Рішення № 75726313, 01.08.2018, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2018
Номер справи
822/1820/18
Номер документу
75726313
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 822/1820/18

РІШЕННЯ

іменем України

01 серпня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.

за участю:секретаря судового засідання Яворської І.Ю. , позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить: 1) визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області через грубе порушення ст. 22, 58 та 64 Конституції України щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 у розмірі 70% від суми грошового забезпечення; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити новий перерахунок пенсії ОСОБА_1 у розмірі 79% грошового забезпечення з урахуванням норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, № 998 від 11.11.2015; 3) перераховану недоплату по пенсії виплатити однією загальною сумою в повному обсязі за період з 01.01.2016 без будь-яких обмежень, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

В обґрунтування позову покликається на порушення відповідачем вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і його прав, і вказує, що відповідач під час здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", безпідставно зменшив її розмір з 79 % до 70 % грошового забезпечення. Зазначає, що максимальний розмір пенсії у 70% від грошового забезпечення, застосовується саме при обчисленні пенсії, а не її перерахунку. Вважає такі дії відповідача протиправними, тому звернувся до суду з цим позовом.

29.05.18 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників (арк. спр. 2-3).

Відповідно до ухвали від 15.06.2018 суд задовольнив клопотання відповідача і призначив справу до розгляду за правилами спрощеного провадження з викликом осіб ( арк. спр. 77-78)

В судовому засідання протокольною ухвалою від 24.07.2018 суд оголосив перерву в розгляді справи (арк. спр. 90-91).

Відповідач надав суду Відзив на позовну заяву від 13.06.2018, в якому вказує, що ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На виконання вимог постанови КМ України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), на підставі наданої Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ в Хмельницькій області довідки №44/121/49-2018 від 21.03.2018 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 Головним управлінням проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 у розмірі 70% від суми грошового забезпечення. Доплату до пенсії згідно проведеного перерахунку за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 виплачено ОСОБА_1 в повному обсязі в березні 2018. Доплату за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 Головним управлінням буде проведено в порядку, визначеному Постановою №103. Покликаючись на рішення Конституційного Суду України №3-рп/2012 та №20-рп/2011, Закони України "Про пенсійне забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про запобігання фінансової катастрофи та створення умов для економічного зростання в Україні", Бюджетний кодекс України, "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв"язку з порушенням строків їх виплати", Постанову №103, Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв"язку з порушенням строків їх виплати, затвердженого постановою КМ України №159 від 21.02.2001, вважає, що підстав для зобов'язання Головного управління здійснити новий перерахунок довічної пенсії ОСОБА_1 у розмірі 79% грошового забезпечення за урахуванням норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов КМ України від 13.02.2008 №45, від 11.11.2015 №998 та перераховану недоплату до пенсії виплати однією загальною сумою в повному обсязі за період з 01 січня 2017 року без будь-яких обмежень, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, немає ( арк. спр. 72-73).

У відповіді від 02.07.2018 на Відзив на позовну заяву, позивач вказує, що на виконання постанови Хмельницького міськрайонного суду від 09.01.2018 у справі №686/24787/17 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснено перерахунок його пенсії з 01.01.2016, виходячи з 70% його грошового забезпечення. Вважає, що відповідач повинен нарахувати йому пенсію з 01 січня 2016 у розмірі 79% його грошового забезпечення, тому його відмова щодо цього протиправна, що підтверджено в тому числі судовою практикою ( арк. спр. 82-84).

Відповідно до Заперечення від 12.07.2018 на відповідь на Відзив відповідач вказує, що доплату до пенсії, згідно проведеного перерахунку за період з 01.01.2018 по 31.03.2018 виплачено ОСОБА_1Р в повному обсязі в березні 2018. Виплату доплати за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 буде проведено у порядку визначеному постановою №103 ( арк. спр.87).

У суді позивач підтримав позовні вимоги, посилаючись на ті ж обставини і докази, які вказані у позові та відповіді на Відзив.

Представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, вказаних у відповіді на Відзив та Запереченні на відповідь на Відзив.

З'ясувавши обставини, на які сторони покликаються як на підставу своїх вимог, так і заперечень, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Довідкою ГУ ПФУ в Хмельницькій області від 07.06.2018 за №1044/09 стверджено, що ОСОБА_1 з 01.01.2007 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Хмельницькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка призначена управлінням Міністерства внутрішніх справ з 31.12.2002 у розмірі 79% відповідних сум грошового забезпечення (арк. спр. 28).

Відповідно до постанови Хмельницького міськрайонного суду від 09.01.2018 у справі №686/24787/17, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.06.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Зобов`язано головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01.06.2016 року. В решті позову відмовлено (арк. спр.8-11).

Згідно з постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.03.2018, яка набрала законної сили 20.03.2018, апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено повністю. Постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 09 січня 2018 року - скасовано в частині незадоволених позовних вимог за період з 01 січня 2016 року по 01 червня 2016 року та прийнято в цій частині нову постанову. Адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з 01 січня 2016 року. Постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 09 січня 2018 року в частині задоволення позовних вимог з 01 червня 2016 року - залишено без змін (арк. спр.12-14).

Відповідно до Довідки Управління МВС України в Хмельницькій області №44//121/49-2016 від 21.03.2016 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ виданій ОСОБА_1 його розмір грошового забезпечення, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою до посади на день звільнення із служби становить 7672,50 гривень (арк. спр.67, зворотній бік).

Довідкою Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №24441/08 від 31.07.2018 стверджено, що на виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.03.2018 по справі №686/24787/17 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 у розмірі 70% від суми грошового забезпечення (арк. спр.95).

Згідно з Довідкою Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №24440/08 від 31.07.2018, станом на 20.03.2018, на момент розгляду справи №686/24787/17, відсоток розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 становив 79% від суми грошового забезпечення для обчислення пенсії (арк. спр. 94).

Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження ВП 56810968 від 19.07.2018 і постанови про відновлення виконавчого провадження ВП 56479577 від 20.07.2018 здійснюються провадження по виконавчому листу №686/24787/17, який виданий Хмельницьким міськрайонним судом 24.05.2018 (арк. спр.102, 104).

Отже, на виконання рішень судів у справі №686/24787/17, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області прийняло рішення у формі Протоколу, згідно з яким 24.03.2018 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 в розмірі 70 % від суми грошового забезпечення з 01.01.2016 (арк. спр.66, зворотній бік, 67).

Частиною 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) (в редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу) визначено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення

Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" ( далі - Порядок № 45).

Відповідно до пунктів 1-3 Порядку № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно з п. 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), передбачено перерахунок з 1 січня 2016 р. пенсій, призначених згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VI від 8 липня 2011 року, який набрав чинності 1 жовтня 2011 року, до ст. 13 Закону №2262-XII було внесено зміни, відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Згідно з Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” №1166-VII від 27 березня 2014 року, який набрав чинності 1 квітня 2014 року, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262-XII, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Частиною 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при перерахунку пенсії відсотковий розмір грошового забезпечення, з якої призначається пенсія, визначається з урахуванням вислуги років. При цьому застосуванню підлягає норма закону у редакції, яка була чинною на час призначення пенсії.

Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладений Верховним Судом у постанові від 19 червня 2018 року по справі № 583/2264/17 (провадження №К/9901/1786/18).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин, суд враховує висновки, щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду.

Отже, встановлення законодавством в подальшому граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосується порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

При цьому, не може бути задоволена вимога позивача щодо неправомірних дій (1-а вимога позову), так як відповідач прийняв конкретне рішення, яке є протиправним, і воно підлягає скасуванню, а саме рішення у формі протоколу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 в розмірі 70 % від суми грошового забезпечення з 01.01.2016.

Скасування згаданого рішення, за встановленої його протиправності, передбачає відновлення прав позивача шляхом виконання рішень судів у справі №686/24787/17, яке набрало законної сили, і зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до вимог частини 3 статті 63, частини 3 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", згідно довідки від 21 березня 2018 року № 44/121/49-2018, виданої ліквідаційною комісією УМВС в Хмельницькій області, виходячи із розміру 79% грошового забезпечення, який позивачу було визначено при призначенні пенсії.

Також суд зазначає, що не має підстав зобов'язувати відповідача перерахувати недоплату по пенсії однією загальною сумою в повному обсязі за період з 01.01.2016, так як суб"єкт владних повноважень повинен дотримуватись вимог закону і обставин, встановлених судовими рішеннями при перерахунку та виплаті пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до вимог частини 3 статті 63, частини 3 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", згідно довідки від 21 березня 2018 року № 44/121/49-2018, виданої ліквідаційною комісією УМВС в Хмельницькій області, виходячи із розміру 79% грошового забезпечення.

При цьому, відповідно до правової позиції Конституційного Суду України, викладеної в Рішенні від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з частиною першою статті 17 Конституції України є найважливішою функцією держави.

Постановою №103 було змінено механізм реалізації прав на перерахунок пенсії, зокрема, здійснено поетапне підвищення пенсій протягом трьох років через неможливість повного фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.

Отже, в задоволенні позовних вимог щодо виплати перерахованої недоплати по пенсії однією загальною сумою в повному обсязі за період з 01 січня 2016 року без будь-яких обмежень, слід відмовити.

Щодо позовної вимоги про здійснення виплати перерахованої недоплати по пенсії позивачу з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтями 1 та 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" №2050-III, підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Таким чином, компенсація втрати частини доходів може бути обчислена лише з нарахованої особі до виплати суми, яка не була виплачена у встановлені законодавством строки.

В даному випадку суми пенсії, за невиплату яких позивач просить стягнути компенсацію, йому нараховані до виплати не були, тому й відсутні підстави для здійснення такої компенсації. Отже, вимога позивача в частині стягнення компенсації втрати частини доходів є передчасною та задоволенню не підлягає.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Частиною 4 ст.78 КАС України визначено, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, з урахуванням висновку Верховного Суду у справі № 583/2264/17 (провадження №К/9901/1786/18), встановлених обставин у цій адміністративній справі, і позовних вимог, суд прийшов до висновку, що позов повинен бути задоволений частково, що підтверджено доказами, які перевірено судом.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасувати рішення у формі протоколу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 в розмірі 70 % від суми грошового забезпечення з 01.01.2016.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до вимог частини 3 статті 63, частини 3 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", згідно довідки від 21 березня 2018 року № 44/121/49-2018, виданої ліквідаційною комісією УМВС в Хмельницькій області, виходячи із розміру 79% грошового забезпечення.

В задоволенні позовних вимог в частині виплати перерахованої недоплати по пенсії однією загальною сумою з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, відмовити.

Судових витрат, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, немає.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 06 серпня 2018 року

Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 29001 , код - НОМЕР_1) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код - 21318350)

Головуючий суддя ОСОБА_3