
Дата документу 28.05.2019
Справа № 501/1587/19
3/501/536/19
ПОСТАНОВА
28 травня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Вергопуло К.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , громадянки України, яка працює головним бухгалтером ТОВ «ДЖИНІСТРА»,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , як посадова особа підприємства - головний бухгалтер ТОВ «ДЖИНІСТРА», за місцем розташування зазначеного підприємства: Одеська обл., м.Чорноморськ, вул.Корабельна, 4/1-Н, порушила порядок ведення податкового обліку, а саме: п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.198.1, 198.3 ст.198 Податкового кодексу України, про що посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області 19 березня 2019 року складено акт №449/15-32-14-01/35989864.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вимогами ч.ч.1-3 ст.256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата та місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак посадовою особою Головного управління ДФС в Одеській області зазначена вимога закону не дотримана.
Так в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутній запис про відмову ОСОБА_1 від підписання, натомість до протоколу доданий акт щодо її неявки для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення від 17 травня 2019 року.
Між тим, КУпАП не містить обов`язку особи з`являтися до органу фіскальної служби для підписання протоколу та отримання його копії, оскільки вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, є прямим та безпосереднім обов`язком посадової особи, яка його склала.
Будь-які докази направлення або вручення в установленому порядку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Крім того, всупереч ст.256 КУпАП у протоколі не зазначені повні дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, – не зазначено число, місяць, рік та місце народження, а також її місце проживання.
Суд зауважує, що протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Враховуючи вищевикладене, оскільки протокол про адміністративне правопорушення вимогам КУпАП не відповідає, суд позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог чинного законодавства, у зв`язку із чим матеріали справи підлягають поверненню для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя