
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволенні клопотання
21 березня 2019 рокум. Ужгород№ 260/41/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Гебеш С.А.
при секретарі судових засідань – ОСОБА_1
та осіб, що беруть участь у справі:
позивача – ОСОБА_2
представника позивача – ОСОБА_3
представника відповідача –ОСОБА_4
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_5 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги.
31.01.2019 року через канцелярію Закарпатського окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшло клопотання про залишення даної позовної заяви без розгляду у зв’язку із пропуском позивачем строку звернення до суду із даним адміністративним позовом встановлених абз. 3, 4 ч.4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", де строк звернення становить 10 календарних днів з моменту отримання податкової вимоги.
Вказане клопотання представник відповідача обґрунтовує тим, що відповідно ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з абз. 3, 4 ч.4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування "платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Згідно абз.9 ч.4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. Отже, чинним законодавством України встановлено, що строк звернення платника до суду про оскарження вимоги становить десять календарних днів, який обраховується з дати надходження вимоги платнику, для оскарження її в судовому порядку.
ОСОБА_5 отримав оскаржувану вимогу 19.12.2018, згідно із повідомленням про вручення поштового відправлення та про що безпосередньо зазначено позивачем у позовній заяві, тобто строк на оскарження такої закінчився 28.12.2018, а позовна заява датована 30.12.2018 року та здана безпосередньо до суду 04.01.2019 року, що свідчить про пропуск Позивачем 10-денного строку звернення до суду.
Представник відповідача в судовому засіданні подане клопотання підтримала та просила суд таке задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у такому, а позовну заяву залишити без розгляду.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні проти задоволення даного клопотання заперечили, при цьому пояснивши, що строк звернення до суду із даним позовом ними не пропущений.
Розглянувши подане представником відповідача клопотання та матеріали справи, заслухавши думку представників сторін з приводу поданого клопотання, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 122 КАС України, чітко передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Щодо посилань представника відповідача на норми ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку і цей строк оскарження становить десять календарних днів з моменту отримання вимоги, то такі твердження суд відхиляє з огляду на наступне.
Так Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що саме скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.
Зважаючи на вимоги абзацу 2 ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" законодавець чітко визначив, що саме скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску.
В той же час законодавець не визначає, що цей строк стосується позивача при зверненні ним до суду із позовом за захистом своїх порушених прав саме протягом десяти днів.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів справи оскаржувану вимогу позивачем отримано 19.12.2018 року засобами поштового зв’язку.
30.12.2018 року позивач звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою, яка отримана судом 04.01.2019 року, а отже позивач не пропустив шестимісячний строк звернення до суду за захистом своїх порушених прав, який встановлений ч.2 с. 122 КАС України, тобто загальний строк звернення до суду, який позивачем в даному випадку не пропущений.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача є необґрунтованим, не підтверджене належними та допустимими доказами щодо пропуску позивачем строку звернення до суду, а тому у задоволенні такого слід відмовити повністю.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 122, 123, 240, 248 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Закарпатській області про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_5 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали суду виготовлено та підписано 25 березня 2019 року.
Суддя C.А. Гебеш