Report about error or idea
YouControl
logo youcontrol
ENG
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Free call

Register and check 10 companies for free, or get a phone consultation by calling us at 0 800 309 077.

Урок 7. Державні тендери. Що відомо про діяльність контрагента у сфері публічних закупівель?
20 min

Урок 7. Державні тендери. Що відомо про діяльність контрагента у сфері публічних закупівель?

 

"Державні тендери" — це вкладка в досьє, де зберігається інформація щодо діяльності контрагента у сфері публічних закупівель. Вона складається з двох розділів, які містять у собі аналітику системи YouControl та дані з відкритих офіційних реєстрів. Проаналізувавши дані, що містяться у цьому модулі, ти доволі швидко складеш своє уявлення про добросовісність контрагента.

 

“Переможні тендери”

 

У цьому розділі міститься інформація про участь та перемоги суб’єкта господарювання в публічних закупівлях системи ProZorro. Якщо тобі необхідно переглянути розділ “Переможні тендери” - тисни на вкладку “Державні тендери” та обери відповідний пункт у додатковому меню. На екрані відкриється сторінка з назвою “Державні закупівлі”.

Відповідно до типу даних сторінка поділена на три блоки:

 • Участь у державних тендерах;
 • Відношення виручки від тендерів до загальної;
 • Перелік переможних лотів.

Участь у державних тендерах — це аналітична інформація щодо участі суб’єкта господарювання у закупівлях + сигнальні фактори з експрес-аналізу.

За допомогою перемикача, що знаходиться у верхньому правому куті сторінки, можна обрати рік, який тебе цікавить та значення, у якому будуть показані дані в діаграмі:

 • Сума (вартість лотів*, у яких брав участь суб’єкт господарювання).

Кількість (кількість лотів, у яких брав участь суб’єкт господарювання):

* Лот — це визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі (п. 39 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).
 

Загальна кількість лотів (кількість лотів, у яких брав участь суб’єкт господарювання);З лівого боку знаходиться аналітика за такими категоріями даних:

 • Конкурентні лоти (лоти, з участю суб’єкта господарювання, у яких передбачено аукціон);
 • Виконані договори (кількість договорів, укладених у результаті перемоги суб’єкта господарювання, по яких виконані зобов’язання).

Більш детальна аналітика відображена в діаграмі, зміст якої змінюється залежно від того, яку категорію даних ти обереш. Наприклад, якщо натиснути на показник “Загальна кількість лотів”, дізнаєшся кількість перемог та дискваліфікацій суб’єкта господарювання в процентному співвідношенні.

Праворуч розташовано список показників із кольоровими позначками, які відповідають графіку.

Звертай увагу на підказки, які пропонує система! Щоб скористатися підказкою, наведи курсор на знак питання “?” біля відповідного поля.

Що таке “Важливі фактори до уваги”? Це сигнальні фактори з експрес-аналізу, які стосуються діяльності суб’єкта господарювання у сфері публічних закупівель. Вони базуються на даних отриманих із системи аналізу публічних закупівель ВІ.Prozorro і повідомляють тебе, якщо контрагента занадто часто дискваліфіковували; якщо він має низький рівень перемог; часто не виконував зобов’язання перед замовниками; має велику кількість категорій CPV *.

* CPV (Common Procurement Vocabulary) — Єдиний закупівельний словник (ЄЗС). 
Останній версії класифікатора CPV:2008 присвоєно код ДК 021:2015

Щоб відкрити поле з описом факторів, натисни на рядок із його назвою.

Якщо перейдеш у вкладу “Експрес-аналіз”, у переліку всіх факторів побачиш відсоток закупівель, який охоплює сигнальний фактор.

Відношення виручки від тендерів до загальної — це аналітика, яка демонструє тобі співвідношення суми коштів отриманих від виконання договорів про закупівлю до обсягу загальної виручки суб’єкта господарювання. З правого боку над діаграмою можна змінити спосіб відображення даних та переглянути їх у таблиці.

 • Стовпчики блакитного кольору — обсяг загальної виручки суб’єкта господарювання;
 • Стовпчики жовтого кольору — виручка, отримана в результаті перемог у публічних закупівлях.

Щоб побачити обсяг виручки наведи курсор на стовпчик, показники якого потрібно перевірити.

 Перелік переможних лотів — це список закупівель, у яких переміг суб’єкт господарювання із зазначенням назви/описи лоту, найменування замовника, ціни договору та дати оприлюднення.

Над списком є фільтр, у якому можеш обрати рік оприлюднення договору, за яким буде сформовано список. За замовчуванням фільтр встановлено на значенні “За всі роки”. Нижче знаходиться загальна суму договорів, показаних у списку.

 

“Контакти”

 

Щоб переглянути інформацію в розділі “Контакти”, клікай на вкладку “Державні тендери” та обирай другий пункт у додатковому меню. Перейшовши в розділ, шукай перелік співробітників, які були вказані в закупівлях з участю суб’єкта господарювання.

Зверни увагу! Якщо в контактних даних, що фігурують у тендері, ПІБ особи вказано різними мовами (рос./укр.), повністю та скорочено (прізвище, ім’я або ініціали) або при внесенні даних було допущено помилку, система покаже це тобі окремими записами у списку контактів.

Перелік контактних осіб подано в таблиці, у якій зазначені ПІБ, номер телефону, електронна адреса та кількість тендерів з участю контактної особи. Над таблицею дивися загальну кількість записів, що в ній містяться.

ПІБ та кількість тендерів особи — це клікабельні посилання. Якщо натиснути на ПІБ відкриється поле з додатковими номерами та адресами, які вказала особа в пропозиції до закупівлі та кнопка “Відкрити всі тендери”.

Натиснувши на кількість тендерів, що вказана в рядку записом контакту, ти одразу потрапиш на сторінку з повним переліком закупівель, де фігурує особа.

Щоб переглянути всю інформацію щодо закупівлі, натисни на ідентифікатор лоту й система перенаправить тебе на сторінку тендеру на моніторинговому порталі DoZorro.

До речі, на сторінці праворуч є перемикач, який дає змогу перейти до аналітики по співробітниках.

Таблиця:

 • 1-й стовпчик — ПІБ осіб розташовано за зменшенням частоти згадувань даного співробітника у публічних закупівлях;
 • 2-й стовпчик — кількість згадувань ПІБ у закупівлях;
 • 3-й стовпчик — доля від сумарної кількості закупівель, де фігурують співробітники суб’єкта господарювання,%.

Діаграма:

 • Показує частоту згадувань певного ПІБ у порівнянні іншими контактами.

Зверни увагу! Задля того, щоб ознайомитися з інформацією по виграним тендерам, в їх опис додано посилання, клікнувши на яке ти перейдеш на них на сайті Prozorro. 


List of lessons in this module
Модуль 2. ДОСЬЄ. Вся інформація, яка відома про компанію (з відкритих офіційних реєстрів) + аналітика від YouControl
5 h 10 min
Урок 7. Державні тендери. Що відомо про діяльність контрагента у сфері публічних закупівель? 20 min
All modules

Отримайте знання від кращих експертів на ринку
Реєстрація в академії
Add "YouControl" app to your home screen
Press load -> ‘Add to Home Screen’