YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Дослідження 28 вересня 2023 р.

Хто заборгував збанкрутілим банкам майже 73 млрд грн

Поділитися:
Хто заборгував збанкрутілим банкам майже 73 млрд грн

Аналітики R&D центру YouControl проаналізували дані Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо усіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів виведених з ринку банків, які й досі не виконали свої зобов’язання з повернення боргів. Загальна сума заборгованості перед фінустановами, які знаходяться в управлінні ФГВФО, складає 72,5 млрд грн. Яким банкам та на які суми найбільше заборгували фізичні та юридичні особи і як вони між собою пов’язані — читайте в дослідженні.

 

Що рахували?

 

Заборгованість перед неплатоспроможними банками, які знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) станом на 01.07.2023 року становить 72,5 млрд грн. Трохи більше 95% від загальної суми боргу припадає на неповернуті кредити юридичних осіб. Наявність боргу серед фізичних осіб становить 4,6%. Інше приходиться на зобов’язання фізичних осіб як суб’єктів підприємницької діяльності. 

 

У списках боржників на офіційному сайті Фонд гарантування вкладів наявний 3621 запис серед 18-ти досліджуваних банків. 

 

На 3 банки припадає понад 98% від загальної суми неповернутих кредитів:

  • “Промінвестбанк” — 44,4 млрд грн.

  • “МР Банк” — 20,5 млрд грн. У порівнянні з даними ФГВФО на 01.04.2023 р., сума зобов’язань перед банком знизилась на 2,9 млрд грн.

  • “Златобанк” — 6,5 млрд грн.

 

Топ 20 боржників — юридичних осіб

 

Сума боргу двадцятки найбільших боржників — юридичних осіб становить 41,8 млрд грн, що складає понад 57% від загальної суми заборгованості перед збанкрутілими установами. Боржники із найбільшою сумою неповернутих кредитів обслуговувались у двох банках — ПАТ "ПРОМІНВЕСТБАНК" та АТ "МР БАНК" (колишній АТ "СБЕРБАНК"). 

 

Акціонерами обох банків раніше були російські фінустанови з державною часткою понад 50%. На початку 2023 р. Фонд гарантування вкладів передав державі в особі державного підприємства “Національний фонд інвестицій України” їхні акції.

 

Більшість компаній пов’язані або були пов’язані з 11 фінансово-промисловими групами, що додані до інформаційно-аналітичної системи YouControl. При цьому до складу 5 ФПГ входять/відносяться по декілька учасників рейтингу (фінансово-промислова група — у загальному сенсі це сукупність компаній із фінансової та/або промислової сфер, які належать до одного чи групи кінцевих бенефіціарних власників та здійснюють взаємодію між собою для досягнення спільних цілей, таких як отримання фінансової вигоди чи оптимізація виробничих процесів). Надалі ми вживатимемо цей термін або “ФПГ”, “група”.

 

 

Великий агрохолдинг та банкрутство

 

Найбільша сума непогашених зобов’язань, а саме: 7,4 млрд грн, що становить трохи більше 10% від загальної суми заборгованості всіх 18-ти неплатоспроможних банків, значиться у ТОВ "МРІЯ АГРОХОЛДИНГ". Ця юрособа входила до агрохолдингу “Мрія”. Компанію заснували у 1992 р. Іван та Клавдія Гути. Пізніше до них приєдналися їх сини Андрій та Микола. 

 

В матеріалі “Економічної правди” говориться, що у 2014 р. холдинг оголосив технічний дефолт. Сукупна заборгованість "Мрії" перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту, становила близько $1,3 млрд. У січні 2015-го операційний контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво. У серпні 2018 р. "Мрія" реструктуризувала заборгованість на $1,1 млрд (передбачалося списання понад 70% боргу).

 

Восени 2018-го саудівський інвестфонд SALIC придбав агрохолдинг “Мрія” та в 2019 р. об’єднав його зі своїми іншими українськими активами в Continental Farmers Group (CFG). Після дефолту агрохолдингу “Мрія” декілька разів змінювався склад учасників ТОВ "МРІЯ АГРОХОЛДИНГ". На даний момент співвласниками компанії є ТОВ " АГРОПРОДУКТ 2 ", бенефіціаром якого є Дмитро Гаврилко з Тернопільщини та кіпрська компанія МРІЯ АГРО ХОЛДИНГ ПАБЛІК ЛІМІТЕД.

 

Ще одна компанія з рейтингу ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "АГРІ - ТРЕЙД"  також була пов’язана зі збанкрутілим агрохолдингом “Мрія”. У період з листопада 2009-го до липня 2010-го її очолював син засновника “Мрії” Івана Гути — Микола. Також певний час бенефіціаром компанії значився Крістакіс Іаковідес. Людина з ідентичним ПІБ — громадянин Кіпру, який також був бенефіціаром ТОВ "МРІЯ АГРОХОЛДИНГ". Нині обидві компанії знаходяться у стадії банкрутства.

 

ФПГ “Азовмаш” та сімейні зв’язки 

 

Другу та третю сходинку серед найбільших боржників займають ПРАТ "АЗОВЕЛЕКТРОСТАЛЬ" та ПРАТ "АЗОВЗАГАЛЬМАШ" відповідно. Обидві компанії входять до складу фінансово-промислової групи “Азовмаш”, яка об’єднує машинобудівні підприємства, що спеціалізуються на випуску обладнання для гірнічно-металургійного комплексу, цистерн-вагонів, портових кранів, котлів, паливозаправників тощо. Ключовими особами фінансово-промислової групи є вдова засновника групи компаній Олександра Савчука — Світлана Савчук та чоловік її доньки — Тарас Поліщук. Компанії зареєстровані на тимчасово окупованій території в Маріуполі. Загальна сума боргу обох підприємств складає майже 5,5 млрд грн.

 

Мільярдні борги та керування сотнями компаній

 

В рейтингу також фігурує компанія ТОВ "СНАБТРЕЙДКОМПАНІ". Розмір її боргу перед “Промінвестбанком” складає 2,4 млрд грн. Керівником та учасником компанії значиться Владислав Мельохін. Особа з таким ім’ям та прізвищем фігурує як керівник та учасник ще понад 200 компаній в Україні, які зареєстровані в різних регіонах та працюють в різних сферах діяльності. Раніше учасником компанії був Сергій Гончаров з Донецька. Згідно з матеріалами судової справи №905/2508/15, ТОВ "Шляхове будівництво “Альтком", що посідає 5 місце в рейтингу, було поручителем ТОВ "Снабтрейдкомпані" перед “Промінвестбанком” за договором про відкриття кредитної лінії.

 

“Альтком”, Тісленко та Колесніков

 

Компанія ТОВ "ШЛЯХОВЕ БУДІВНИЦТВО "АЛЬТКОМ" входить в однойменну фінансово-промислову групу компаній “Альтком”. Ключовою особою цього ФПГ є Олександр Тісленко. Діяльність компаній охоплює весь цикл від виробництва сировини до будівництва та ремонту автомобільних доріг. Активний розвиток фінансово-промислової групи припав на 2010-2012 рр., коли вона отримала мільярдні замовлення на будівництво інфраструктури до “Євро-2012”. За інформацією видання my.ua, все це відбулось за протекції тодішнього віце-прем'єр-міністра з питань підготовки до “Євро-2012” Бориса Колеснікова. За період 2008-2022 рр. компанія уклала державних договорів на 27,5 млрд грн

 

Якщо аналізувати присутність ТОВ "Шляхове будівництво “Альтком" в переліку боржників виведених з ринку банків, то воно двічі фігурує в “Промінвестбанку” та двічі як боржник АТ “Златобанк”. Загальна сума заборгованості перед двома фінустановами становить 2,8 млрд грн.

 

Солодкі борги “АВК”

 

До найбільших боржників виведених з ринку банків також увійшли 2 компанії зі складу фінансово-промислової групи з виробництва солодощів “АВК” — ПРАТ "КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "АВК" М. ДНІПРО" та ПРАТ "АВК". Остання фігурує в рейтингу двічі — як боржник “Промінвестбанку” та як боржник “МР Банку”. Загальна сума заборгованості цих підприємств складає 5,3 млрд грн. Власниками компаній є екснародний депутат України у 2002-2006 рр. Володимир Авраменко та колишній міністр аграрної політики та харчових продуктів Автономної Республіки Крим Віктор Кравець. 

 

Костянтин Григоришин і ФПГ “Енергетичний стандарт”

 

Боржник “МР Банку” на суму понад 2 млрд грн — підприємство ПрАТ "ЗАПОРІЖТРАНСФОРМАТОР", акції якого на початку листопада 2022 р. були відчужені на користь держави і їх управління передано Міністерству оборони. Раніше компанія входила до складу ФПГ “Енергетичний стандарт”, ключовою особою якої є Костянтин Григоришин. Основним напрямком діяльності компанії є виробництво трансформаторного та реакторного обладнання. У жовтні 2019 р. Господарський суд порушив справу про банкрутство юрособи.

 

В червні 2022 р. Господарський суд міста Києва відкрив провадження у справі про банкрутство компанії ДП "КРАЙ ПРОПЕРТІ", що посідає 8-ме місце у рейтингу боржників та має непогашену заборгованість у 2,1 млрд грн у “МР Банку”. Права на дочірнє підприємство "КРАЙ ПРОПЕРТІ" належать Олексію Каргаполову. Людина з таким ім’ям і прізвищем  очолює кілька компаній, що входять до складу міжнародного диверсифікованого виробника молочних продуктів — фінансово-промислової групи “MLK Foods”. А от ключовою особою ФПГ "MLK Foods" є Анатолій Юркевич, який до вересня 2020 р. виступав бенефіціаром компанії "КРАЙ ПРОПЕРТІ".

 

Російський машинобудівний холдинг “Група ГМС”, що контролюється Володимиром Лук’яненко та Віктором Цоєм, представлений в рейтингу найбільших кредиторів двома компаніями — АТ "СУМСЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ" та ТОВ "СУМСЬКЕ МАШИНОБУДІВНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ". На сьогодні бенефіціаром обох компаній значиться Володимир Матвійович Лук’яненко. Особа з таким ПІБ за даними ЗМІ, є батьком співвласника “Групи ГМС” Володимира Володимировича Лук’яненка. Останній до певного часу був бенефіціаром обох компаній. Крім того, Володимир Матвійович Лук’яненко з травня 2023 р. входить до переліку фізосіб, до яких застосовуються санкції РНБО.

 

Нусенкіс і фінансування сепаратистів у Донецьку

 

До двадцятки найбільших боржників — юридичних осіб — станом на 01.07.2023 р. увійшли 2 компанії, що мали або мають відношення до “Групи Віктора Нусенкіса”, ключовою особою якої є російський підприємець Віктор Нусенкіс. Це ПрАТ "ЯСИНІВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД" та ТОВ "САВІ". Учасником ТОВ "САВІ" є ліберійська компанія “Tulsa International Inc”, що за даними ЗМІ, відома як засновниця концерну “Енерго” (ліквідували у 2004 р.) ексгенпрокурора Геннадія Васильєва і підприємця Віктора Нусенкіса. Останнього Служба безпеки України викрила у фінансуванні сепаратистів на Донбасі. На кінець 1 кварталу 2021 р. акціонерами ПрАТ "ЯСИНІВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД" були ТОВ "ГРУПА "ЕНЕРГО" та ДП "ДОНСТІЛ". Бенефіціаром, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), значиться громадянин Греції Елефтеріадіс Георгіос. Водночас, кіпрську компанію БЕРКАМП ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД, яка прямо та опосередковано присутня в структурі власності обох компаній, ЗМІ пов’язують із Віктором Нусенкісом. 

 

Зв’язки з футбольним клубом і парламентом

 

Власником близько 30% акцій ПрАТ "Футбольний клуб “Чорноморець”, що заборгувало “МР Банку” 1,5 млрд грн, є екснародний депутат України Леонід Клімов. Він разом із Аркадієм Шнайдером є ключовими особами ФПГ “Примор'є”, що об’єднує понад 100 компаній на півдні країни. Підприємства працюють у сферах нерухомості та торгівлі, а також представлені у туристичній та готельній сферах.

 

До рейтингу потрапили 2 компанії, що працюють у сфері альтернативної енергетики — ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК ЛУТУГИНСЬКИЙ" та ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК КРАСНОДОНСЬКИЙ". Згідно з ЄДР, бенефіціаром обох компаній є Едуард Мкртчан. Особа з таким ім’ям та прізвищем — син ексгенерального директора корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Олега Мкртчана. Зазначені компанії Рух ЧЕСНО пов'язує з народним депутатом України 8-9 скликань Максимом Єфімовим. У травні 2022-го він увійшов до складу депутатської групи “Відновлення України”, що складається переважно з депутатів від ексфракції ОПЗЖ та вихідців із групи “Довіра”.

 

До рейтингу також потрапила компанія ТОВ "ІНТЕР-ГТВ" з боргом майже 1,5 млрд грн перед “МР Банком”. Компанія входить до складу ФПГ “Втормет Інвест”, основним напрямком діяльності якої є збір, заготівля та торгівля металевими відходами та брухтом. Бенефіціаркою компанії виступає Есламі Мар'ям Зеінлабедін. За даними ЄДР, Есламі зареєстрована за однією адресою з Мохаммадом Хані Омраном Алі, який є учасником ТОВ "ІНТЕР-ГТВ". Медіа писали, що Мохаммад у 2012 р. продав частку в компанії "Євро Фінанс ЛТД" кіпрському офшору Citrullus Trading, пов’язаного із сином Юрія Іванющенка — Арсенієм.

 

“Кримський слід”

 

Замикає рейтинг боржників-юросіб збанкрутілим банкам кримська будівельна компанія ТОВ ФІРМА "КОНСОЛЬ ЛТД". До складу учасників свого часу входив Володимир Константинов та його дружина Олена. Людина з таким ім’ям та прізвищем — український колаборант, який отримав російський паспорт. З 2014 р. — голова окупаційної Державної ради Криму та включений в санкційні списки США, Великобританії, ЄС та ін. За даними ЗМІ, Володимир Константинов пов’язаний із будівельними компаніями, зареєстрованими в окупованому Криму за російським законодавством та отримують державні замовлення. Серед них є компанія зі співзвучною назвою до компанії-боржника — ТОВ “Будівельна компанія “Консоль-Строй Лтд”.

 

Топ 20 боржників — фізичних осіб

 

Сума боргу двадцятки найбільших боржників — фізичних  осіб — становить 2,6 млрд грн. Це складає близько 77% від загальної суми записів щодо заборгованості фізичних осіб перед банками, що знаходяться в управлінні ФГВФО. Більшість боржників з рейтингу мають заборгованість перед “Промінвестбанком” та “МР Банком”. 

 

Фізичні особи з однаковими боргами були розглянуті як одна група у рейтингу, оскільки їхні індивідуальні записи мали однакову суму боргу, відображену не окремо для кожного боржника, а як загальну суму заборгованості цих осіб.

 

Екснардепи, тендери та борги

 

Найбільшу суму неповернутого кредиту серед фізичних осіб у розмірі понад 839 млн грн має Анатолій Богатиренко. Особа з таким ім’ям та прізвищем була народним депутатом України (03.1998-04.2002 рр.), а також є учасником та посадовою особою 6 організацій в Україні, що переважно працюють у сферах АПК та нерухомості. Зокрема, в ТОВ "ГРАДСТРОЙ-ХЕРСОН", що очолює його син — Сергій Богатиренко, який пов’язаний ще з 10 компаніями. Ці підприємства працюють в агропромисловій сфері (ТОВ "АГРО.НІКА"), торгівлі паливом (ТОВ "ГАЗОВІ АВТОМОБІЛЬНІ ЗАПРАВКИ"), надання фінансових послуг (ТОВ "ІНВЕСТ-АГЕНТСТВО") та ін.

 

Заборгованість у розмірі понад 370 млн грн перед “МР Банком” має Катерина Погребняк. Людина з таким же ім’ям та прізвищем — керівниця та власниця компанії ТОВ "ФІРМА "М.І.К. SCHORR GMBH", що реалізує проєкти освітлення на різних об’єктах — від приватних осель до ТРЦ. Учасником вищезазначеної компанії був Ігор Погребняк, який в свою чергу є учасником компанії зі співзвучною назвою ТОВ "М.І.К ШОРР".

 

Замикає трійку найбільших боржників серед фізичних осіб — Марія Володимирівна Яковлєва з розміром непогашеного кредиту майже 229 млн грн. Людина з ідентичним ПІБ є учасницею ТОВ "АКВА-ЮНІТІ ГРУП" (до травня 2023-го. — ТОВ "НОВОБУД") та ТОВ "УКРНАФТАГАЗЕНЕРГО", що має ліцензію на постачання природного газу. Її бізнес-партнером по згаданим компаніям до травня-червня 2023-го був Вацлав Качуровський. Він та Марія Яковлєва фігурували у публікаціях ЗМІ стосовно тендерів на постачання природного газу державним підприємствам. У 2014 р. Марія Яковлєва балотувалась до Верховної Ради як самовисуваниця. Також з 2019 р. вона очолює ГО "СОЮЗ УЧАСНИКІВ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ГАЗОВОГО РИНКУ".

 

Юрій Васильович Минда має непогашену заборгованість перед “Промінвестбанком” у 163,5 млн грн. Особа зі схожим ім’ям та прізвищем є співвласником транспортних компаній ТОВ "СВАЛЯВА-М" та ПП "ОБАВА-ТРАНС-2020". Також у переліку боржників присутній Василь Юрійович Минда, який вірогідно є родичем Юрія Минди (за співпадінням прізвищ та по батькові, участь в одній судовій справі). Його борг як фізичної особи-підприємця складає 156,5 млн грн.

 

П’яте місце в двадцятці найбільших боржників — фізичних осіб посів Віталій Геннадійович Серков із сумою непогашеного кредиту у 139,4 млн грн. Згідно з даними ЄДР, людина зі схожим ПІБ є учасником ПП "КОНЦЕРТ-ХОЛЛ", а також до січня 2015-го була зареєстрована як фізична особа-підприємець на Київщині. А саме: в Обухівському районі, в селі Підгірці, вул. Боровкова, б. 91. Згідно з даними ЦВК, у 2010 р. був обраний депутатом Підгірської сільської ради від партії “Єдиний центр”. Адреса власниці ПП "ГОТЕЛЬ "СЕНАТОРЗ ПАРК"  Олени Олександрівни Сєркової — Київська обл., Обухівський район, село Підгірці, вул. Боровкова, б. 92. Вона з високою вірогідністю може бути пов’язаною особою до Серкова Віталія Геннадійовича, адже в історичних даних компанії ПП "ЗАЛКОМ" він записаний як Сєрков.

 

Борг перед “МР Банком” у розмірі близько 113 млн грн має Володимир Заплатинський. Особа з ідентичним ім’ям та прізвищем була обрана народним депутатом України (1998-2007 рр.). Заплатинський, який помер у влітку 2018 р., досі значиться учасником кількох компаній. Бізнес-інтереси родини Заплатинського представлені у сферах нерухомості, будівництва та торгівлі, зокрема, ТОВ "ФІНАНСОВА ГРУПА "ЕКОНОМ", ТОВ "ЕКОР-СВ" та ТОВ "УКРПРОМРЕСУРС".

 

Три фізичні особи — Валерія Дмитрівна Буряк,  Роман Іванович Буряк та  Олександр Володимирович Гришко — солідарно мають заборгованість перед “Промінвестбанком” майже на 107 млн грн. Валерія та Роман Буряки, які вірогідно є родичами (співпадіння прізвищ та адреси реєстрації), а також співвласниками ТОВ ФІРМА "КОЛБІКО". Дана організація також є боржником “Промінвестбанку” на суму 107 млн грн. Особи з ідентичним ПІБ до травня 2006 р. були учасниками ТОВ "ЭКРАН", що заборгувало тому ж “Промінвестбанку” близько 120 млн грн.  А от людина з ім’ям — Олександр Гришко, у період 2004-2007 рр. очолювала ТОВ "ЭКРАН".

 

Непогашену заборгованість у розмірі 104,5 млн грн має В’ячеслав Недбай. Особа з ідентичним ПІБ — це миколаївський підприємець, який є співвласником 30 компаній, що працюють у сферах будівництва та нерухомості, торгівлі та ін. У ЗМІ Недбай фігурує як власник компанії ТОВ "САДОВИЙ ЦЕНТР "ПЕРЕМОГА" (до листопада 2008 р. — ТОВ "ЦУНАМИ-ЮГ"), яка тривалий час була орендарем парку “Перемога” в Миколаєві. В'ячеслав Небай має у спільній власності об’єкт нерухомості у Миколаєві разом із керівницею апарату Миколаївського окружного адміністративного суду — Анною Недбай.

 

Неповернуті кошти та згадка в реєстрі корупціонерів

 

Боржник “Промінвестбанку” на суму 103,8 млн грн — Тетяна Дорогань. Людина з таким ПІБ внесена в реєстр корупціонерів за ч. 5 ст. 191 ККУ — “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”. Станом на 23.02.2022 р. в реєстрі була наявна інформація щодо її посади, а саме: директор "Відділення Промінвестбанку в м. Нікополь Дніпропетровської області". Доступ до цього реєстру відновили на початку вересня 2023-го, проте частину даних вилучили, зокрема посади осіб.

 

 

10 сходинку рейтингу фізосіб обіймає Олександр Ларченко з боргом перед "МР Банком" у понад 77 млн грн. Людина з таким же ім’ям і прізвищем є столичним підприємцем. Він є учасником 6 компаній, які переважно працюють у сфері будівництва.

 

Трохи більше 69 млн грн заборгував “МР Банку” Олексій Венецький. Людина з ідентичним ПІБ — це підприємець і співвласник/уповноважена особа 5 компаній, що працюють у сферах нерухомості (ТОВ "ПІКНІК-2"), торгівлі (ТОВ "АГРОТ", ДП "ТД "ТЕПЛОБУД"), громадського харчування (ТОВ "23 В") та азартних ігор (ТОВ "ВЕБ ІНВЕСТ").

 

Наталія Монтьєва заборгувала “МР Банку” 46 млн грн. Особа з таким же ім’ям та прізвищем є співвласницею ТОВ "МОНА". Її бізнес-партнером по компанії є Володимир Монтьєв, який вірогідно може бути її родичем (співпадіння за прізвищем та місцем реєстрації). Він, в свою чергу очолює ТОВ "МОНА КОЛЛЕКШН". Дані компанії працюють в сфері виробництва та продажу пухових виробів.

 

Борги та розшук

 

Ваган Хачікянц має непогашену заборгованість у 41,7 млн грн. Особа з таким ПІБ є власником компаній ПП "ТД "МОРИНСЬКИЙ" та ПП "ЧЕРКАСИ ВУГІЛЛЯ" Хачікянц входить до переліку “Осіб, які переховуються від органів влади”.

 

Боржник “Промінвестбанку” на суму 29,3 млн грн — Ельдар Алекперович Назаров. Людина з ідентичним ім’ям та прізвищем до лютого 2021-го була співвласником ПП "ФЕРІДЕ ПЛАЗА", яке володіє однойменним ТРЦ у Вінниці. На даний момент компанія належить  Феріде Ельдарівні Назаровій, яка вірогідно є донькою Ельдара Назарова (за співпадінням прізвища та по батькові). Також Ельдар Назаров у переліку боржників значиться як фінансовий поручитель ПП "ТОРГОВО-УНІВЕРСАЛЬНА ФІРМА "ФЕРІДЕ". Дана компанія включена в перелік боржників “Промінвестбанку” на суму понад 118 млн грн. Згідно з даними модулю перевірки фізичних осіб YouControl станом на 2021 р., Феріде Назарова вірогідно є членом родини Сергія Миколайовича Кушти, що працював в структурі Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

 

Заборогованість у суму 24,6 млн грн перед “Промінвестбанком” має Андрій Сенченко. Особа з ідентичним ПІБ — екснародний депутат України (05.2006-11.2014 рр.). Нині Андрій Сенченко очолює ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РУХ "СИЛА ПРАВА", а також є учасником та/або уповноваженою особою ще 11 організацій. Переважна більшість з них зареєстрована в тимчасово окупованому Криму. Його син Дмитро вірогідно є учасником компанії, що зареєстрована за російським законодавством у Криму — ООО "ЗОЛОТОЙ СИМВОЛ"/1149204045253.

 

Брати Ківани та група компаній KADORR Group

 

Єдиними боржниками АТ "МІСТО БАНК", що увійшли двадцятки найбільших боржників — фізичних осіб, є  Муамер Ахмед Ківан та Марина Анатоліївна Мирошник з сукупною суму заборгованості 18,8 млн грн. Людина з ім’ям Муамер Ківан, за даними ЗМІ, вірогідно є братом Аднана Ківана — співвласника інвестиційно-будівельної групи  компаній KADORR Group. А особа з таким же ім’ям та прізвищем — Марина Мирошник, була співвласницею ТОВ "ВАЛЕО- ІНВЕСТ", що входить до складу KADORR Group. 

 

Замикає перелік боржників  Володимир Михайлович Решетило із сумою боргу 10,3 млн грн. Особа за ідентичним ПІБ значиться підписантом МІЖНАРОДНА ГО "МІЖНАРОДНА АНТИТЕРОРИСТИЧНА ЄДНІСТЬ", учасником якого, згідно з даними ЄДР, є громадянин рф — Геннадій Зайцев.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’