
Справа № 360/2464/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2018 року смт.Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі секретаря судового засідання Клопот О.О., прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює на посаді інструктора з протипожежної профілактики ВП НУБІП "Немішаївський агротехнічний коледж" в смт Немішаєве Бородянського району Київської області, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи депутатом Микулицької сільської ради Бородянського району Київської області, тобто суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно з п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст.1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п.51 Прикінцевих положень Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10 червня 2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
Так, згідно з протоколом першої сесії сьомого скликання Микулицької сільської ради Бородянського району Київської області, яке відбулось 10 листопада 2015 року, за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Микулицької сільської ради Бородянського району Київської області.
Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч.3 ст.8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом: депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції", суб’єкти декларування - особи, зазначені у п.1, п."а" і п."в" п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно з приміткою до ст.1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у п. 1 "а" , п.2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У відповідності до абзацу 1 п.2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
Відповідно до абзацу 2 п.2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.
Рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18 серпня 2016 року № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом 1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України "Про запобігання корупції", службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.50 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальне та особливо відповідальне становище;
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
Проте, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року № 1975-VIII внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5 і такого змісту:
"5і Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
Враховуючи те, що ОСОБА_1 таку декларацію за 2016 рік подавав уперше, то він мав її подати в період часу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року до 00 годин 00 хвилин 01 травня 2017 року, а декларацію за 2017 рік мав подати в період часу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року.
Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права ісвободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Електронний цифровий підпис для подачі щорічної електронної декларації за 2016 рік ОСОБА_1 отримав вперше лише 27 вересня 2018 року в акредитованому центрі сертифікації ключів "Приватбанк" строком дії до 27 вересня 2019 року, вже після відведеного законодавством терміну - до 01 травня 2017 року, на подачу електронної декларації за 2016 рік та до 01 квітня 2018 року на подачу електронної декларації за 2017 рік.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 подав лише 27 вересня 2018 року об 11-й годині 18 хвилин, а щорічну декларацію за 2017 рік подав також 27 вересня 2018 року об 11-й годині 24 хвилини, тобто несвоєчасно без поважних причин.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину визнав повністю, з протоколами погодився. У скоєному щиро розкаявся.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1,дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень, суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до копії протоколу першої сесії сьомого скликання Микулицької сільської ради Бородянського району Київської області від 10 листопада 2015 року ОСОБА_1 під номером 12 обраний депутатом Микулицької сільської ради по одномандатному виборчому окрузі на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.
Як убачається з послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1, він лише 27 вересня 2018 року о 10-й годині 03 хвилини розпочав дії в реєстрі щодо подачі щорічної декларації за 2016 рік, які об 11-й годині 18 хвилин закінчив – декларацію подано, та 27 вересня 2018 року об 11-й годині 24 хвилини – щорічну декларацію за 2017 рік подано, що також підтверджується публічно доступною інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua).
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання щорічних декларацій за 2016 і 2017 роки ОСОБА_1 не навів.
Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире розкаяння, як пом’якшуюча обставина.
У відповідності до п.1 ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 копійок.
Керуючись ст.23, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_2