
Справа № 504/1949/19
3/504/971/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.06.2019 року смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Узбекистан, депутата Сичавської сільської ради Лиманського району Одеської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 04.02.2015р. Южненським МС ГУДМС України в Одеській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2
за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №455 від 31.05.2019р.)
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП , під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до ч.4 ст.257 КУпАП, особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, одночасно з надісланням його до суду надсилає органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, де працює особа, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено.
Разом з тим, як свідчать матеріали справи вказані вимоги закону уповноваженою особою, яка склала протокол не виконано.
Також в матеріалах справи відсутні відомості щодо особи, відносно якої складено протокол, а саме про матеріальний стан, склад сім`ї, наявність на утриманні осіб, характеристика з місця роботи та проживання, що необхідно суду при розгляді справи по суті і ухваленні процесуального рішення.
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлюють повний та всебічний розгляд справи, позбавляють суд можливості з`ясувати всі обставини справи і перешкоджають прийняттю у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Верховний Суд України у своїй Постанові №13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов`язані з корупцією», пункті 2, та в інших своїх позиціях, роз`яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адміністративні правопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, чи інших вимог закону, суддя зобов`язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення під час підготовки її до розгляду, суддя приходить до висновку, що по справі існують недоліки, які позбавляють суд можливості розглянути її в точній відповідності з законом та прийняти законне і обґрунтоване рішення, а тому суддя вважає, що вказані недоліки необхідно усунути і справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП необхідно направити до Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для оформлення належним чином.
За змістом рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу для оформлення належним чином оскарженню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 245, 256, 278 КУпАП, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 КУпАП повернути до Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України - для оформлення належним чином.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: П.В. Жовтан