YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Дослідження 13 липня 2022 р.

Російські ФПГ вже в YouСontrol

Поділитися:
Російські ФПГ вже в YouСontrol

Аналітики центру R&D YouControl дослідили частину великого російського бізнесу та додали дані в систему. Як виявилося, до складу 17 російських фінансово промислових груп входить понад 3 800 компаній з рф та інших країн. 6 ФПГ мають зв`язки з українськими підприємствами. А саме: Газпром, Роснєфть, USM, група родини Лебедєвих, групи Олега Дерипаски та Олексія Мордашова. Деталі − в новому дослідженні.

 

Аналітики YouControl розпочали роботу по дослідженню великого російського бізнесу. Проаналізували російський ЄДР, дані щодо розкриття інформації по акціонерним товариствам рф, дані медіа. Встановили бізнес-зв'язки найбільших за виручкою російських компаній Газпром та Роснєфть, підсанкційних олігархів Романа Абрамовича, Олексія Мордашова, Алішера Усманова, Володимира Потаніна, Олега Дерипаски та інших. 

 

Також сформували групи, де ключовими особами виступають декілька російських осіб, що входять до рейтингу 88 російських мільярдерів. Зокрема співвласник будівельного холдингу ПІК  Сергій Гордєєв та голова ради директорів російського агропромислового холдингу "Русагро" Вадим Мошкович. Ще до списку російських груп в YouControl додана "Група родини Лебедєвих", до складу якої входять кілька британських ЗМІ − газети The Evening Standard та The Independent, а також телеканал London Live.

 

 

Які компанії входять до ФПГ росії?

 

До складу 17 російський ФПГ входить понад 3 800 компаній з росії та інших країн.  Додані ФПГ налічують трохи більше 700 іноземних підприємств, із яких близько 100 компаній розташовані у країнах пострадянського простору, а більш ніж 180 − зареєстровані на Кіпрі. 

 

Приблизно по 40 компаній, що входять до проаналізованих російських груп компаній, працюють у Нідерландах та в країнах Азії.

 

"Перше" місце за кількістю зареєстрованих компаній у США, займає "Група Романа Абрамовича", бізнес представлений 16-ма компаніями. А найбільша кількість підприємств, представлених у Люксембурзі та Сінгапурі − 33 та 17 відповідно, пов'язана із російською нафтовою компанією "Роснєфть".

 

Переважна більшість компаній, що входять до складу доданих ФПГ росії працюють в енергетичній, нафтогазовидобувній та гірничо-металургійній галузях.

 

Найбільшу кількість підприємств, із проаналізованих російських груп, включають в себе "Газпром" та "Роснєфть" − понад 1100 та 500 відповідно. Група Олега Дерипаски та будівельний холдинг ПІК налічують понад 300 компаній кожна. Бізнес-активи Алішера Усманова та Олексія Мордашова включають в себе понад 200 компаній у кожній групі.

 

 

Зв'язки російських ФПГ з Україною

 

6 російських ФПГ із 17 доданих до системи Youcontrol, а саме Газпром, Роснєфть, USM, група родини Лебедєвих, групи Олега Дерипаски та Олексія Мордашова, мають з'язки з  українськими компаніями.

 

Російський Газпром має зв'язки із 4-ма підприємствами в Україні. Крім ТОВ "МІЖНАРОДНИЙ КОНСОРЦІУМ З УПРАВЛІННЯ ТА РОЗВИТКУ ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ", ТОВ "ГАЗПРОМ ЗБУТ УКРАЇНА" та АТ "ЮЖНІІГІПРОГАЗ", де компанія володіє долями у статутному капіталі компаній напряму, ще опосередковано через ТОВ "ГАЗПРОМ ВИДОБУТОК ОРЕНБУРГ" володіє понад 90% ТОВ "САНАТОРІЙ "ОРЕН-КРИМ".

 

НК "Роснєфть" представлена в Україні 2-ма компаніями: ПрАТ "ЛИСИЧАНСЬКА НАФТОВА ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ" та ТОВ "РН КОММЕРС".

 

 

Ключова особа групи USM − Алішер Усманов є бенефіціарним власником ТОВ "ПЕТЕР-СЕРВІС УКРАЇНА". А співвласник металургійної компанії "Северсталь" Олексій Мордашов − ТОВ "СЕВЕРСТАЛЬ ДИСТРИБУЦІЯ".

 

Колишній офіцер КДБ, екс-депутат держдуми рф Олександр Лебедєв є бенефіціаром 2-х київських компаній та пов'язаний із 4-ма підприємствами, що зареєстровані в окупованому Криму. Зокрема, СП "Р І С-УКРАЇНА" та ТОВ "МІНДАЛЬНА РОЩА"

 

 

Російський олігарх Олег Дерипаска пов'язаний із 9-ма компаніями в Україні через декілька офшорних компаній, які входять до групи пов'язаних осіб одного із його головних активів МКПАТ "Ен+ груп". Його основний український актив − ТОВ "МИКОЛАЇВСЬКИЙ ГЛИНОЗЕМНИЙ ЗАВОД".

 

Приналежність російських, британських та кіпрських компаній до ФПГ рф

 

Завдяки додаванню нових ФПГ до системи YouСontol стало простіше відслідковувати приналежність компаній рф, Великої Британії та Кіпру до великого російського бізнесу. При перевірці організації із перелічених вище країн, в досьє іноземних компаній є інформація про її входження до ФПГ.

 

Так наприклад, світовий виробник сталі британська компанія EVRAZ PLC, бенефіціари якої не розкриваються в реєстрі компаній Великої Британії, тепер ідентифікований як член "Групи Романа Абрамовича". А міжнародна золотодобувна компанія Nord Gold PLC входить до "Групи Олексія Мордашова".

 

 

Також тепер можливо відслідкувати офшорні компанії російських бізнесменів, що зареєстровані на Кіпрі. № 1 у рейтингу журналу Форбс російських мільярдерів − Володимир Лісін − пов'язаний із 10-ма кіпрськими офшорами, зокрема FLETCHER GROUP HOLDINGS LIMITED.

 

 

Найбільшу кількість пов'язаних кіпрських компаній − 43, що присутні в структурах 17-ти проаналізованих ФПГ, в "арсеналі" має "Група Олега Дерипаски".

 

Російські компанії, як і українські, теперь також мають позначення про свою приналежність до великого бізнесу. Це дає змогу більш чітко встановлювати причетність цих організацій до ймовірного фінансування військового вторгнення в Україну.

 

 

Дослідження великого російського бізнесу продовжується, невдовзі додамо до системи ще порцію російських ФПГ. Слідкуйте за нашими новинами, будьте в курсі останніх оновлень.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’