
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 липня 2018 року м. Київ №826/8038/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області, в якому просила суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо порядку обчислення, нарахування та виплати пенсії відповідно до вимог чинного законодавства;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок додаткової пенсії по рішенні суду справа №2-а-2684/2011 р. по. ст.ст. 39,51 за період з 1 січня по 2 серпня 2014 року (далі - адміністративна справа №826/8038/18).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.05.2018 вирішено адміністративну справу №826/8038/18 передати на розгляд Київського окружного адміністративного суду.
18 липня 2018 року автоматизованою системою Київського окружного адміністративного суду розподілу справ між суддями визначено головуючого суддю Терлецьку О.О. для розгляду адміністративної справи №826/8038/18.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За приписами частин 1-2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Судом встановлено, що постановою Ірпінського міського суду Київської області від 10.05.2011 у справі №2-а-2684/2011р. вирішено:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області щодо виплати ОСОБА_2 додаткової пенсії та підвищення у меншому розмірі ніж встановлено ст. ст. 39, 51 Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, а також підвищення до пенсії у розмірі мінімальної зарплати відповідно до ст.ст.39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15.09.2010 р. з урахуванням вже проведених виплат.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2011 вирішено: апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області - залишити без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 10 травня 2011 року - без змін.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач оскаржує невиконання відповідачем постанови Ірпінського міського суду Київської області від 10.05.2011 у справі №2-а-2684/2011р., залишеної без змін Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.11.2011.
Разом з тим, позивач звернувся до суду лише 28.05.2018, тобто після спливу строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України. Окрім того, в позовній заяві позивач просить суд про поновлення пропущеного строку, однак не зазначає причин та не посилається на докази поважності його пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві строку для усунення її недоліків.
Недоліки позовної заяви позивач має усунути у строк, що не перевищує десять днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду заяви із зазначенням причин та посиланням на докази пропуску шестимісячного строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду.
Таким чином, керуючись статтями 122- 123, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м. Ірпені Київської області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Терлецька О.О.