Court decree № 103430094, 27.01.2022, Circuit Administrative Court of Kyiv City

Approval Date
27.01.2022
Case No.
640/23734/21
Document №
103430094
Form of legal proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

27 січня 2022 року м. Київ № 640/23734/21

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-будівельна компанія «Центробуд» про залишення без розгляду позову в адміністративній справі

за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій

у місті Києві

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія

"Центробуд"

про застосування заходів реагування

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Центробуд" (далі - відповідач), в якому просить: застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт, шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Центробуд" відключити джерела електроживлення та накласти печатки на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень будівлі, розташованої на перетині вул. Львівської та Живописної у Святошинському районі міста Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки; обов`язок щодо забезпечення виконання судового рішення покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві; контроль за виконанням судового рішення щодо усунення Відповідачем порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 вересня 2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

В подальшому представником відповідача надіслано до Окружного адміністративного суду міста Києва клопотання про залишення позову без розгляду, вмотивоване тим, що позивачем пропущений строк звернення до суду з даним позовом, оскільки фотографування відбулось 17 травня 2021 року, а даний позов отримано Окружним адміністративним судом міста Києва 26 серпня 2021 року.

Позивач у письмових поясненнях заперечував проти залишення позову без розгляду з огляду на те, що порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки зафіксовані актом від 24 травня 2021 року №368, даний позов направлено на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва 19 серпня 2021 року, тобто з дотриманням тримісячного строку звернення до суду.

Розглянувши клопотання про залишення позову без розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Згідно з частинами 1 -2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Згідно частини 3 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року №1052 затверджено Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, підпунктом 48 пункту 4 якого визначено, що ДСНС відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.

Відповідно до частини 7 статті 7 Закону України від 05 квітня 2007 року №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що саме з дати складання акту перевірки суб`єкта господарювання - 24 травня 2021 року у позивача виникли підстави для звернення до суду, та цей строк спливає 24 серпня 2021 року.

З матеріалів справи вбачається, що даний позов надіслано позивачем поштовим відправленням до Окружного адміністративного суду міста Києва 19 серпня 2021 року, тобто позивачем не полущений строк звернення до суду визначений частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням наведеного доводи відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду з даним позов є необґрунтованими.

Керуючись статтями 122, 123, пункту 8 частини 1 статті 240, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-будівельна компанія "Центробуд" про залишення позову без розгляду відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.І. Кузьменко