Рішення № 86986923, 13.01.2020, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2020
Номер справи
540/2242/19
Номер документу
86986923
Форма судочинства
Адміністративне

Отримати професійний переклад цього документа на англійську мову

Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2242/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Варняка С.О.,

при секретарі: Нікітенко А.В.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача - Петренко К.О.,

представника відповідача - Ястремської С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дніпровської районної в м. Херсоні ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

Звернувшись до суду, позивач зазначає, що є отримувачем субсидії на оплату житлово - комунальних послуг домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

У березні 2019 року ОСОБА_1 . Виконавчим комітетом Дніпровської районної у м. Херсоні ради перераховано готівкою субсидії за лютий у сумі 1801 грн. 59 коп.

При чому в зв`язку з поданням документів у лютому 2019 року, позивач повинна була отримувати субсидію з наступного місяця, виплата якої мала розпочатись з квітня 2019 року. Тобто, через помилку відповідача позивач надмірно отримала у березні 2019 року субсидію за лютий 2019 року в розмірі 1801 грн. 59 коп.

У подальшому, в призначенні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період 2019 року, ОСОБА_1 було відмовлено.

Листом Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради від 10.06.2019 року № Б-268/10 позивача було повідомлено про те, що заявниці необхідно повернути до державного бюджету надміру виплачені кошти у розмірі 1801 грн. 59 коп., які ОСОБА_1 отримала, як субсидію за лютий місяць. Після повернення ОСОБА_1 надміру отриманих коштів, субсидія буде призначена на неопалювальний період.

Рішення відповідача обґрунтоване тим, що відповідно до п. 6 підпункту 5-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" зі змінами затвердженими Постановою КМУ від 17.04.2019 року № 373 житлова субсидія не призначається (у тому числі наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурно підрозділу з питань соціального захисту населення.

Позивач, вважає таке рішення протиправним, таким що не ґрунтується на положеннях Конституції України та діючого законодавства.

Позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради щодо не призначення ОСОБА_1 субсидії на наступний неопалювальний період 2019 року;

- зобов`язати Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради призначити ОСОБА_1 субсидію на неопалювальний період 2019 року з проведенням відповідного перерахунку.

Ухвалою суду від 28.10.2019 року позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.

Позивач вимоги суду виконав, недоліки позову усунув.

Ухвалою суду від 13.11.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 06.12.2019 року.

02.12.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що відповідно до постанови КМУ від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення. Призначення або відмова у призначенні ОСОБА_1 житлової субсидії здійснюється Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради, яка має статус юридичної особи та адміністративну процесуальну правосуб`єктність. Виконавчий комітет не здійснює функції з призначення та виплати житлових субсидій.

Ухвалою суду від 06.12.2019 року замінено неналежного відповідача Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради на належного - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради. Наступне судове засідання призначено на 18.12.2019 року.

16.12.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що в заяві, яку ОСОБА_1 подала в лютому місяці 2019 року, було зазначено "призначити з січня місяця". Тобто, при призначені не може застосовуватися норма закону в редакції Постанови КМУ № 62 від 06.02.2019, що унеможливлює виплату субсидії у грошовій формі, шляхом виплати ОСОБА_1 у готівковій формі разом з пенсією.

У зв`язку з призначенням субсидії з січня місяця на збільшену площу у сумі 2314 грн.72 коп. та отриманням субсидії в березні за лютий готівкою у сумі 1801 грн.59 коп. за попереднім призначенням на соціальну норму заявниці надміру виплачені кошти за лютий місяць у розмірі 1801 грн. 59 коп., які ОСОБА_1 необхідно повернути до державного бюджету.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення, в зв`язку з чим в призначенні субсидії з травня місяця 2019 року ОСОБА_1 відмовлено.

В зв`язку з неодноразовими письмовими та усними зверненнями, ОСОБА_1 було надано вичерпні роз`яснення щодо необхідності повернення надміру виплачені кошти та механізму їх повернення, як в письмовій формі, так і на особистому прийомі головою районної ради, начальником управління та начальником відділу допомог, соціальних гарантій та компенсацій.

Станом на 20.11.2019 року ОСОБА_1 не повернула надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у сумі 1801 грн. 59 коп.

Управління праці та соціального захисту населення діяло в межах чинного законодавства, прав та законних інтересів позивача не порушувало.

18.12.2019 року відкладено розгляд справи на 13.01.2020 року.

08.01.2020 року до суду надійшла відповідь на відзив. Позивач зазначає, що згідно п. 2 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями надання субсидії припиняється у разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями.

За приписами п. 3 Порядку в разі виявлення помилки, допущеної працівником органу соціального захисту населення в розрахунку розміру призначеної субсидії орган соціального захисту населення повідомляє отримувача субсидії про розмір недоплачених чи переплачених коштів.

Суми субсидій надміру перерахованих внаслідок допущеної помилки повертаються на підставі заяви громадянина про добровільне повернення коштів в тих випадках, коли субсидія на наступний термін не призначається.

Якщо заявнику призначається житлова субсидія на наступний термін, суми субсидій, що були надміру перераховані внаслідок допущеної помилки розрахунку розміру раніше призначеної субсидії, враховуються при призначенні субсидії на новий термін.

Відповідач, як на підставу правомірності оскаржуваних дій, посилається на підпункт 5-1, пункту 6 Положення, відповідно до якого, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди одержання на вимогу структурного підрозділу питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Будь - яких вимог відповідача про повернення суми надміру перерахованої субсидії за лютий 2019 року, позивач не отримувала. Рішення про відмову у призначенні субсидії на неопалювальний період 2019 року ОСОБА_1 не отримувала. Про непризначення субсидії на наступний неопалювальний період та причини, які стали підставою для відмови, позивач дізналась з листа Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. ради від 10.06.2019 року № Б-268/10. Хоча, акт про виявлення переплати складено 13.06.2019 року.

Рішення відповідача про відмову у призначенні субсидії на наступний неопалювальний період з 01 травня 2019 року є протиправним. Такі протиправні дії відповідача порушують право позивача на соціальний захист та забезпечення гідного рівня життя.

У судовому засіданні позивач та її представник наполягали на позовних вимогах, просили суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечувала, просила у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради як одержувач субсидії з жовтня 2012 року.

На неопалювальний сезон 2018 року (з травня місяця 2018 року по 30 вересня 2018) ОСОБА_1 отримувала житлову субсидію, в зв`язку з чим субсидію на період 01.10.2018 по 30.04.2019 було призначено ОСОБА_1 в автоматичному режимі, та розраховано з 01.10.2018 по 31.10.2018 у сумі 800 грн. 37 коп., з 01.11.2018 по 31.03.2019 - 1801 грн. 59 коп. на соціальну норму 48,87 кв.м.

11 лютого 2019 року ОСОБА_1 було подано заяву про призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Комісією 07.03.2019 року прийнято рішення (Протокол № 10) щодо призначення субсидії на збільшену площу, а саме - 63,53 кв.м., та проведено перерахунок субсидії на період з 01.01.2019 по 30.04.2019, розраховано з 01.01.2019 по 31.03.2019 у сумі 2314 грн. 72 коп. та з 01.04.2019 по 30.04.2019 - 1211 грн. 25 коп.

Листом Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради від 10.06.2019 року № Б-268/10 ОСОБА_1 було повідомлено про те, що відповідно до п. 6 підпункту 5-1 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" зі змінами затвердженими постановою КМУ від 17.04 2019 № 373 (далі - Положення № 848) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. Також повідомлено про те, що у зв`язку з призначенням субсидії з січня місяця на збільшену площу у сумі 2314,72 грн. та отриманням субсидії в березні за лютий готівкою у сумі 1801 грн. 59 коп. за попереднім призначенням на соціальну норму, заявниці надміру виплачені кошти за лютий місяць у розмірі 1801 грн. 59 коп. необхідно повернути до державного бюджету. Після повернення ОСОБА_1 надміру отриманих коштів, субсидія буде призначена не неопалювальний період.

20.06.2019 року Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради прийнято рішення, яким відмінено житлову субсидію ОСОБА_1 з 01.05.2019 по 30.04.2020 у зв`язку з не поверненням надміру перерахованої (виплаченої субсидії).

Повідомлення про відшкодування надміру виплачених коштів у сумі 1801,59 грн. за період 01.01.2019-28.02.2019 датоване 20.12.2019 року.

Застосувавши відповідні норми права, суд надає таку правову оцінку спірним правовідносинам.

Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1215 ЦК України встановлено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

При цьому правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються.

Відповідно до Положення № 848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Умови та порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг визначені цим Положенням та Постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово - комунального обслуговування" від 06 серпня 2014 року № 409.

Згідно пп. 5-1 п. 6 Положення № 848 житлова субсидія не призначається ( у тому числі на наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Відповідно до пункту 22 Положення № 848 за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;

громадянин не виконує зобов`язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;

у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

виникнення обставин, зазначених в абзаці восьмому пункту 7 цього Положення.

Надання субсидії припиняється також за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у разі, коли:

виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;

громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено (якщо інше не передбачено заявою).

Поновлення надання житлової субсидії протягом сезону її призначення можливе лише у випадках, зазначених в абзацах другому та третьому цього пункту, з місяця, наступного за місяцем, в якому надійшло повідомлення про відновлення надання житлово-комунальної послуги (послуг), сплату заборгованості за житлово-комунальну послугу (послуги), оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

У випадку, зазначеному в абзаці одинадцятому цього пункту, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

У випадках, зазначених в абзацах четвертому - восьмому цього пункту, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон за рішенням комісії.

У випадках, зазначених в абзацах четвертому - восьмому цього пункту, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином до державного бюджету, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.

У випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому цього пункту, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути поновлено протягом сезону її призначення за рішенням комісії.

У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Посадові особи, винні у надмірному перерахуванні (виплаті) житлової субсидії, несуть відповідальність згідно із законом.

Зазначені абзаци пункту 22 Положення № 848 передбачають підстави для повернення субсидії у випадку наявності зловживань отримувача субсидії, виявлення ознаків порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які виплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру.

За пунктом 19 Постанови Кабінету Міністрів "Про деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово - комунальних послуг у грошовій формі" від 17.04.2019 року № 373, пільговик зобов`язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення повертається пільговиком до державного бюджету.

У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства Фінансів України, Міністерства юстиції України N 39/283/90/5 від 29.12.1997 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 року за № 634/2438), зі змінами внесеними спільним Наказом від 18.07.2014 року за № 479/763/1157/5, затверджено Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями.

Згідно п. 2 цього Порядку надання субсидії припиняється у разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями.

За приписами п. 3 Порядку в разі виявлення помилки, допущеної працівником органу соціального захисту населення в розрахунку розміру призначеної субсидії орган соціального захисту населення повідомляє отримувача субсидії про розмір недоплачених чи переплачених коштів.

Суми субсидій надміру перерахованих внаслідок допущеної помилки повертаються на підставі заяви громадянина про добровільне повернення коштів в тих випадках, коли субсидія на наступний термін не призначається.

Якщо заявнику призначається житлова субсидія на наступний термін, суми субсидій, що були надміру перераховані внаслідок допущеної помилки розрахунку розміру раніше призначеної субсидії, враховуються при призначенні субсидії на новий термін.

Таким чином, чинним законодавством не передбачено припинення надання субсидії чи непризначення субсидії на наступний період у разі наявності надміру виплачених сум субсидій споживачеві, які утворились через помилку уповноваженого органу у разі відсутності зловживань з боку отримувача субсидії.

Рішення про відмову у призначенні субсидії на неопалювальний період 2019 року ОСОБА_1 не отримувала. Про не призначення субсидії на наступний неопалювальний період та причини, які стали підставою для відмови, позивач дізналась з листа Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. ради від 10.06.2019 року № Б-268/10.

Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Фактично суд зв`язаний предметом і розміром заявлених особою вимог, проте може вийти за межі вимог адміністративного позову у випадках, якщо обраний позивачем спосіб захисту є недостатнім для повного захисту його прав, свобод та інтересів або якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Вихід за межі позовних вимог можливий у випадку помилкового обрання особою неналежного способу захисту порушеного права, у цьому випадку можливо на підставі ч. 2 ст. 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушеного права позивача, який відповідає фактичним обставинам справи і відновлює порушене право особи. Фактично, необхідною передумовою застосування ч. 2 ст. 9 КАС України є саме порушення прав позивача та необхідність захисту порушеного права шляхом його відновлення.

Отже, адміністративний суд не обмежений у виборі способів відновлення права особи, порушеного владними суб`єктами, а вправі обрати найбільш ефективний спосіб відновлення порушеного права, який відповідає характеру такого порушення.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне, з метою повного захисту прав і інтересів позивача, вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 20.06.2019 року про відміну житлової субсидії ОСОБА_1 призначену з 01.05.2019 по 30.04.2020 року.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача призначити ОСОБА_1 субсидію на неопалювальний період 2019 року з проведенням відповідного перерахунку, суд вважає, її передчасною та такою, що не підлягає задоволенню.

Оцінка судом обставин справи базується на наданих доказах, їх належності та переконливості, в поєднанні з принципами КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.1, 2 ст.77 КАС України).

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Керуючись статтями 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення виконкому Дніпровської районної в м. Херсоні ради (код ЄДРПОУ 37542181, вул. Перекопська, 166, м. Херсон, 73036) від 20.06.2019 року про відміну субсидії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), призначену з 01.05.2019 по 30.04.2020 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 17 січня 2020 р.

Суддя Варняк С.О.

кат. 112030000