
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
05 вересня 2019 р. № 520/7465/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 03196564; вул. Соборна, буд. 20,м. Ізюм, Харківська область, 64309) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області , в якому просить суд :
- Визнати дії суб`єкта владних повноважень щодо невиплати ОСОБА_1 заборгованості з виплати державної соціальної допомоги у зв`язку з інвалідністю з дитинства як внутрішньо переміщеній особі - протиправними .
- 3обов`язати Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області виплатити заборгованість за період з 18.06.2014 року по 01.08.2014 року в сумі 1898.00 грн. з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.08.2019 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі №520/7465/19.
Запропоновано відповідачу подати до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали відзив на позов та докази на обґрунтування відзиву, а також докази направлення відзиву позивачу.
Відповідач - Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області 20.08.2019 року надав до суду відзив на позов, зі змісту якого вбачається, що відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування своїх доводів зазначає, що за період з 18.06.2014 року по 01.08.2014 року Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при виконавчому комітеті Ізюмської міської ради було відмовлено в зв`язку з отриманням вказаної допомоги за цей період в Управлінні праці та соціального захисту м.Горлівка Донецької області.
Позивачем надана заява, яка надійшла на адресу суду 23.08.2019 р., в якій позивач просив суд надати додатковий час для надання відповіді на відзив.
Станом на час розгляду справи позивачем відповіді на відзив до суду не направлено.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , є особою з інвалідністю з дитинства 2 групи, що підтверджується довідкою до акту огляду медико-соціальною експертною комісією №128789 виданою 26.05.2016 року.
З листопада 2011 року позивач перебував на обліку в Центрально-Міському управлінні праці та соціального захисту населення м. Горлівка Донецької області за місцем реєстрації та постійного проживання, отримував державну соціальну допомогу в зв`язку з інвалідністю з дитинства.
На початку серпня 2014 року позивач вимушений був через постійні обстріли виїхати з м. Горлівка Донецької області до м. Ізюм Харківської області.
Позивачем зазначається, що 03.08.2014 року він вже приїхав до міста Ізюм Харківської області.
Як вбачається з матеріалів поданого позову, позивач має статус внутрішньо перемішеної особи, що підтверджується довідкою № 25360 від 23.11.2017 року.
26 серпня 2014 року ОСОБА_2 звернувся із заявою до управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області, де згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» йому була призначена державна соціальна допомога на період з 01.08.2014 року по 30.06.201 року в розмірі 949.00 грн.
Проте, позивач зазначає, що державну соціальну допомогу за період з 18 червня по 01 серпня 2014 року - ним не отримано.
Зазначені обставини зумовили ОСОБА_2 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з даним позовом.
Як встановлено під час розгляду справи 26 серпня 2014 року громадянин ОСОБА_1 , був зареєстрований як внутрішньо переміщена особа 10 жовтня 2014 року.
Позивач звернувся до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради (далі - Управління) із заявою про призначення державної соціальної допомоги як інваліду з дитинства 2 групи. Сторонами визнається, що раніше вказану допомогу отримував в Центрально-міському Управлінні праці та соціального захисту населення м.Горлівка Донецької області.
З повідомлених відповідачем обставин судом з`ясовано, що Управлінням був зроблений електронний запит до Центрально-міського Управління праці та соціального захисту населення м. Горлівка Донецької області про надання особової справи отримувача допомоги ОСОБА_1 ..
На запит Управлінням отримана факсимільним зв`язком копія атестату ОСОБА_1 та довідка про нарахування допомоги, в яких зазначено, що ОСОБА_1 була нарахована та виплачена державна соціальна допомога як інваліду з дитинства 2 групи по 31 липня 2014року включно.
Судом встановлено, що рішенням начальника управління від 17.09.2014 року ОСОБА_1 призначена та виплачується державна допомога з 01.08.2014 року.
По суті спірних правовідносин суд зазначає насутпне:
Відповідно до пункту 12 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 р. № 365 комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначені (відновлені) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.
На звернення ОСОБА_1 про здійснення нарахування та виплати державної допомоги за період з 18.06.2014 року по 01.08.2014 року Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при виконавчому комітеті Ізюмської міської ради було відмовлено в зв`язку з отриманням вказаної допомоги за цей період в Управлінні праці та соціального захисту м. Горлівка Донецької області.
Згідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частиною першою ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ч. 1 ст. 75 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 76 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Судом з матеріалів поданого позову вбачається, що позивач став на облік до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області лише в серпні 2014 року. Зазначені обставини підтверджує і відповідач по справі. Саме з серпня 2014 року ОСОБА_1 призначені та виплачувались відповідачем відповідні соціальні виплати.
З наданих відповідачем доказів також вбачається, що за попереднім місцем реєстрації - Центральним - міським Управлінням праці та соціального захисту населення м. Горлівка Донецької області - позивачу вплачувались соціальні виплати до 01.08.2014 року включно.
Позивач не довів суду тих обставин, що зазначені виплати ним не отримувались.
Оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що заявлені позовні вимоги є необґрунтованими, відтак задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, –
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 03196564; вул. Соборна, буд. 20,м. Ізюм, Харківська область, 64309) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 05 вересня 2019 року.
Суддя Шляхова О.М.