Рішення № 78745442, 20.12.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.12.2018
Номер справи
826/12509/17
Номер документу
78745442
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 грудня 2018 року № 826/12509/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., при секретарі судового засідання Кириллові М.С. розглянувши адміністративну справу

за позовом

Державної екологічнії інспекції у Київській області

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердані"

про

застосування заходів реагування,

представник позивача - не прибув,

представник відповідача - не прибув,

В С Т А Н О В И В:

Державна екологічна інспекція у Київській області звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердані", в якому просить застосувати заходи реагування у вигляді тимчасової заборони відповідачу здійснювати господарську діяльність.

Ухвалою від 07.09.2017 відкрито скорочене провадження у справі. Ухвалою від 26.02.2018 суд призначив судове засідання по справі.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час здійснення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами встановлено, що відповідач здійснює господарську діяльність без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що створює загрозу життю та здоров'ю людей.

Відповідач проти позовних вимог заперечив, подав письмові заперечення на адміністративний позов, які обґрунтовує тим, що порушення, яке були підставою для звернення позивача до суду, ним усунено.

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні. Під час судового розгляду справи, судом встановлено наступне. Під час судового розгляду справи, судом встановлено наступне.

21.08.2017 Державною екологічною інспекцією у Київській області проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердані" за результатами якої складено акт № 20.

За результатами перевірки встановлено, що в порушення вимог статей 11 та 33 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", а саме, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з 28.10.2016 здійснюються при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (до вказаного періоду викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснювались на підставі Дозволу № 3222082101-1 терміном дії з 27.10.2011 по 27.10.2016).

Державною екологічною інспекцією у Київській області видано Товариству з обмеженою відповідальністю "Вердані" припис від 21.08.2017 б/н.

21.09.2017 Державною екологічною інспекцією у Київській області проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердані" за результатами якої складено акт № 21.

Зазначеним актом встановлено порушення статей 10 та 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", а саме, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з 28.10.2016 по 13.09.2017 здійснювалось при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Державною екологічною інспекцією у Київській області звернулась до суду з позовом щодо тимчасової заборонити здійснювати господарську діяльність Товариству з обмеженою відповідальністю «Вердіна» до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

15.12.2017 Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації видано Товариству з обмеженою відповідальністю «Вердіна» дозвіл № 8222082101-2 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. терміном дії з 15.12.2017 по 15.12.2017.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до статті 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: 1) органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; 2) органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; 3) підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Пунктом 12 частини першої статі 67 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Згідно з частиною другою статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Підстави для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів визначені в статті 70 Кодексу цивільного захисту України.

Частиною сьомою статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Позивач, як на підставу для звернення до суду посилається на порушення позивачем статей 10 та 31 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", а саме, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з 28.10.2016 здійснюються при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (до вказаного періоду викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснювались на підставі Дозволу № 3222082101-1 терміном дії з 27.10.2011 по 27.10.2016).

Позивач просить суд тимчасово заборонити здійснювати господарську діяльність відповідачу до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Судом встановлено, що 15.12.2017 Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації видано відповідачу дозвіл №8222082101-2 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. терміном дії з 15.12.2017 по 15.12.2017.

Таким чином, оскільки відповідачем усунуто порушення, яка стало підставою для звернення до суду з позовом щодо тимчасової заборони відповідачу здійснювати господарську діяльність, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 241, 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Державної екологічної інспекції у Київській області (03040, м. Київ, вул. Васильківська, 3, код ЄДРПОУ 38039191) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вердані" (04074, м. Київ, вул. Коноплянська, буд. 12) про застосування заходів реагування - відмовити повністю.

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Огурцов