з якою для вирішення спору щодо стягнення з власника об`єкта нерухомого майна безпідставно збережених коштів на підставі положень статей 1212-1214 ЦК України за фактичне користування без належних на те правових підстав земельною ділянкою комунальної власності, на якій цей об`єкт розташований, необхідно, насамперед, з`ясувати: 1) фактичного користувача земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цих ділянок зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування ділянками у відповідний період, або наявність правової підстави для використання земельної ділянки у такого фактичного користувача; 2) площу земельної ділянки; 3) суму, яку мав би отримати власник земельної ділянки за звичайних умов, яка безпосередньо залежить від вартості цієї ділянки (її нормативно-грошової оцінки); 4) період користування земельною ділянкою комунальної власності без належної правової підстави. Отже, встановлення саме таких обставин входить до предмета доказування у межах вирішення спору у цій справі, що і було зроблено судами попередніх інстанцій.
Дана правова позиція викладена у постанові Верховного Суд у складі судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду від 05.08.2022 у справі № 922/2060/20.
Частиною 1 ст. 93 ЗК України передбачено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. (ст. 125 ЗК України)
Землекористувачі також зобов`язані своєчасно сплачувати орендну плату. (п. "в" ч. 1 ст. 96 ЗК України)
Отже, за змістом вказаних положень виникнення права власності на будинок, будівлю, споруду не є підставою для виникнення права оренди земельної ділянки, на якій вони розміщені та яка не була відведена в оренду попередньому власнику. Право оренди земельної ділянки виникає на підставі відповідного договору з моменту державної реєстрації цього права. Проте, з огляду на приписи ч. 2 ст. 120 ЗК України не вважається правопорушенням відсутність у власника будинку, будівлі, споруди зареєстрованого права оренди на земельну ділянку, яка має іншого власника і на якій розташоване це нерухоме майно.
До моменту оформлення власником об`єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об`єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі ч. 1 ст. 1212 ЦК України.
Враховуючи викладене, суд установив, що до моменту оформлення власником об`єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об`єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними.
Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, зобов`язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі ч. 1 ст. 1212 ЦК України.
Отже, суд доходить висновку, що за період 18.04.2024 - 26.02.2025 відповідач безпідставно не сплачував кошти за користування земельною ділянкою, яка знаходиться за адресою вул. Смілянська, 164/7, м. Черкаси, якою фактично користувався без правовстановлюючих документів.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 23 Закону України "Про оцінку земель", технічна документація з бонітування ґрунтів та нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.
Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону України "Про оцінку земель", дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
З викладеного випливає, що технічна документація з нормативно-грошової оцінки землі затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою, та з вказаного закону не випливає обов`язку отримувати витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку землі щорічно, якщо не було розроблено відповідної нової технічної документації з нормативно-грошової оцінки землі, яка має затверджуватися відповідною сільською, селищною, міською радою.
Згідно зі ст. 289 Податкового кодексу України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:
Кi = І:100,
де І - індекс споживчих цін за попередній рік.
У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
Враховуючи нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 7110136700:05:035:0026, яка складає 7 075 569 грн відповідно до витягу із технічної документації Держгеокадастру станом на 10.10.2023; ставки місцевих податків і зборів, що встановлені рішенням Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4690 позивач розрахував очікувану орендну плату від відповідача:
за 2024 рік - 223 092,69 грн;
за 2025 рік - 249 863,81 грн.
На підставі зазначеного позивач нарахував заборгованість у розмірі 196 281,89 грн:
за період 18.04.2024 - 31.12.2024 - 157 262,06 грн,
за період 01.01.2025 - 26.02.2025 - 39 019,83 грн.
Дослідивши наведений розрахунок, суд дійшов висновку, що його здійснено методологічно та арифметично правильно.
Підсумовуючи викладене господарський суд задовольняє вимогу позивача про стягнення з відповідача 196 281,89 грн.
На підставі п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 74, 76-77, 129, 233, 236-241, 247, 251-252, 326-327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Раніон" (ідентифікаційний код 42472242, вул. Смілянська, 164/7, м. Черкаси, 18000) на користь міського бюджету м. Черкаси (рахунок: №UA608999980314000611000023759, банк: Казначейство України (ЕАП), одержувач платежу: ГУК у Черк.обл./тг м. Черкаси, код ЄДРПОУ 37930566, код бюджетної класифікації: 24062200) безпідставно утримувані грошові кошти у розмірі 196 281,89 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Раніон" (ідентифікаційний код 42472242, вул. Смілянська, 164/7, м. Черкаси, 18000) на користь Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради (ідентифікаційний код 38715770, вул. Б. Вишневецького, 36, м. Черкаси, 18000) 3 028 грн судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати позивачу за допомогою системи "Електронний суд", відповідачу - засобами поштового зв`язку.
Повне рішення складено та підписано 16.05.2025.
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
The court decision No. 127393638, Commercial Court of Cherkasy Oblast was adopted on 16.05.2025. The procedural form is Economic, and the decision form is Decision. On this page, you will find important information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important information quickly.
This decision relates to case No. 925/366/25. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: