
Справа №718/768/19
Провадження №3/718/256/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.04.2019 року м. Кіцмань Чернівецької області
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Олексюк Т.І., розглянувши матеріали справи відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої бухгалтером ПП «Буковинський медичний центр «Моя сім`я», про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відносно ОСОБА_1 14 березня 2019 року складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, відповідно до змісту якого ОСОБА_1, працюючи бухгалтером ПП «Буковинський медичний центр «Моя сім`я», несвоєчасно подала податковий розрахунок за формою 1-ДФ за 4-й квартал 2018 року, чим порушила вимоги п.51.1 ст.51, п.176.1 ст.176 ПКУ, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 пояснила, що своєчасно не подала розрахунок за формою 1-ДФ за 4-й квартал 2018 року через технічний збій програми. На підприємство накладено штрафну санкцію згідно податкового повідомлення-рішення від 18.03.2019 року і 19.03.2019 року штраф сплачено.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог статей 245, 280, 283 КпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечити всебічне, повне й об’єктивне з’ясування обставин справи. При розгляді кожної справи суддя зобов'язаний з'ясувати обставини, передбачені ст. 280 КУпАП, а винесене у справі судове рішення має ґрунтуватись на конкретних доказах.
У відповідності до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Згідно вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-4 КУпАП настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Допущене порушення вимог податкового законодавства підтверджується змістом Акту перевірки № 298/2413-52-06/35800454 від 14.03.2019 року.
За вищенаведених обставин та за наявності достатніх підстав в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Разом з тим, суд враховує, що відповідно до податкового повідомлення-рішення від 18.03.2019 року на ПП «Буковинський медичний центр «Моя сім`я» накладено штрафну санкцію, яку сплачено 19.03.2019 року.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи наведене, обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, що раніше до адміністративної відповідальності не притягалась, відсутність обтяжуючих обставин, усунення наслідків вчиненого правопорушення, вважаю, що до правопорушника слід застосувати метод виховного впливу, не пов`язаний з адміністративним стягненням та з заходами громадського впливу, у виді усного зауваження.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 9, 22, 23, 34, 35, 163-1, 245, 251, 252, 273, 280, 284, 287, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя :