№ 119597904, 10.06.2024, Rakhivskyi Raion Court of Transcarpathian Oblast

Approval Date
10.06.2024
Case No.
305/1531/24
Document №
119597904
Form of court proceedings
Cases of administrative offenses
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 305/1531/24

Номер провадження 3/305/926/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.06.2024. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_3 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого,

за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 18 травня 2024 року, о 04 годині 55 хвилин, був виявлений та в подальшому затриманий, на східній околиці населеного пункту Біла Церква, в межах прикордонної смуги на відстані 10 метрів до лінії державного кордону в районі прикордонного знаку № 298, прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» від віддання інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) вілділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В), при спробі незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії, поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України, чим, порушив вимоги ст.9, ст.12 Закону України, «Про державний кордон України» від 04.11.1991, тобто вчинив правопорушення за яке передбачене відповідальність ч.1 ст.204-1 КУпАП. Всудове засідання, ОСОБА_1 , нез?явився.Про день,час тамісце розглядусправи повідомленийшляхом отриманнясмс повідомлення на номер телефону про викликдо суду, пропричини неявкисуд неповідомив,заяв таклопотань провідкладення розглядуматеріалів неподавав. При цьому у матеріалах справи міститься письмова заява ОСОБА_1 відповідно до якої, просить справу розгляну без його участі, вину у вчиненому визнає. Враховуючи строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянина ОСОБА_1 . Дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку. Так, відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України"основними функціямиДержавної прикордонноїслужби Україниє:охорона державногокордону Українина суші,морі,річках,озерах таінших водоймахз метоюнедопущення незаконноїзміни проходженняйого лінії,забезпечення дотриманнярежиму державногокордону таприкордонного режиму;здійснення вустановленому порядкуприкордонного контролюі пропускучерез державнийкордон Україниосіб,транспортних засобів,вантажів таіншого майна,а такожвиявлення іприпинення випадківнезаконного їхпереміщення;ведення розвідувальної,інформаційно-аналітичноїта оперативно-розшуковоїдіяльності вінтересах забезпеченнязахисту державногокордону Українизгідно із законами України "Про розвідувальні органи України" та "Про оперативно-розшукову діяльність". Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право в тому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п.12); Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 27.07.1998 №1147 "Про прикордонний режим" постановою установлено вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони. Також Постановою КМУ№304 визначено межі прикордонної смуги в межах прилеглих до кордону територій селищних та сільських Рад народних депутатів. Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі та досліджених у судовому засіданні доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №286431 від 19.05.2024; протоколом про адміністративне затримання від 18.05.2024; протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 18.05.2024; письмовим поясненням НВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип В) майора ОСОБА_2 від 19.05.2024; фотосвітлиною; письмовою заявою ОСОБА_1 від 19.05.2024. ОСОБА_1 , як особа у відношенні та у присутності якої було складено протокол про адміністративне правопорушення, достовірно знаючи про наявність адміністративних матеріалів щодо нього, до суду, не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, самостійно не цікавився провадженням у його справі, не спростував обставини зазначені у протоколі та не довів свою невинуватість. Враховуючи те, що у матеріалах справи відсутні переконливі відомості, що дають суду підстави вважати, що громадянин ОСОБА_1 , мешканець смт. Солотвино, Тячівського району, Закарпатської області, о 04 год. 55 хв. знаходився на східній околиці населеного пункту Біла Церква в межах прикордонної смуги, на відстані 10 метрів до лінії державного кордону в районі прикордонного знаку №298, під час дії воєнного стану та тимчасової заборони чоловікам у віці від 18 до 60 років перетину державного кордону України, з іншою метою, а ніж спроба перетину державного кордону, суд вважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, яке виразилося у спробі незаконного перетину, Державного кордону України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через Державний кордон України. Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин щодо ОСОБА_1 не встановлено. Враховуючи викладене, беручи до уваги тяжкість вчиненого адміністративного правопорушення, ОСОБА_1 вчинивпід часдії воєнного стануна територіїУкраїни,коли тимчасово, обмежено виїзд з України для окремої категорії громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, намагався перетнути державний кордон України, приходжу до висновку, що у відношенні ОСОБА_1 , слід обратиадміністративне стягнення у виді штрафу розмірі200(двохсот)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить3400(тритисячі чотириста)гривень, оскільки саме такепокарання буде достатнімдля виховання ОСОБА_1 у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання вчинення нових правопорушень. Одночасно, на думку суду, до ОСОБА_1 неможливо застосувати ст.22 КУпАП, у диспозиції якої зазначено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, оскільки ОСОБА_1 в такий спосіб хотів ухилитися від мобілізації, під час дії воєнного стану на всій території України, отже міг зашкодити державним інтересам. Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір». У відповідності до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідноз положеннямист.7ЗаконуУкраїни"Продержавнийбюджетна 2024рік"з01січня2024рокурозмірпрожиткового мінімумудляпрацездатнихосіб становить3028грн. Згідно ч.4 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України. Узв`язкуз наведеним,з ОСОБА_1 ,на користьДержавної судовоїадміністрації Українислід стягнутисудовий збірв сумі605 гривень 60 копійок (3028 *0,2=605,60). Керуючись ст.ст. 33,40-1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити покаранняу видіштрафу,в розмірі200 (двохсот)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить 3 400(тритисячі чотириста)гривень. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканця АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п?ять) гривень 60 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106. Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Постанова суду підлягає негайному виконанню, після набрання законної сили. Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк