Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Дослідження 20 вересня 2021 р.

Кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Поділитися:
Кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Онлайн-системі для перевірки контрагентів YouControl у вересні виповнюється 7 років. Спеціально до дня народження, аналітики компанії детально дослідили знеособлені пошукові запити в системі. Вдалося з'ясувати, які підприємства та яких фізичних осіб найчастіше перевіряють користувачі за допомогою відкритих даних. 

 

Відкриті дані ‒ дієвий інструмент для розвитку суспільства та формування прозорості в ньому. І з кожним роком це розуміє все більша кількість людей. Компанії активно застосовують комплаєнс-підхід при перевірці партнерів і клієнтів, журналісти ‒ для фактчекінгу і при проведенні розслідувань, аналітики ‒ для досліджень. Мільйони людей у всьому світі ‒ для перевірки даних про себе або близьких, аби отримати об'єктивну інформацію та убезпечити себе від ризиків.

 

 

Які компанії найчастіше перевіряли у відкритих даних?

 

Як відомо, онлайн-система YouControl агрегує дані з понад 180 відкритих джерел і дає повну інформацію про кожну компанію і ФОП України. Можна дізнатися реєстраційні відомості, статус платника податку, дозволи та ліцензії, судові рішення, фінансові показники, власність, зв'язки між афілійованими особами та ін. Фахівці YouControl вирішили з'ясувати, дані яких саме компаній впродовж семи років найчастіше цікавили людей?

 

Топ 20 найзапитуваніших компаній в YouControl за 7 років

 

Як виявилося, найпопулярнішими запитами на перевірку юридичних осіб стали підприємства більшість яких є учасниками топ 1000 найприбутковіших компаній України.

На першому місці мережа гіпермаркетів "Епіцентр К" з 8347 запитами на перевірку. Слідом за нею, найбільший банк України "Приватбанк", 6968 запитів. На третьому місці "YouControl" з 5081 запитом (не дивно, людей цікавить чи надійний сервіс в якому вони перевіряють). На четвертому та п’ятому місці найбільша мережа продуктових супермаркетів "АТБ-Маркет" (4626) та національний залізничний перевізник "Українська залізниця" (4473).

 

Хто з українців лідер серед перевірених осіб?


Крім перевірки юридичних осіб, YouControl дозволяє отримати інформацію про фізичну особу з офіційних та відкритих джерел. З 2019 року в системі можна виявляти ризики, пов'язані з судовими рішеннями, санкціями, недійсними документами, приналежністю до РЕРs, зниклих осіб, корупціонерів, люстрованих тощо. Як показали дані дослідження, найчастіше під перевірку фізичних осіб підпадають національні публічні діячі (НПД) та пов'язані з ними особи.

 

Топ 15 найзапитуваніших публічних діячів та пов'язаних з ними осіб у YouControl

 

На першому місці з 3411 запитами на перевірку закріпився п’ятий президент України ‒ Петро Порошенко. Слідом за ним, не менш впливовий у всіх електоральних циклах, найбагатший українець ‒ Рінат Ахметов, 3238 запитів. З незначним відставанням, 3205 перевірок, третю сходинку зайняв ще донедавна невідомий широкому загалу, перший голова Офісу Президента Зеленського ‒ Андрій Богдан. На четвертому та п’ятому місці експрезидент-втікач Віктор Янукович та колишня прем’єр-міністерка Юлія Тимошенко з 3125 і 2557 запитів на перевірку відповідно.

До слова, засновника та СЕО YouControl Сергія Мільмана та його заступника з правових питань Данила Глобу перевіряли на рівні з НПД (більше 2500 перевірок на кожного). Все тому, що керівник і підписант компанії ‒ під прицільною увагою користувачів сервісу.

 

Хто крім українців перевіряє?

 

Торік аналітична система 53 млн разів допомогла користувачам знайти дані українських та іноземних компаній, директорів та власників, декларації, судові документи тощо. Більше 90% запитів було зроблено з території України. Інші запити з-за кордону. Щодо іноземних, то найактивніше юзають систему користувачі з Великої Британії (733 тис запитів на рік). На другому місці ‒ США. Далі з незначним відривом ‒ Німеччина, Франція та Польща. Загалом же перевірку в сервісі здійснюють користувачі з різних куточків світу.

 

Вітчизняні міста-рекордсмени з комплаєнсу

 

Лідерство, передбачувано, тримає Київ. На столицю припадає близько півтора мільйона запитів на перевірку юридичних та фізичних осіб щомісячно. Далі ‒ Харків та Львів, по 135 тис сеансів. Користувачі з Дніпра та Одеси теж активно використовують відкриті дані для убезпечення себе від ризиків: більше 100 тис щомісячних сеансів з кожного регіону.

 

Динаміка попиту на відкриті набори даних

 

Ринок відкритих даних набирає популярності у всьому світі і Україна ‒ не виключення. Лише за останній рік статистика YouControl фіксує пікові навантаження на систему, що є рекордом за весь період діяльності компанії. А  рекордними за кількістю сесій днями стають дати, що знаменують суспільно-важливі події. Так, скажімо, пік відвідуваності системи у 2021 році був зафіксований на початку червня. Саме тоді, завдяки адвокації спільноти "Open Up", вдалося домогтися відкриття набору даних про фінансову звітність компаній Державною податковою службою. І фінзвітність підприємств за 2020 рік з'явилася в системі YouControl.


Інший пік відвідуваності, наприкінці літа, засвідчив про інтерес користувачів до інструментів, що дозволяють пришвидшити пошук та перевірку контрагентів. В системі відбулося оновлення модулів "Перевірки фізичних осіб" та "Аналіз ринків". Перший дозволяє здійснювати уточнений пошук та перевірку фізособи у всіх можливих відкритих державних реєстрах та підключати запитувану особу до автоматичного моніторингу. Другий ‒ самостійно аналізувати ринок з детальним переліком компаній за основним КВЕДом, регіоном розташування, датою реєстрації, виручкою тощо.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’