Постанова № 86713670, 20.12.2019, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
20.12.2019
Номер справи
428/13437/19
Номер документу
86713670
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 428/13437/19

Провадження №3/428/2570/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Олійник В.М., за участю секретаря Солошенка П.В., прокурора Каліберди К.С., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Марківським РВ УМВС України в Луганській області 05.01.1996 року, РНОКПП НОМЕР_2 , не працюючого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 3 від 29.11.2019 слідує, що ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпунктів «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюються вимоги нього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини другої статті 52 Закону, з моменту придбання майна на суму 204892,74 гри., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» для працездатних осіб на 1 січня 2019 року — 96 050 гри., в порушення десятиденного строку, несвоєчасно 24.05.2019 письмово повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні підтримав доводи викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, а також у висновку, вважав за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та, з урахуванням визнання провини та каяття, накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн., а також стягнути судовий збір.

ОСОБА_1 в судовому засіданні провину визнав, розкаявся, пояснив, що вважав, що повинен повідомити про суттєві зміни протягом десяти днів з моменту постановки автомобіля на реєстрацію.

Вислухавши учасників судового процесу, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали провадження, суд відповідно до вимог ст.280 КУпАП, дійшов наступних висновків.

Санкцією ч.2 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.

У відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія Закону.

Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до сі. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2696-VІІІ, установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня, тобто 50 прожиткових мінімумів складає 96050 грн.

Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

З наданих матеріалів вбачається, що відповідно запису в особової картки державного службовця № 03-38/4 наказом №3-0 від 03.01.2012 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Луганської області - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища.

Наказом Державної екологічної інспекції у Луганській області від 16.05.2019 № 29-о головного спеціаліста відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Луганської області - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Луганської області Тарабаноіського Б.В. було звільнено 27 травня 2019 року з вказаної посади.

Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених па виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016, 2017, 2018 рік у строки передбачені Законом, що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами цього Закону в частині фінансового контролю.

Відповідно до листа ТСЦ №4443 РСЦ МВС в Луганській області від 21.08.2019 № 31/12/4443-1802 па підставі вантажної митної декларації № UA205010/2019/002297 від 16.02.2019 виданої Волинською митницею ДФС, посвідчення митниці № VL3001657 від 16.02.2019 виданого Волинською митницею ДФС, 28.02.2019 року ОСОБА_1 зареєстрував право власності на транспортний засіб марки PEUGEOT 5008, 2013 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_3 , номер кузова НОМЕР_4 . Ціна транспортного засобу відповідно вантажної митної декларації № UA205010/2019/002297 від 16.02.2019 виданої Волинською митницею ДФС, складає 204892,74 (двісті чотири тисячі вісімсот дев`яносто дві гри. 74 коп.)

На підставі вищезазначеного, згідно з посвідчення митниці № VL3001657 від 16.02.2019, виданого Волинською митницею ДФС, ОСОБА_1 набув право власності на автомобіль марки PEUGEOT 5008, 2013 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_4 з 16 лютого 2019 року.

За таких умов, у суб`єкта декларування ОСОБА_2 виник обов`язок, відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону у десятиденний строк з моменту придбання майна транспортний засіб марки PEUGEOT 5008, 2013 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_4 вартістю 204892,74 грн. письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Тобто, упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 17.02.2019 по 23 годин 59 хвилин 26.02.2019 у ОСОБА_1 після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року - 96050 грн., виник обов`язок письмово повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 після придбання 16.02.2019 майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року, в порушення десятиденного строку, тобто несвоєчасно письмово повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме: подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування лише 24.05.2019, тобто несвоєчасно.

Об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог ч. 2 ст. 52 Закону у ОСОБА_1 не встановлено, суду не надано.

Таким чином судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення встановленого законом десятиденного строку, не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, після придбання майна - транспортного засобу марки PEUGEOT 5008, 2013 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_4 вартістю 204892,74 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є наступний день за граничною датою до закінчення якої ОСОБА_1 повинен був повідомити про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування, тобто 27.02.2019.

Як зазначено в протоколі датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата складання протоколу, тобто 29.11.2019.

Таким чином на час розгляду справи строки передбачені ст.38 КУпАП не сплинули.

При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

В даному випадку підстав для застосування ст.22 КУпАП судом не вбачається.

В якості пом`якшуючих обставин відповідно до с. 35 КУпАП суд визнає визнання провини, щире каяття.

Обставин обтяжуючих провину ОСОБА_1 у відповідності до ст., 36 КУпАП, судом не встановлено.

Отже, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано як несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, і він підлягає притягненню до відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини.

Вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд враховує особу порушника, його позицію, обставини справи та вважає, що воно має бути визначене у вигляді штрафу у мінімальному розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в межах санкції ч.2 ст.172-6 КУпАП.

На підставі ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню на корить держави судовий збір відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 9, 33, 40-1, ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 221, 247, 276, 277, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (тисяча сімсот) грн. 00 коп. (Отримувач коштів- УК у м. Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ: 38004897; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); рахунок отримувача- UА528999980000031116106026007; код класифікації доходів бюджету-21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UА798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (суд.збір)) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.

Суддя В. М. Олійник