
Справа №: 653/1528/20
Провадження № 3/653/1029/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
19 червня 2020 року м. Генічеськ
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Карпенко І.Д., прокурора Чернати К.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП НОМЕР_1 , уродженки с. Клітенка, Хмільницького району, Вінницької області, мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, українки, заміжньої, працюючої фельдшером ФАП с. Миколаївка, депутата Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області VІІ скликання, до кримінальної та адміністративної відповідальності раніше не притягувалась,
за порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи станом на 31 грудня 2017 року депутатом Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1 та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (25 квітня 2020 року о 17:54 год.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подала на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи станом на 31 грудня 2018 року депутатом Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1 та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (25 квітня 2020 року о 18:07 год.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подала на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
Отже, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ет. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При складанні протоколів та у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєних правопорушеннях визнала повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, щиро розкаялась.
Прокурор в судовому засіданні повністю підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, просив суд визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КупАП та притягнути її до адміністративної відповідальності.
Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1 , прокурора, приходить до наступного.
Відповідно до рішення № 1 першої сесії Червонопрапорної сільської ради Генічеського району Херсонської області VIІ скликання від 05 листопада 2015 року визнано повноваження обраного депутата вказаної сільської ради ОСОБА_1 .
12 травня 2016 року Верховна Рада України прийняла постанову № 1353-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів», відповідно до п. 15 якої у Херсонській області перейменовано село Червонопрапорне Генічеського району на село Червоне.
Статтею 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради, відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією.
Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені антикорупційним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з п. п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Таким чином, депутат Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства (далі - НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року із змінами «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Подання декларацій здійснюється згідно із Законом України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідних форм на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр).
Згідно з листом НАЗК від 06 лютого 2020 року № 71-03/4127/20 встановлено, що у пункті І розділу III Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням національного агентства 10 червня 2016 року №3 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089 (далі - Порядок), зазначається, що усі компоненти, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі — ІТС Реєстр), зберігаються в ІТС Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічний частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ІТС Реєстр відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.
Таким чином, депутат Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання ОСОБА_1 була зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік з 01 січня 2018 року до 23:59 год. 31 березня 2018 року включно та за 2018 рік з 01 січня 2019 року до 23:59 год. 31 березня 2019 року включно.
Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 25 квітня 2020 року о 17.54 год. та за 2018 рік лише 25 квітня 2020 року о 18:07 год., тобто несвоєчасно.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердила факт несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік. Також, ОСОБА_1 пояснила, що була своєчасно обізнана про вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності та строків подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про необхідність подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 01 квітня 2018 року та за 2018 рік до 01 квітня 2019 року їй було достовірно відомо. Достовірно знає, що є суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції». Також, ОСОБА_1 пояснила, що поважних причин несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік у неї немає. Подала із запізненням із власної провини. У період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року та 01 січня 2019 року по 01 квітня 2019 року вона не робила спроб увійти до Єдиного державного реєстру декларацій, з метою своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік.
У період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року та 01 січня 2019 року по 01 квітня 2019 року на лікарняних, у відпустках, у відрядженнях та за кордоном не перебувала. ОСОБА_1 також зазначила, що до НАЗК та до посадових осіб Червонської сільської ради Генічеського району Херсонської області з приводу неможливості своєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік вона не зверталась. Щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік вона подала за місцем проживання у с. Червоне, Генічеського району, Херсонської області, де у неї є комп`ютерна техніка із доступом до мережі «Інтернет».
Відсутність у ОСОБА_1 поважних причин для несвоєчасного подання вищевказаної декларації також підтверджується наступними доводами.
Відповідно до вимог антикорупційного законодавства державою з лютого 2016 року забезпечено надання суб`єктам декларування ЕЦП на безоплатній основі в акредитованих центрах.
Відповідну інформацію із зазначенням Електронного реєстру суб`єктів, які надають послуги, пов`язані з ЕЦП, розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України.
Порядок видачі та користування ЕЦП визначений Законом України «Про електронний цифровий підпис», постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», а також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 145-р «Про забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису державним службовцям, які займають посади, віднесені до першої - третьої категорії, та інші прирівняні до них посади».
Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці.
Відповідно до п. 8 розділу другого рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3 із змінами «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього особистого кваліфікованого електронного підпису. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них особистого кваліфікованого електронного підпису.
Пунктом 9 розділу другого рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.
Крім того, на офіційному вебсайті НАЗК суб`єктів декларування завчасно проінформовано про те, що для того, щоб подати декларацію необхідно перевірити внесену інформацію та виконати такі дії:
1. Натиснути кнопку «Зберегти чернетку»;
2. Натиснути кнопку «Зберегти декларацію»;
3. Обрати збережену чернетку та натиснути кнопку «Продовжити роботу»;
4. Натиснути кнопку «Подати документ»;
5. Підтвердити ознайомлення з передбаченою законодавством відповідальністю за подання недостовірних відомостей у декларації, проставивши відповідну позначку;
6. Натиснути кнопку «Подати документ»;
7. Натиснути кнопку «Подати декларацію».
НАЗК також на електронну адресу, зазначену суб`єктом декларування для спілкування, направляється письмове повідомлення про те, що збереження чернетки декларації не є її поданням до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також про те, що для подання декларації суб`єкту необхідно перевірити ще раз введену інформацію та натиснути кнопку «Подати документ» у правому верхньому куті форми електронної декларації та виконати запропоновані системою дії.
З листа голови Червонської сільської ради Кульчицького ОСОБА_2 . ОСОБА_3 від 27 квітня 2020 № 07/166-02.13 та пояснення секретаря Червонської сільської ради та виконкому Боєва В.О. вбачається, що з початку періоду декларування (05 листопада 2015 року, 13 лютого 2017 року, 27 лютого 2018 року, 15 лютого 2019 року, 28 березня 2020 року) депутатам Червонської сільської ради Херсонської області, у тому числі ОСОБА_1 в усній формі нагадувалось про необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також отримання електронного цифрового підпису та виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції».
Про обізнаність ОСОБА_1 із вимогами антикорупційного законодавства також свідчить те, що нею своєчасно (26 квітня 2017 року) успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Також в приміщенні Червонської сільської ради за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Червоне, вулиця Центральна, 11, є комп`ютерна техніка з підключенням до мережі Інтернет, якою можуть скористатися депутати Червонської сільської ради для подання необхідних декларацій до НАЗК, але ОСОБА_1 не зверталась до Червонської сільської ради для отримання допомоги чи консультацій з приводу подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік.
Таким чином, у передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» строки ОСОБА_1 , будучи своєчасно обізнаною про строки, порядок та алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та 2018 рік виконала вказані дії лише 25 квітня 2020 року, тобто несвоєчасно.
Згідно з листом ДП «Українські спеціальні системи» від 05 травня 2018 року № 07-553 встановлено, що 02 січня 2018 року близько 09:00 год. виявлено помилки при спробі авторизації в реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02 січня 2018 року. Близько 12:00 год. 15 березня 2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502), доступ до усіх компонентів системи був відсутній. О 12:40 год. 15 березня 2018 року роботу Реєстру відновлено. Починаючи із указаного часу по 01 квітня 2018 року складова частина для подання електронних документів інформаційно-телекомунікаційної системи Реєстр функціонувала у штатному режимі (без збоїв).
Відповідно до листів ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року № 07-363 та № 07-1000 від 08 травня 2019 року у період з 01 січня 2019 року по 08 травня 2019 року у роботі Реєстру технічних несправностей та перебоїв не зафіксовано, реєстр працював у штатному режимі, за винятком 04 березня 2019 року, коли у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігалися помилки, які в повній мірі були усунуті 06 березня 2019 року о 14:40 год.
Вказане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017-2018 рік та відсутність поважних причин щодо несвоєчасного подання вказаних декларацій.
Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:
- поясненням ОСОБА_1 ;
- поясненням ОСОБА_4 ;
- поясненням ОСОБА_5 ;
- рішенням Червонської сільської ради № 88 від 24 грудня 2016 року «Про внесення змін до державного реєстру»
- інформацією з офіційного веб-порталу ЦВК «Місцеві вибори України - 2015» від 25 жовтня 2015 року;
- рішенням І сесії VII скликання Червонопрапорної сільської ради Херсонської області від 05 листопада 2015 року № 1 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Червонопрапорної сільської ради та Червонопрапорного сільського голови», з додатком;
- листом Червонської сільської ради від 27 квітня 2020 року № 07/166-02.13;
- відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- відомостями Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ ПриватБанк»;
- листом ДП «Українські спеціальні системи» від 05 травня 2018 року № 07-553;
- листом ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року № 07-363 та № 07-1000 від 08 травня 2019 року;
- листом НАЗК від 06 лютого 2020 року № 71-03/4127/20;
- іншими матеріалами, отриманими під час проведення перевірки.
Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації за 2017 рік та 2018 рік, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлені вказані факти, які підтверджені неспростованими доказами та поясненнями самого правопорушника.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 за несвоєчасне подання декларації за 2018 рік доказана в повному обсязі і тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом`якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Що стосується правопорушення за несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 за 2017 рік суд зазначає наступне.
Відповідно до змісту ч. 3 ст. 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення цей строк закінчився, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства (далі - НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Так, дату скоєння правопорушення особою, що склала протокол, визначено 25 квітня 2020 року – моментом подачі декларації ОСОБА_1 , а дату виявлення адміністративного правопорушення 26 травня 2020 року - моментом складання протоколу № 78/2020.
Таку думку суд вважає помилковою та зазначає, що датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є наступний день від граничної дати, до якої необхідно було подати вказану декларацію, тобто 01 квітня 2018 року. А від так, днем закінчення передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, в такому разі, слід вважати 01 квітня 2020 року, а тому провадження в цій частині підлягає закриттю.
Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі – 420,40 грн. на користь держави.
Керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 38, 40-1, п. 7 ст. 247, ст.ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України - закрити в зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (р/р UA628999980313090106000021112, код ЄДРПОУ 37934859, МФО 899998, назва отримувача коштів: УК у Генічес р-ні/Генічес р-н/21081100, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова набрала чинності «____»___2020 року.
Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова