Report about error or idea
YouControl
logo youcontrol
ENG
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Free call

Register and check 10 companies for free, or get a phone consultation by calling us at 0 800 309 077.

Урок 4. Експрес-аналіз: на що одразу варто звернути увагу?
20 min

Урок 4. Експрес-аналіз: на що одразу варто звернути увагу?

 

Хочеш дізнатися, що покаже система, якщо автоматично проаналізує дані контрагента? Дивись експрес-аналіз від YouControl.

 

До речі, агрегатор даних одразу ще й зверне твою увагу на ті аспекти діяльності контрагента, що вимагають більш ретельної перевірки. 

 

Результати експрес-аналізу

 

Результати експрес-аналізу знаходяться в однойменній вкладці досьє або на початку “Огляду досьє”.  

Ліворуч у блоці “Експрес-аналіз контрагента” відображається кількість спрацьованих факторів за рівнем уваги, праворуч — буквений індекс експрес-аналізу.

Зверни увагу: щоб переглянути список факторів, які спрацювали в результаті експрес-аналізу, треба натиснути на “Показати важливі фактори”.

Індекс експрес-аналізу

 

Індекс експрес-аналізу — аналітичний показник, який підсумовує отримані результати перевірки компанії й миттєво вказує тобі на рівень уваги, яку варто приділити для подальшого дослідження компанії. Відповідно до спрацьованих сигнальних факторів компанії визначається рівень обачності, залежно від якого система присвоює один із таких буквених показників — A, B, C, D.

За кольором позначки навпроти кількості факторів розрізняється декілька рівнів обачності:

 • Червоний — потрібна особлива увага. Кількість факторів, значення яких виявились критичними на думку YouControl і потребують твоєї особливої уваги в процесі аналізу контрагента. Нижче в таблиці такі сигнали відзначені червоним.
 • Жовтий — потрібно звернути увагу. Кількість факторів, на значення яких бажано звернути увагу в процесі аналізу контрагента. Вони не такі суттєві, як у попередній групі сигналів, тим не менш. Нижче в таблиці такі сигнали відзначені жовтим.
 • Зелений — проблем не виявлено. Кількість факторів, за якими проблем не виявлено. Нижче в таблиці такі сигнали кольором не виділяються.
Важливо! Не ототожнюй кількість факторів, що потребують особливої уваги, з рівнем благонадійності компанії, оскільки:
суттєвість кожного із сигналів може істотно різнитися, (наприклад, залежно від мети твого аналізу);
поєднання значень деяких факторів через ефект взаємопідсилення може давати значно вищий сигнал, ніж лише сума цих окремих факторів;
частина факторів може вказувати лише на вірогідність існування певних обставин. Для точної ідентифікації варто провести більш детальну оцінку даних;
виявлені під час експрес-аналізу сигнали не можуть нічого гарантувати на 100%. Вони лише звужують рівень невизначеності з точки зору наведеного переліку перевірених факторів.

 

Потрібна детальніша інформація про фактори ризику? У досьє можеш прочитати детально про кожний фактор, натиснувши на нього в результатах експрес-аналізу.

Перелік та опис усіх факторів експрес-аналізу

 

Перелік всіх факторів, за якими здійснюється перевірка, можеш переглянути у вкладці “Експрес-аналіз”. Для цього в “Огляді досьє” в кінці списку спрацьованих факторів натисни на “Показати всі фактори” або обери відповідний пункт у вертикальному меню ліворуч. 

Система перевіряє дані за 518 факторами, пов’язаними з різними сферами діяльності контрагента:

 • Фактори, пов’язані із правосуб’єктністю: припинення діяльності юридичної особи, процедура банкрутства, обмеження посадових осіб щодо прийняття рішень.
 • Фактори, пов’язані із санкціями: компанія, чи її засновник/учасник під санкціями (українськими чи міжнародними), перереєстрація в Криму, співпраця з країнами під санкціями.
 • Фактори, пов’язані із “кваліфікаційними” критеріями: недостатній строк існування чи розмір статутного капіталу, відсутні КВЕД, відсутність ознаки неприбутковості. 
 • Фактори, пов’язані з діяльністю: надто загальний вид діяльності чи завелика кількість КВЕДів.
 • Фактори, пов’язані з місцезнаходженням: діяльність на окупованих територіях, реєстрація засновника чи учасника компанії на окупованих територіях, сумнівне місце реєстрації (житловий фонд чи масова адреса).
 • Фактори, пов’язані з офшорним статусом засновника/учасника компанії.
 • Фактори, пов’язані з інституційними змінами: занадто часті зміни, зміни діяльності компанії, малий строк діяльності керівника.
 • Фактори, пов’язані з судовими рішеннями.
 • Фактори, пов’язані із заборгованістю: відкриті виконавчі провадження і податковий борг 
 • Фактори, пов’язані з бенефіціарами (невідомі кінцеві бенефіціари).
 • Фактори, пов’язані зі зв’язками — операції з офшорними територіями.
 • Інформація про кримінальні провадження щодо господарських злочинів та злочинів проти громадської безпеки.
 • Фактори, пов’язані зі сферою публічних закупівель: часті дискваліфікації, низький рівень перемог, часте розірвання договорів про закупівлю, велика кількість підрозділів CPV.

 

Більш детально ознайомитись із методикою аналізу раджу за посиланням “Детальніше про методику".

 

Замовити експертизу 

У цій вкладці у тебе також є можливість замовити експертизу.

Що саме ти можеш отримати? Професійну оцінку основних бізнес-ризиків (письмовий висновок або науково-правову експертизу для компанії або приватного підприємця). 

List of lessons in this module
Модуль 2. ДОСЬЄ. Вся інформація, яка відома про компанію (з відкритих офіційних реєстрів) + аналітика від YouControl
5 h 10 min
Урок 4. Експрес-аналіз: на що одразу варто звернути увагу? 20 min
All modules

Отримайте знання від кращих експертів на ринку
Реєстрація в академії
Add "YouControl" app to your home screen
Press load -> ‘Add to Home Screen’