Постанова № 96010368, 02.04.2021, Селидівський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
02.04.2021
Номер справи
242/1089/21
Номер документу
96010368
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 242/1089/21

Провадження № 3/242/585/21

ПОСТАНОВА

І м е н е м У к р а ї н и

02 квітня 2021 року м. Селидове

Суддя Селидівського міського суду Донецької області Хацько Н.О., за участю секретаря судового засідання Дурової Н.Г., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Новікова В.С., розглянувши матеріали об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в Донецькій області, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Ізмайлівка, Мар`їнського району, Донецької області, перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною, ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, –

В с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 89 від 10.02.2021 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Новоселидівської сільської ради Мар`їнського району Донецької області, несвоєчасно, а саме 26.12.2019 року, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 90 від 10.02.2021 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Новоселидівської сільської ради Мар`їнського району Донецької області, несвоєчасно, а саме 20.10.2020 року, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Постановою Селидівського міського суду Донецької області від 22.03.2021 року матеріали справ № 242/1089/21 (номер провадження 3/242/585/21) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 72-6 КУпАП та № 242/1091/21 (номер провадження 3/242/587/21) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 72-6 КУпАП об`єднано в одне провадження та присвоєно об`єднаній справі № 242/1089/21 (номер провадження 3/242/858/20).

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні факт адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі.

Прокурор Новіков В.С. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.

Суд, заслухавши ОСОБА_1 та прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону.

Згідно ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Рішенням про підсумки виборів голови та депутатів Новоселидівської сільської ради і визнання їх повноважень № VII/1 від 06.11.2015 року визнані повноваження депутатів Новоселидівської сільської ради сьомого скликання, в тому числі депутата ОСОБА_2 .

Відповідно до свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_2 від 14.09.2019 року, виданого виконкомом Курахівської селищної ради м. Селидове Донецької області, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 14.09.2019 року, актовий запис № 10. Після реєстрації шлюбу прізвище дружині присвоєно « ОСОБА_4 ».

Згідно до абз. 2 п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до п. п. 1 п. 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року, щорічна декларація подається у період з 00:00 годин 01 січня до 00:00 годин до 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Таким чином, граничний термін подання декларацій встановлено Закону України «Про запобігання корупції» та обмежено моментом у часі, з настанням якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення, що повністю узгоджується із положенням ч. ч. 2, 3 ст. 251 та ч. 2 ст. 252 Цивільного кодексу України.

Отже, ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, у 2019 році була зобов`язана у порядку передбаченому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру до 1 квітня 2019 року.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби, внесено зміни до розділу ХІІІ «Прикінцеві положення», якими встановлено, що декларації, які відповідно до ст. 45 Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році подаються до 01 червня 2020 року.

Отже, ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, у 2020 році була зобов`язана у порядку передбаченому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру до 1 червня 2020 року.

Відповідно до публічної частини Реєстру, ОСОБА_1 подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 26 грудня 2019 року о 13 годині 01 хвилин, тоді як, за 2019 рік лише 20 жовтня 2020 року о 14 годині 35 хвилин, а отже, несвоєчасно.

Вирішуючи питання щодо наявності в діях ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд виходить з того, що суб`єктивна сторона адміністративних правопорушень може характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, правопорушення може бути також вчинено з необережності.

Умисною є форма вини, яка характеризується тим, що особа усвідомлює суспільну небезпечність свого діяння, передбачає можливість настання негативних наслідків та бажає настання таких наслідків (прямий умисел), або байдуже ставиться до їх настання чи свідомо допускає їх настання (непрямий умисел).

Правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією, направленого головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим за вих. № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб - сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 знаходилася на території України, доказів того, що вона перебувала на лікарняному чи у відпустці не надано, отже мала можливість своєчасно подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов`язання фінансового характеру.

Незважаючи на необхідність подати у період часу з 00 годин 00 хвилин 01.01.2018 до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, в порушення вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію про свій майновий стан, а саме, 19 жовтня 2020 року о 16 годині 59 хвилин, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, листом Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області № 4227/55104/03/2020 від 09.09.2020 року, листом Новоселидівської сільської ради Мар`їнського району Донецької області № 573-1/01-19 від 25.09.2020 року, рішенням Новоселидівської сільської ради Мар`їнського району Донецької області № VII/1-1 від 06.11.2015 року «Про підсумки виборів голови та депутатів Новоселидівської сільської ради і визнання їх повноважень» із повідомленням про результати виборів, довідкою про послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за період з 01.01.2019 року по 02.01.2020 року.

Такі дії містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та доведеність її вини.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника (вік, соціальне положення, майновий стан), ступінь вини, відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини, що пом`якшують відповідальність.

Суд вважає, що адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП достатньо вплине на ОСОБА_1 та попередить вчинення нею нових правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

У зв`язку з чим, суд вважає за необхідне стягнути судовий збір з ОСОБА_1 на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 280, 283 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп. на розрахунковий рахунок: р/р UA648999980313171206000005672, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Селидівська МТГ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. на р/р UA538999980313080106000005672, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Селидівська МТГ/22030101, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 37967785.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови проголошено 05 квітня 2021 року о 08 годині 45 хвилин.

Суддя Н.О. Хацько