Decree № 10653015, 29.07.2010, Circuit Administrative Court of Kyiv City

Approval Date
29.07.2010
Case No.
2а-10954/10/2670
Document №
10653015
Form of legal proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 липня 2010 року           16.00           № 2а-10954/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді  Келеберди В.І. при секретарі судового засідання  Литвиненко Д.В.  розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн"

до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Києві

про зобов'язання видати сертифікат

Обставини справи:

Позивач звернувся до суду з позовом про зобов’язання Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн" (код за ЄДРПОУ 34003287; місцезнаходження –04050, м.Київ, вул. Пимоненка, буд. 13 корпус 1) Сертифікат відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил на будівлю, що розташована за адресою: місто Київ, провулок Куренівський, 12, загальною площею  8702,6 кв. м. (складається з будівлі літер "А"- 7 поверхів, площею -7384,5 кв.м. та будівлі літер "Б"-3 поверхи, площею -1318,1 кв.м).

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на Закон України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", Постанову Кабінету Міністрів України "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів" від 8 жовтня 2008 року №923 (далі за текстом –Постанова № 923) та зазначає, що відповідач безпідставно відмовив Товариству з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн" у видачі сертифікату відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, оскільки позивачем дотримано вимоги чинного законодавства при звернені до відповідача з проханням видати вказаний вище сертифікат.

Відповідач проти позовних вимог заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях. Також в судовому засіданні представник відповідача зазначив, що у зв'язку зі значною навантаженістю Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві фактично позбавлена можливості видавати сертифікати відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил на об'єкт нерухомості.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн"  отримало право власності на нежитловий будинок (майновий комплекс, база №2 в літер А) відповідно до договору купівлі-продажу від 6 грудня 2007 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "ВАГРА" та позивачем. Предметом договору купівлі-продажу є нежилий будинок (база №2) (в літ.А), розташований за адресою місто Київ, пров. Куренівський, 12.

Згідно із технічним паспортом, виготовленим Комунальним підприємством "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна" на будинок під літерою „А" по провулку Куренівському,12 в м. Києві, будинок складався з двох блоків (блок А - 2 поверхи, блок Б - 1 поверх). Згідно Журналу підрахунку площі будинку з нежитловими (вбудованими) приміщеннями, площа підвалу становила 1059,9 кв. м, площа першого поверху - 1992,7 кв. м, площа другого поверху - 928,1 кв.м, разом по літ. А будинку № 12 по пров. Куренівському, 12 - 3980,7 кв.м.

Право власності було зареєстровано Комунальним підприємством "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна" 17 січня 2008 року у реєстровій книзі №6П-186 за реєстровим номером 805-П.

Крім того, позивач є орендарем земельної ділянки за адресою місто Київ, пров. Куренівський, 12 в Оболонському районі міста Києва. Місце розташування вказаної земельної ділянки було узгоджено та затверджено Київською міською радою рішенням від 24.12.2009 року №939/3008. Цим самими рішенням позивачу було надано право на замовлення та розробку проекту землевідведення цієї земельної ділянки.

Погоджений проект землевідведення було затверджено Рішенням Київської міської ради від 26.02.2010 року №97/3535. Площа зазначеної земельної ділянки становить 0,56 га; функціональне призначення –"для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративно-складських будівель і споруд".

На виконання зазначеного Рішення, між позивачем та Київською міською радою 28 травня 2010 року було укладено договір оренди земельної ділянки за адресою місто Київ, пров. Куренівський, 12, кадастровим номером 8000000000:78:128:0006, загальною площею 5598 кв.м., строком на 5 (п’ять) років. Цільове призначення –"для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративно-складських будівель і споруд".

У 2008 році позивач замовив проведення інженерно-технічного обстеження та інженерно-геологічне обстеження ґрунтів основи та визначення параметрів фундаментів виробничих корпусів по провулку Куренівському, 12 (виконавці ТОВ ПП "Рем" та ТОВ "Ковчег-АС". Відповідно до вказаних висновків було рекомендовано провести ремонт водогінних мереж з метою недопущення замощення ґрунтів природної основи фундаментів; підсилити фундаменти. За таких умов при врахуванні додаткових навантажень, реконструкція будівлі є можливою.

З лютого місяця 2008 року у нежилому будинку по провулку Куренівському,12 у м. Києві позивач проводив ремонтні роботи та роботи з реконструкції цього нежилого будинку.

Так, зокрема, було здійснено загальнобудівельні, оздоблювані, електромонтажні, фасадні, кровельні, сантехнічні роботи, виготовлення та встановлення вікон, проведення пожежної та охоронної сигналізації, встановлення систем кондиціонування, вогнезахисної обробки конструкції, встановлення пасажирських ліфтів, на підставі договорів підряду та актів виконаних робіт з ТОВ „Панбуд", ТОВ „Юстан", ТОВ „НВФ „Елвент", ТОВ „РД-Інвест", ТОВ „Екотехніка", ТОВ „С.Дж.Р. Груп", ТОВ „Сфера - Транс", ТОВ „Антисептик", іншими підрядними організаціями.

Внаслідок вказаних загальнобудівельних, ремонтних та оздоблювальних робіт площа будівлі збільшилась до 8702,6 кв. м. (складається з будівлі літер "А"- 7 поверхів, площею -7384,5 кв.м. та будівлі літер "Б"-3 поверхи, площею -1318,1 кв.м).

Право власності на новостворене нерухоме майно було визнано за Позивачем відповідно до Рішення Господарського суду міста Києва від 22.06.2010 року за справою №2/161.

3 лютого 2009 року на замовлення позивача був підготовлений експертний висновок спеціаліста з будівельно-технічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (Висновок №510 від 03.02.2009 року). Відповідно до вказаного висновку, проведені будівельні роботи на будівлі за адресою місто Київ, пров. Куренівський, 12 повністю відповідають вимогам чинних будівельних норм та правил; експлуатація будівлі із функціональним призначенням під офісні приміщення є можливим.

З метою отримання сертифіката відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, позивач звернувся до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві з відповідною заявою, проте відповідач відмовив у видачі вказаного сертифікату.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль" від 25.03.1993р. №  225  державний  архітектурно-будівельний  контроль  і нагляд з питань   будівництва,   містобудування   та  архітектури  здійснює Державна  архітектурно-будівельна  інспекція та її територіальні органи.

Правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій визначаються Законом України "Про планування та забудову територій".

Згідно ст. 30-1 вказаного Закону, а також згідно п. 2 Постанови  № 923 прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Для одержання сертифіката відповідності замовник або уповноважена ним особа подає до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка надала дозвіл на виконання будівельних робіт, письмову заяву, до якої додаються:

- проектна документація на будівництво об'єкта, погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку;

- акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, генпроектувальною організацією, замовником, страховою компанією (ч.2, 3 ст. 30-1 Закону України "Про планування та забудову територій").

Як встановлено в судовому засіданні та не заперечувалось відповідачем при зверненні Товариству з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві із заявою про видачу сертифіката відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, позивачем були дотримані вимоги Закону "Про планування та забудову територій" та Постанови № 923.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до частини 3 ст. 2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач в судовому засіданні не довів правомірності відмови у видачі Товариству з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн" сертифікату відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, а тому суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94,  160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов  Товариства з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн"  задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві прийняти рішення за матеріалами Товариства з обмеженою відповідальністю "Форум-Еволюшн" щодо відповідності збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил на будівлю, що розташована за адресою: м.Київ, провулок Куренівський, 12 загальною площею: 8702,6 кв.м. (складається з будівлі літер "А"-7 поверхів, площею 7384,5 кв.м. та будівлі літер "Б" - 1318,1 кв.м.) про що видати відповідний сертифікат.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                В.І. Келеберда

Дата складення тексту рішення у повному обсязі - 02.08.2010р.