YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Дослідження 25 березня 2020 р.

Розшук в Україні: динаміка за останні роки збільшується

Поділитися:
Розшук в Україні: динаміка за останні роки збільшується

Чоловіків розшукують вшестеро частіше, ніж жінок, а майже 12% тих, хто переховується, – дезертири. Тенденції розшуку в Україні та навіть за її межами дізнавалися аналітики системи YouControl.

Світова пандемія коронавірусу накладає відбиток на різні сфери життя, не залишить осторонь вона і рівня злочинності. Тривалий карантин і зупинка діяльності багатьох підприємств призведе до зниження фінансових можливостей людей, втрати робочих місць, підвищення цін навіть на традиційно недорогу продукцію. Усе це – головні поштовхи до зростання кількості крадіжок, мародерств та здійснення інших злочинів. Проте не варто забувати, що й до цього в країні були люди, нечисті перед законом. Серед них чимало тих, кого розшукують роками та кого не можуть знайти десятиліттями. Вони в умовах, які нині склалися в країні, несуть ще більшу загрозу. 

Нині від органів влади України з різних причин переховуються декілька десятків тисяч людей. Що це за люди, чим заслужили такої “пристальної уваги”, де саме їх шукають та коли були періоди найактивнішого розширення їх переліку? Експерти аналітичної системи YouControl шукали відповіді, аналізуючи дані реєстру розшуку МВС про осіб, які досі переховуються від органів влади.

Динаміка розшуку: 2014 рік побив рекорд десятиліття

Станом на лютий 2020 року українські органи влади (підрозділи МВС та Нацполіції, СБУ тощо) не могли знайти близько 48,5 тис. осіб. У різні роки кількість осіб, котрих оголошували в розшук, досить сильно варіювалася. Когось із часом знаходили й ці імена зникали з реєстру, а хтось роками чи навіть десятиліттями там фігурує. Наприклад, 2014 та 2015 роки стали піковими за  рівнем поповнення іменами людей, яких досі не можуть розшукати. Саме в цей час у нашій країні почалися воєнні дії. За ці два роки кількість розшукуваних збільшилася близько на 20,3 тис. осіб (це 42% від усіх, кого нині розшукують в Україні, без урахування знайдених за цей час). 

Динаміка кількості осіб у розшуку за останні десять років, котрих і досі розшукують

Тих же, кого оголошували в розшук до 2010 року, наразі в реєстрі всього 4,9 тис. А от лише за січень 2020 року до переліку осіб, які переховуються від органів влади, додалося 300 імен.  

Гендер, вік та правопорушення

Здебільшого в розшук подають людей середнього віку (таких майже дві третини). А щодо статі, то чоловіки вшестеро частіше переховуються від влади, ніж жінки.  

Стать та вік осіб, котрі знаходяться в розшуку

Є й деякі цікаві особливості тих, кого розшукують. У переліку є 44 особи, яких подавали в розшук, коли їм було більше 80 років, а найстарішій людині – 93 роки (стільки було чоловіку 1913 року народження, коли його дані розмістили в реєстрі). 

Серед розшукуваних є жінка, яку не можуть знайти ще з 2004 р. Їй наразі уже майже 30 років, але вона привернула до себе увагу органів влади, коли їй було лише 13. Найчастіше таких неповнолітніх розшукують в контексті справ щодо позбавлення батьківських прав.

Загалом виділяють 15 причин розшуку. Найбільше осіб переховуються від органів досудового розслідування ‒ їх 30% від загальної кількості. Ще по 15% тих, хто переховується від суду та прокуратури. 

Найбільш поширені причини розшуку людей

Сумна, але очікувана статистика ще й у тому, що після анексії Криму та початку війни в геометричній прогресії збільшилася кількість дезертирів, яких досі не знайдено. З 2014 року їх залишилося 3 тис., а з 2015-го – 2,1 тис. Такі цифри вражають, адже наразі за всі роки їх налічується ціла бригада – 5,6 тис. осіб. До речі, 91% осіб потрапили у цей список саме у 2014-2015 роки та досі розшукуються. 

Цікаво, що найрідше розшукують людей, котрі “ухиляються від виїзду за територію України після прийняття рішення про їхнє видворення”. Така особа лише одна, і цього чоловіка не можуть знайти ще з 2004 року в Донецьку. 

Географія розшуку. Спойлер: не лише Україна

Українські органи влади розшукують найбільше людей у Донецькій області. Таких майже 17% від загальної кількості (тобто від 48,5 тис.). На другому місці – розшук в АР Крим (6,1 тис. осіб), на третьому – у Луганській області (3,6 тис. осіб). Всі ці регіони є проблемними в політичному та соціальному розрізі – на їх території відбувається збройний конфлікт. Також серед “лідерів” за цим показником є Київ (3,5 тис. осіб), що теж можна пояснити великою кількістю населення і відповідно правопорушень. А замикає п’ятірку Дніпропетровщина (2,1 тис. осіб).

Кількість осіб, котрі знаходяться в розшуку, в розрізі областей України

Цікаво, що розшукують людей не лише на території України, а й в інших країнах, навіть континентах. Один із “найекзотичніших” випадків – особа, яку з 2011 року шукають у мексиканському місті Чіхуахуа. Злочини чоловіка пов’язані із контрабандою наркотиків. 

Також поза Україною органи влади подали в розшук найбільше людей в містах Росії, Молдови та Польщі. Є окремі особи, яких шукають у Німеччині, Туреччині, Чехії, Франції, Грузії, Вірменії, Данії, Ізраїлі, Узбекистані, Італії, Латвії та інших країнах. 

Перевір: чи розшукують вашого знайомого чи партнера?

Є багато приводів, щоб ретельно придивитися та перевірити людину. Це може бути потенційний бізнес-партнер або новий знайомий чи знайома. Це може бути претендент на працевлаштування чи на іншу співпрацю. Одним із критично важливих фактів про таку людину є згадка про неї серед переліку тих, хто переховується від органів влади, тобто знаходиться у розшуку через якісь правопорушення. 

У YouControl (модуль “Фізичні особи”) є можливість перевірити будь-яку особу. Після введення ПІБ стане відома інформація, зібрана з багатьох офіційних джерел. Зокрема і інформація про розшук у розділі “Перевірка МВС”. Серед іншого, тут буде вказана причина розшуку (категорія та навіть стаття звинувачення) і дата зникнення людини. 

Тож якщо ви не впевнені, яка людина “стукає” у ваше життя чи безпосередньо з неблагими намірами у двері (випадки чого зараз почастішали), краще дізнатися такі факти одразу. І допоможуть у цьому відкриті дані реєстрів, зібрані в аналітичній системі YouControl. 

Почати перевірку!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’