Рішення № 78560809, 05.12.2018, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.12.2018
Номер справи
2340/4371/18
Номер документу
78560809
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2018 року справа № 2340/4371/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Лукашівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання надати запитувану інформацію, -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до виконавчого комітету Лукашівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, в якій просить:

- визнати неправомірною бездіяльність відповідача при розгляді запиту на інформацію від 30.07.2018 (вх. №56);

- зобов’язати відповідача надати відповідь на запитувану інформацію.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 30.07.2018 звернувся до відповідача із запитом на інформацію, проте відповідач листом №237 від 06.08.2018 відмовив йому у задоволенні запиту на інформацію, з тих підстав, що позивачем в запиті не зазначено конкретних реквізитів документів, щодо яких подано запит. Позивач вважає вказану відмову протиправною з тих підстав, що згідно Закону України “Про доступ до публічної інформації” йому було достатньо здійснити загальний опис інформації, яку він бажає отримати, або її вид.

Відповідач проти позову заперечив. 23.11.2018 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачу було відмовлено у задоволенні запиту на інформацію з тих підстав, що позивач не зазначив конкретних реквізитів документів або не вказав, що такі реквізити йому невідомі. Щодо доводів позивача про відсутність у відповіді на його запит ідентифікаційного коду, засобів зв’язку, електронної пошти зазначив, що відповідачем було дотримано вимоги щодо відповіді на запит, передбачені частиною 4 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З вказаних підстав у задоволенні позову просив відмовити.

Відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу у порядку письмового провадження.

Вивчивши доводи сторін, викладені у позовній заяві та відзиві, дослідивши надані письмові докази, суд встановив наступне.

30.07.2018 позивач ОСОБА_1 звернувся до виконавчого комітету Лукашівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області із запитом на інформацію, в якому просив надати йому: копії шести звернень до суду (заяв) про визнання спадщини на земельні паї відумерлою; копії шести рішень суду про визнання спадщини відумерлою і перехід земельних паїв у власність територіальної громади; інформацію про сплачені кошти в бюджет сільської ради СФГ «Любава» і СФГ «Хлібороб» за оренду шести невитребуваних земельних паїв з 2008 року по даний час.

Відповідач виконавчий комітет Лукашівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області листом №237 від 06.08.2018 відмовив позивачу у наданні запитуваної інформації на підставі пункту 4 частини 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки позивачем не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною 5 статті 19 вказаного Закону, а саме: запит не містить конкретних реквізитів документів, щодо яких зроблено запит.

Вважаючи ненадання запитуваної інформації таким, що суперечить Закону України “Про доступ до публічної інформації”, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.

Законом України «Про доступ до публічної інформації» №2939-VІ від 13.01.2011 (у подальшому – Закон №2939) визначено порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб?єктів владних повноважень.

Згідно зі статтею 1 Закону №2939 від 13.01.2011 публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов?язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб?єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Пунктом 1 частини першої статті 3 Закону №2939 визначено, що право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Згідно статті 5 Закону №2939 доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.

Статтею 12 Закону №2939 визначено, що суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Згідно пункту 1 частини першої статті 13 Закону №2939 розпорядниками інформації є суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Згідно статті 19 Закону №2939 запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні; запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту; запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Судом встановлено, що відповідач відмовив позивачу у наданні відповіді на запит на підставі пункту 4 частини 1 статті 22 Закону №2939.

Пунктом 4 частини 1 статті 22 Закону №2939 визначено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у випадку не дотримання вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною 5 статті 19 цього Закону.

Згідно частини 5 статті 19 Закону №2939 запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Таким чином, згідно статті 19 Закону №2939 запит на інформацію має містити:

- загальний опис інформації, або

- вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.

Позивач в запиті на надання публічної інформації не зазначив ким, в який час, до якого суду були подані заяви (заяви) про визнання спадщини відумерлою; не зазначив рішення якого суду про визнання спадщини відумерлою та у власність якої територіальної громади перейшли земельні паї, та які земельні паї знаходяться у користуванні СФГ «Любава» і СФГ «Хлібороб».

Таким чином, позивач не зазначив загального опису запитуваної інформації, натомість зазначив лише їх назву та кількість, що позбавляє відповідача можливості встановити, яку саме інформацію просить надати позивач.

Доводи позивача про невідповідність листа відповідача №237 від 06.08.2018 правилам ділового не приймаються судом з огляду на наступне.

Згідно частини 4 статті 22 Закону №2939 у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено: 1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації; 2) дату відмови; 3) мотивовану підставу відмови; 4) порядок оскарження відмови; 5) підпис.

Судом встановлено, що в листі відповідача №237 від 06.08.2018 зазначено: посада та прізвище, ім’я, по батькові особи, яка надала відповідь на запит позивача – в.о. сільського голови ОСОБА_2 та його підпис; дата листа та вихідний номер документа; підстава відмови – посилання на пункт 4 частини 1 статті 22 Закону №2939; порядок оскарження, а саме: зазначено, що рішення розпорядника інформації може бути оскаржено до керівника розпорядника, вищого органу або до суду.

Таким чином, відповідачем дотримано вимоги частини 4 статті 22 Закону №2939.

За вказаних обставин суд дійшов висновку, що відповідач відмовив позивачу у наданні інформації на законних підставах.

Відтак позовні вимоги є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

Керуючись статями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (вул. Набережна, 25, с. Лукашівка, Монастирищенський район, Черкаська область, 19110, РНОКПП НОМЕР_1) до виконавчого комітету Лукашівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області (вул. Бастракова, 29, с. Лукашівка, Монастирищенський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 04408985) відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Руденко