
Справа № 420/2962/20
УХВАЛА
08 квітня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624; адреса: проспект Шевченка, 2, м. Одеса, 65044) до Комунального підприємства Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал» (код ЄДРПОУ 34108926; адреса: вул. Леніна, 11, м. Ананьїв, Одеська область, 66400) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
ВСТАНОВИВ:
06 квітня 2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Комунального підприємства Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал», у якому позивач просив суд:
застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Комунального підприємства Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал» (код ЄДРПОУ 34108926; адреса: вул. Леніна, 11, м. Ананьїв, Одеська область, 66400) шляхом зобов`язання Комунального підприємства Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал» зупинити експлуатацію комплекної трансформаторної підстанції КТП-5, яка знаходиться за адресою м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121; трансформаторної підстанції КТП-197, яка знаходиться за адресою м. Ананьїв, вул. Б. Хмельницького, 1; зупинити роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000В; роботи в колодязях, траншеях, котлованах, колекторах, замкнутому просторі; роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра; зупинити експлуатацію і ремонт водозбірних споруд у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа №420/2962/20 о 12:19:24 розподілена на суддю Аракелян М.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Держпраці в Одеській області, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи , які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 3 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум з розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102 грн.
Отже, сума судового збору за подання до адміністративного суду Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області цього позову немайнового характеру становить 2102 грн.
Однак, позивачем до суду не надано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Представником позивача разом із позовом подано клопотання про відстрочку сплати судового збору, у якому зазначено, що позивачу необхідний додатковий час для отримання платіжного доручення про сплату судового збору.
Згідно ч.1 ст.133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Разом з тим, позивачем не надано пояснень та письмових доказів на підтвердження такого майнового стану, що унеможливлює оплату судового збору. Натомість, представник позивача зазначає про необхідність отримання платіжного доручення, що, на його думку, є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Суд зазначає, що положення КАС України та Закону України «Про судовий збір» не визначають підставою для відстрочення сплати судового збору необхідність додаткового часу для отримання платіжного доручення. Саме змістовні та обґрунтовані пояснення щодо майнового стану заявника є такими підставами, проте ніяк не процедурні питання щодо отримання документів. У зв`язку із цим суд відмовляє позивачу у задоволенні клопотання про відстрочку сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява має бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків шляхом надання доказів сплати судового збору за подання позову немайнового характеру у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 8) на території України установлено карантин з 12 березня 2020 року.
Згідно п.3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256, п.3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про відстрочку сплати судового збору – відмовити.
Адміністративну позовну заяву Головного управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624; адреса: проспект Шевченка, 2, м. Одеса, 65044) до Комунального підприємства Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал» (код ЄДРПОУ 34108926; адреса: вул. Леніна, 11, м. Ананьїв, Одеська область, 66400) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 7 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачеві, але не раніше дня завершення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.М. Аракелян