
Справа №461/1374/21
Провадження №2-а/461/61/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2021 року м.Львів
Галицький районний суд м.Львова у складі:
головуючого судді Зубачик Н.Б.,
секретаря судових засідань Пелех О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до інспектора з паркування управління безпеки міста Львівської міської ради Дяковича Юрія Володимировича, Управління безпеки міста Львівської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення –
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення ЛВ00000121 від 29.08.2019 року про накладення адміністративного стягнення у розмірі 300 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що 29.08.2019 року інспектором з паркування управління безпеки міста Львівської міської ради Дяковичем Ю.В. винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ЛВ00000121 за ч.1 ст.152-1 КУпАП та накладено стягнення у розмірі 300,00 грн. Представник позивача зазначає, що постанова про адміністративне правопорушення серії ЛВ00000121 від 29.08.2019 року винесена безпідставно, оскільки не містить серійного номеру відеореєстратора моделі «DMT1», на який здійснювався фото та відеозапис, тому не відповідає державним стандартам. Крім того, представник зазначив, що позивач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 на підставі договору житлового найму від 01.09.2018 року, укладеного з його матір`ю ОСОБА_3 , його автомобіль був припаркований не довше 10 хвилин. Місце, де автомобіль ОСОБА_1 був припаркований, а саме біля будинку №15 на вул.Чайковського у м.Львові не було обладнане відповідно до вимог Правил паркування транспортних засобів, затвердженим постановою КМУ від 03.12.2009 року №1342 і Правил дорожнього руху. З постановою не погоджується, вважає її незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню. Просить позов задоволити.
Окрім того, представник позивача просить поновити строк на звернення до суду із адміністративним позовом, оскільки оскаржувана постанову про адміністративне правопорушення позивач отримав лише 08.02.201 року, про що свідчить лист Управління безпеки міста Львівської міської ради №2—1561-0003 від 01.02.2021 року.
Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 22.02.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
05.03.2021 року на виконання вимог ухвали Галицького районного суду м.Львова позивач долучив до матеріалів справи заяву про усунення недоліків та квитанцію про сплату судового збору.
Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 12.03.2021 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
31.03.2021 року на електронну адресу Галицького районного суду м.Львова надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача зазначив, що порушення було зафіксовано в режимі фотозйомки. Позивач здійснив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.152-1 КУпАП. Транспортний засіб позивача Merkury Cougar, д.н.з. НОМЕР_1 , було зафіксовано в момент вчинення правопорушення на вул. Чайковського, 15 у м. Львові, на якому було здійснено паркування в зоні дії знаку 5.39 з табличкою 7.14 «Платні послуги» на відведеному майданчику для платного паркування та не здійснено відповідної оплати. Відповідно до п. 3 Додатку 1 ухвали Львівської міської ради № 120 від 27.01.2011 року «Про затвердження збору за місця для паркування транспортних засобів та плати за паркування транспортних засобів на території м. Львова», встановлено плату за паркування одного транспортного засобу за годину. На відведених майданчиках для платного паркування у 1-ій зоні паркування плата становить 15 грн., а тому штраф становить 300 грн. Фотофіксація адміністративного правопорушення із зазначенням місця, часу та дати його вчинення, доступна на офіційному сайті управління безпеки міста Львівської міської ради (режим доступу: http//inspector.lviv.ua), ідентифікатором доступу до інформації є номер постанови. Зазначив, що вказана постанова є обґрунтованою та правомірною, в зв`язку з чим просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
09.04.2021 року представник позивача через канцелярію Галицького районного суду м.Львова подав додаткові пояснення, у яких зазначив, що адреса місця вчинення правопорушення, зазначена на фотознімках, які знаходяться на веб – сайті, є сумнівною, відтак вважає, що фотознімки не є належним доказом.
Сторони у справі про судовий розгляд даного позову повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд дійшов наступного висновку.
Розглянувши клопотання представника позивача про поновлення строку на подання адміністративного позову про оскарження постанови інспектора з паркування управління безпеки міста Львівської міської ради Дяковича Ю.В., суд зазначає наступне.
Як вбачається із листа Управління безпеки міста Львівської міської ради №2—1561-0003 від 01.02.2021 року та копії поштового конверта, постанову про адміністративне правопорушення позивач отримав лише 08.02.201 року, відтак, суд вважає за необхідне поновити ОСОБА_1 строк на подання адміністративного позову.
Згідно ч. 1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Судом встановлено, що постановою інспектора з паркування Управління безпеки міста Львівської міської ради Дяковича Юрія Володимировича серії ЛВ00000121 від 29.08.2019 року ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.152-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300, 00 гривень.
Згідно оскаржуваної постанови, 29.08.2019 року о 12 годині 00 хвилин, на вул. Чайковського у м. Львові водій транспортного засобу Merkury Cougar, д.н.з. НОМЕР_1 , не оплатив вартість послуг з користування майданчиком для платного користування, чим порушив вимоги п.п.8.4ґ, 5.39 Правил дорожнього руху України, а саме
За змістом ч. 1 ст. 152-1 КУпАП, порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, - тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
Порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, - тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
Пунктом 33.5.38 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, визначено знак, що позначає місце для стоянки. Застосовується знак для позначення місць та майданчиків для стоянки транспортних засобів. Знак з літерою "Р" та символом даху застосовується для критих стоянок. Знак з літерою "Р" та символом автобуса застосовується для критих стоянок з можливістю пересадки на маршрутні транспортні засоби.
Частина 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» передбачає, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Пунктом 8.1 ПДР України визначено, що регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальникам.
Інспектором з паркування, як посадовою особою Управління безпеки міста Львівської міської ради, було належним чином розглянуто справу про адміністративне правопорушення та винесено відповідну постанову.
Відповідно до вимог статті 279-1 КУпАП, у разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі або якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.
Відповідно до п. 26 Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 1342 від 03.12.2009 року, користувач зобов`язаний сплатити вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування та розмістити у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу платіжний документ у спосіб, що забезпечує його видимість для перевірки. Після закінчення часу паркування, за який сплачено, звільнити місце паркування або сплатити вартість послуг з користування майданчиком для платного паркування за час фактичного паркування.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 280 КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ч.1 ст. 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З матеріалів наданих відповідачем разом з відзивом, зокрема фотокопій з офіційного сайту управління безпеки міста Львівської міської ради «inspector.lviv.ua», які знаходяться у матеріалах справи, вбачається, що автомобіль ОСОБА_1 , д.н.з. НОМЕР_1 , 29.08.2020 року з 11:28 год. до 12:11 год. здійснив зупинку на платній стоянці, однак оплату не здійснено.
При цьому, згідно ухвали Львівської міської ради № 120 від 27.01.2011 року «Про затвердження збору за місця для паркування транспортних засобів та плати за паркування транспортних засобів на території м. Львова», встановлено плату за паркування одного транспортного засобу за годину. На відведених майданчиках для платного паркування у 1-ій зоні паркування плата становить 15 грн., а тому доводи позивача про неправильний розрахунок штрафу є невірними.
Згідно з вимогами ст.283 КУпАП, постанова повинна містити: найменування органу (прізвище, ім`я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову; дату розгляду справи; відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування; опис обставин, установлених під час розгляду справи; зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення; прийняте у справі рішення. Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити відомості про: дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення; транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак); технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався); розмір штрафу та порядок його сплати; правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження; відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім даних, визначених частинами другою і третьою цієї статті, повинна містити відомості про адресу веб-сайту в мережі Інтернет, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації та порядок звільнення від адміністративної відповідальності.
Як видно з наданих відповідачем матеріалів фотофіксації, такі містять зазначення дати та часу та місця вчинення адміністративного правопорушення. Відеореєстратор моделі DMT1 за технічною специфікацією виробника «Shenzen Diamante Technology Co., Ltd» дає змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів. Відповідає таким державним стандартам України, що підтверджується декларацією про відповідність. При цьому, на вказаний прилад відповідачем надано суду сертифікат відповідності, сертифікат дослідження конструкції та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Даний прилад призначений для здійснення фото- та відеофіксації, однак він не здійснює жодних вимірювань, а тому стверджувати, що такий має бути зазначений у Переліку типів засобів вимірювальної техніки, стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів, затвердженому Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №1362 від 02.11.2015 та у Переліку засобів вимірювальної техніки, типи яких затверджені на підставі результатів державних приймальних та контрольних випробувань і міжнародних договорів України, затвердженому Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №437 від 05.04.2012, немає підстав, відтак покликання позивача на відсутність доказів вчинення правопорушення є безпідставними та необґрунтованими.
Крім цього, в оскаржуваній постанові міститься посилання на офіційний сайт управління безпеки міста Львівської міської ради «inspector.lviv.ua», на якому позивач може ознайомитися із зображенням транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, та вказано, що ідентифікатором для доступу до вказаної інформації є номер постанови, відтак у позивача була можливість ознайомитись із такими.
Таким чином, докази надані суду, які стали підставою для винесення постанови фіксують, що транспортний засіб Merkury Cougar, д.н.з. НОМЕР_1 . знаходився в зоні дії знака 5.39 з табличкою 7.14 «Платні послуги», а відповідачем подано належні та допустимі докази, які підтверджують факт вчинення позивачем зазначеного правопорушення.
Суд вважає, що постанова інспектора з паркування Управління безпеки міста Львівської міської ради серії ЛВ00000121 від 29.08.2019 року про накладення на позивача адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 300, 00 гривень, винесена на підставі доказів які доводять факт вчинення правопорушення.
Вищенаведені обставини та докази надані відповідачем, які досліджені та перевірені в судовому засіданні, спростовують доводи позивача, а долучені до додаткових пояснень фотоматеріали не спростовують доводів відповідача. Крім того, факт проживання позивача за адресою відображеній у позовній заяві, ніким з учасників справи не оспорюється, натомість даний факт не спростовує обставин які наведені у постанові про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
За правилами ч. 3 ст. 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає, а рішення суб`єкта владних повноважень слід залишити без змін.
Згідно ст. 139 КАС України, судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст. ст. 9, 17, 33, 152, 251, 254, 256, 268, 279, 288, 293 КУпАП, ст. ст. 2, 77, 241, 244, 246, 268, 271, 286 КАС України, суд -
в и р і ш и в:
Поновити ОСОБА_1 строк на подання адміністративного позову.
У задоволенні позову ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до інспектора з паркування управління безпеки міста Львівської міської ради Дяковича Юрія Володимировича, Управління безпеки міста Львівської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення - відмовити.
Судові витрати залишити за позивачем.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня складення судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_3 .
Відповідач: інспектор з паркування управління безпеки міста Львівської міської ради Дякович Юрій Володимирович, адреса: 79005, м.Львів, вул.Зелена, 9.
Відповідач: Управління безпеки міста Львівської міської ради, ЄДРПОУ 20819015, адреса: 79005, м.Львів, вул.Зелена, 9.
Суддя Зубачик Н.Б.