Постанова № 94658243, 29.01.2021, Татарбунарський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
515/53/21
Номер документу
94658243
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 515/53/21

Провадження № 3/515/386/21

Татарбунарський районний суд Одеської області

П О С Т А Н О В А

Іменем України

29 січня 2021 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С.В., за участю особи, що притягується до відповідальності – ОСОБА_1 , виконувача обов`язків вій- ськового прокурора Білгород-Дністровського гарнізону Південного регіону України Немцева Є.Г., розглянувши матеріали, які надій шли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого начальником відділення призову Та- тарбунарського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, заре- єстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Колишній командира розвідувальної роти 131 окремого розвідувального батальйону оператив- ного командування «Південь» майор ОСОБА_1 , являючись суб`єктом відповідальності за пра- вопорушення, пов`язані з корупцією, та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.2 ст.3 Закону України «Про за- побігання корупції», примітки до ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), не своєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповнова- женої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушив ви- моги абз.2 ч.2 ст.45 п.2-1 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адмі- ністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1 підпунктах «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом запов- нення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на ви- конання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визна- чається Національним агентством.

Відповідно до п.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) ін- формації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій дер- жави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, яке заре- єстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 р. за № 959/29089, суб`єкти декларування по- дають декларації, відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», з додержанням таких вимог: щорічна декларація подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 кві тня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію ста- ном на 31 грудня звітного року.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на ви- конання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав що- річну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самовряду- вання, за 2019 рік тільки 12.12.2020 р.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провинну у вчиненні правопорушення визнав.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши та проаналізувавши всі ма- теріали справи, суд прийшов до наступного.

Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в сп- равах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання закон- ності.

У відповідності до ст.ст.245, 280 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністрати- вні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясу- вати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності…, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, протоко- лом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 67/2021 від 15.01.2021 р., якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_2 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністра- тивного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП; поясненням ОСОБА_1 ; роздру- кованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Його дії підлягають кваліфікації за ч.1 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самовряду- вання.

Відповідно до пп.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом від- повідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є державні службовці, поса- дові особи органів місцевого самоврядування.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п/п "а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваже- ної на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіці- йному веб-сайті Національного агентства 01.06.2020 р., тобто з порушенням строку її подання.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається про- типравна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський по- рядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Як передбачено ст.11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необе- режності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала мо- жливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

При призначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопоруше- ння, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, та всі обставини справи.

Обставин, що обтяжують відповідальність порушника, судом не встановлено.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стяг- нення у вигляді штрафу у нижніх межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При визначенні правопорушнику стягнення слід керуватися правилами, передбаченими ч.2 ст. 36 КУпАП, призначивши стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопору- шення з числа вчинених.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у про- вадженні по справі про адміністративне правопору- шення у разі винесення судом (суддею) поста- нови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору вс- тановлюється законом.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер 29 28918658, винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодек- су України про адміністративні правопорушення, та з урахуванням ст.36 Кодексу України про ад- міністративні правопорушення накласти на нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 935 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 454 грн. (стягувач: ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA7989999800000312112560 26001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Оде- ської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусово- му виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП (штраф має бути сплаче- ний порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про наклада- ння штрафу).

Відповідно до ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.

Суддя Тимошенко С.В.