Справа № 472/378/24
П О С Т А Н О ВА І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.07.2024 року селище Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Кучерявенко С.С.,
при секретарі Чорній О.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Веселинове Миколаївської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 130, ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
До Веселинівського районного суду від Вознесенського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Миколаївській області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092875 від 08.04.2024 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 472/378/24, провадження № 3/472/240/24), протокол серії ААД № 583019 від 02.05.2024 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа№472/481/24,провадження №3/472/292/24),протокол серії ААБ № 092868 від 08.05.2024 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП (справа№472/513/24,провадження №3/472/308/24)та протокол серії ААБ № 092869 від 08.05.2024 року, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП (справа №472/514/24, провадження № 3/472/309/24) ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092875 від 08.04.2024 року встановлено, що 08.04.2024 року о 18:15 год. в смт Веселинове по вул. Ломоносова, 6, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом HONDA DIO днз відсутній, з явними ознаками алкогольного сп`яніння, зокрема запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, встановленим законом порядком на місці та в медичному закладі від проходження медичного освідування відмовився, що зафіксовано на нагрудну бодікамеру, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 583019 від 02.05.2024 року встановлено, що 02.05.2024 року о 17:24 год. в смт Веселинове по вул. Київській, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом HONDA DIO днз відсутній, з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушена координація рухів, зафіксовано на нагрудну бодікамеру, від проходження на стан алкогольного сп`яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092868 від 08.05.2024 року встановлено, що 08.05.2024 року о 18:15 год. в смт Веселинове по вул. Одеська, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21013 днз НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, запах з порожнини рота, від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу відмовився та проведення такого огляду в медичному закладі також відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 092869 від 08.05.2024 року встановлено, що 08.05.2024 р. о 18:25 год. в смт Веселинове по вул. Одеська, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21013 днз НОМЕР_1 , який не має відповідних документів на право керування транспортним засобом, вчинив повторне протягом року правопорушення.
Відповідно до ч. 2ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Для виконання вимог ч. 2ст. 36 КУпАПвважаю за необхідне об`єднати вищевказані справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст.126 КУпАПв одну справу і присвоїти номер справи № 472/378/24, провадження № 3/472/240/24.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про вручення судової повістки, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , оскільки він був належним чином повідомлений та його участь у справі не є обов`язковою.
Суд, повно, всебічно та об`єктивно з`ясувавши обставини справи та дослідивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов наступних висновків.
Судом було досліджено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.130КУпАП та за ч. 5 ст. 126 КУпАП, складені уповноваженою особою, з яким ОСОБА_1 був ознайомлений, акт огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження освідування, письмові пояснення ОСОБА_1 , постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1859155 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 510 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1859175 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1190 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1859196 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 3400 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1859214 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн., фото таблиці, носії інформації відео фіксації правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2055346 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 20400 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2055365 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2055400 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 510 грн., направлення для огляду на стан сп`яніння №10, постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2100296 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 425 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2100527 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1190 грн., постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2100553 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 340 грн.
Вказані докази суддею приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи, відповідно дост. 280 КУпАП, зокрема, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.130 та ч. 5 ст.126 КУпАП, його винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень.
Згідно ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст. 245 КУпАП).
Вимогами ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справив їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАПпередбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Фактів відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння та керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії вчинене повторно протягом року перед складанням протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 не заперечував, дії працівників поліції не оскаржував.
Відповідно до вимог п. 2.5 ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пленум Верховного Суду України в п. 27постанови від 23.12.2005 N 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті " зазначив, що судам слід ураховувати, що відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією. Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп`яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ААБ №092875 від 08.04.2024 р., серії ААД №583019 від 02.05.2024, серії ААБ №092868 від 08.05.2024 р., акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направлення для огляду на стан сп`яніння та флеш носіїв відео фіксації правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , на яких ОСОБА_1 зазначив, що він дійсно відмовляється від проходження освідування на стан алкогольного сп`яніння на місці транспортної пригоди та в медичному закладі.
Адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбаченихчастинами другою - четвертоюцієї статті,визначає такі види адміністративного стягнення як штраф в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п`яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Отже, аналіз перевірених і оцінених доказів переконують суддю, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. ч. 1 ст. 130 та ч. 5 ст. 126 КУпАП, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння та повторне протягом року вчинення порушень, передбаченихч. 2 - 4ст. 126 КУпАП, винуватість його доведена і він повинен нести адміністративну відповідальність за ч. 1 ст.130 та ч. 5 ст.126 КУпАП.
Враховуючи викладене, характер вчинених адміністративних правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 130 КУпАП, ч. 5 ст. 126 КУпАПзастосувавши адміністративне стягнення, за правиламист. 36 КУпАПу розмірі передбаченому санкцією ч. 5ст. 126 КУпАПу виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом, що буде достатнім і необхідним для запобігання новим проступкам.
Відповідно довимог ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 23, 36, 124, 130, 221, 251, 280, 283-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про адміністративне правопорушення №472/378/24, 472/481/24, 472/513/24 та №472/514/24 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП та ч. 5 ст. 126 КУпАП об`єднати в одне провадження, присвоївши справі номер №472/378/24, провадження №3/472/240/24.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП та відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 /сорок тисяч вісімсот/ гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п`ять років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Одержувач: Миколаївське ГУК (Миколаївської області) 21081300, код ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р UA438999980313010149000014001.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
(Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно дост.308 КУпАПу разі несплати штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області С.С. Кучерявенко
The court decision No. 120114096, Veselynivskyi Raion Court of Mykolayiv Oblast was adopted on 02.07.2024. The procedural form is Cases of administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key information easily.
This decision relates to case No. 472/378/24. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: