Рішення № 72496941, 19.02.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2018
Номер справи
813/4703/17
Номер документу
72496941
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/4703/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.,

секретар судового засідання Єрмакова Х.Р.,

за участі:

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 "Броди Агро" до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень ,-

встановив:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Броди Агро" до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 21.11.2017 №0020821401 та від 21.11.2017 №0270181308.

Позиція позивача викладена у позовній заяві, додаткових поясненнях, відповіді на відзив. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податкові повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0020821401 та від 21.11.2017 №0270181308 винесені безпідставно. Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0020821401 позивач зазначає, що ним вірно сформовано показники рядка 16.3 декларації за листопад, грудень 2014 року, на підтвердження цього, під час проведення перевірки ГУ ДФС у Львівській області було надано бухгалтерську довідку за листопад, грудень 2014 роки, яка підтверджує формування показника рядка 16.3 Декларації з податку на додану вартість у розмірі 410 075 грн. –листопад 2014 року, 1974332 грн. - грудень 2014 року. Зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Броди Агро" не заявили бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад- грудень 2014 року, оскільки це право позивача, а не обов’язок. Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0270181308 зазначив, що сплата ПДФО здійснюється з підстав нарахування доходу на користь орендодавця, факт нарахування доходу та виникнення обов’язку щодо сплати ПДФО підтверджується карткою по рахунку « 6855» та « 3774». Нарахування орендної плати проводилось на щомісячній у основі і відповідно такі доходи відображалися у податкових розрахунках форма 1ДФ,і як наслідок у кінці звітного року, на суму нарахованого протягом року доходу, за вирахуванням вже утриманого ПДФО й було реалізовано «пшеницю 6 класу». Перевезення пшениці до кінцевого споживача підтверджується товаро-транспортними накладними.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав наведених у позовній заяві та відповіді на відзив, додаткових поясненнях, просили позов задовільнити повністю.

Позиція відповідача викладена у відзиві, запереченнях, додаткових поясненнях. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених в письмових запереченнях, вважає позовні вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення з наступних підстав. Зокрема, відповідач зазначив, ОСОБА_4 „Броди Агро” зареєстровано суб’єктом спеціального режиму оподаткування з 01.01.2013 відповідно до Свідоцтва №200091847 про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, виданого ДПІ у Бродівському районі Львівської області ДПС. Однак, ОСОБА_4 „Броди Агро” не заявляло до відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад, грудень 2014 року та протягом наступних перевіряємих періодів відповідно до п.209.4. ст.209 Податкового кодексу. Таким чином, ОСОБА_4 „Броди Агро” в порушення п.209.1, п.209.2, п.209.3. ст.209 Податкового завищено податковий кредит (загальна декларація) на суму, сплачену постачальникам при іі сільськогосподарських товарів /послуг (фактори сільськогосподарського виробництва) на 2384407 грн., в тому числі листопад 2014-410 075 грн., грудень 2014- 1 974 332 гривень, що перенесені 16.3 декларації 0121 (спеціальний режим оподаткування сільськогосподарського підприємства) до рядка 16.3 декларації 0110 (загальна) та не заявлені до відшкодування. Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0270181308 зазначив, що ОСОБА_4 «Броди Агро» з суми виплати- 357805,25 грн. перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку інших ніж заробітна плата в розмірі 2266207,19грн., відповідно за 2014 рік - 522715,19грн.= ( 3484767,94*15%), за 2015 рік -563341,09 грн. =(3755607,28*15%), та за 2016 рік - 755074,21 грн.=(4194856,71 * 18%). Однак, відповідно пп. 14.1.47 Податкового кодексу додаткові блага - кошти, матеріальні чи цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку агентом, якщо такий дохід не є: заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму; винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу). Дохід, нарахований (наданий) платнику податку у грошовій формі у вигляді додаткового блага, включається до бази оподаткування в повному обсязі. Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 статті 164 ПКУ. Враховуючи вищенаведене, підприємством надано додаткове благо фізичним особам (пайовикам) і оплати у не грошовій формі за оренду паїв на недоотриману суму податку в розмірі 5грн., за 2014 рік - в сумі 92259,23грн., за 2015 рік - в сумі 99429,70грн., та за 2016 рік - в сумі 166116,32 грн. Так, податок з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку інших ніж заробітна плата недоотриманий і не сплачений до бюджету в повному обсязі, чим порушено пп.164.1.2 п.164.1 пп.164.2.17 п. 164.2 пп.164.5 ст.164 п.п.168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу в результаті чого донараховано податок на доходи фізичних осіб за перевіряємий період в сумі 357805,25 грн. Вважає податкові повідомлення-рішення правомірними, просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою суду від 14 грудня 2017 року відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання на 17.01.2018 року. Ухвалою від 17.01.2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 01.02.2018 року. Ухвалою від 01.02.2018 року оголошено перерву до 15.02.2018 року для подання додаткових доказів та пояснень. Ухвалою від 15.02.2018 року розгляд справи відкладено на 19.02.2018 року.

12.01.2018 року відповідачем подано відзив на позовну заяву.

30.01.2018 року відповідачем подано заперечення.

01.02.2018 року позивачем подано додаткові пояснення.

15.02.2018 року позивачем подано відповідь на відзив, а відповідачем - додаткові пояснення.

Не погодившись із винесеними податковими повідомленнями-рішеннями позивач оскаржив їх до суду.

Заслухавши вступне слово сторін, з’ясувавши обставини, викладені у заявах по суті справи, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

На підставі направлень від 07.09.2017 року №6591, 6592, 6593, 6594, 6595 та наказу №3607 від 19.08.2017 Головним управлінням ДФС у Львівській області було проведено документальну планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Броди Агро» (код ЄДРПОУ 35116440) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014р. по 31.12.2016р. та складено акт перевірки від 26.10.2017р. №1804/13-01-14- 01/35116440 (далі - акт перевірки).

Як вбачається з акта перевірки, перевіркою встановлено наступні порушення позивачем вимог ПК України:

- п.200.1 ст. 200; п.209.1, п. 209.2, п.209.3 ст. 209 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість на загальну суму 2156908 грн., в т.ч. за грудень 2014 року- на суму 8044 грн., за січень 2015 року – на суму 844 грн., за квітень 2016 –на суму 223641 грн., за травень 2016 року – на суму 124273 грн., за червень 2016 – на суму 210 801 грн., за липень 2016 – на суму 549938 грн., за серпень 2016 – на суму 31328 грн., за вересень 2016 – на суму 107100 грн., за жовтень 2016 – на суму 183577 грн., за листопад 2016 – на суму 663632 грн., за грудень 2016- на суму 53910 грн.;

-п.209.1, п. 209.2, п.209.3 ст. 209 Податкового кодексу України, в результаті чого ТОВ «Броди Агро» занижено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 Декларації з позначкою « 0121» -спеціальний режим оподаткування сільськогосподарського підприємства ) за грудень 2016 року на суму 2384407 грн.;

- пп. 164.1.2 п.164.1, пп. 164.2.17 п. 164.2, пп. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 357 805, 25 грн., в тому числі за 2014р. –на суму 92 259, 23 грн., за 2015р. на суму - 99 429,7 грн., та за 2016р. на суму 166 116, 32 грн.

За наслідками проведеної перевірки, Головним управлінням ДФС у Львівській області винесено податкові повідомлення-рішення:

-від 21.11.2017 року №0020821401, згідно з яким ТОВ «Броди Агро» збільшено суму грошового зобов’язання за платежем податку на додану вартість у розмірі 2 156 908 грн. за основним платежем, та у розмірі 539 227 грн. за штрафними санкціями;

-від 21.11.2017 року №0270181308, згідно з яким ТОВ «Броди Агро» визначено суму грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 357 805, 25 грн. за основним платежем, та у розмірі 197 366, 90 грн. за штрафними санкціями.

Спірні правовідносини врегульовано Податковим кодексом України та Порядком заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року №21.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 року №0020821401.

Відповідно до пункту 209.6 статті 209 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПКУ) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Пунктом 209.14 статті 209 розділу V ПКУ передбачено, зокрема, що у разі експорту сільськогосподарської продукції застосовується ставка податку, визначена підпунктом "б" пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ, а саме нульова ставка.

При вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство - виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку (пункт 209.4 статті 209 розділу V ПКУ).

У пункті 5 розділу 1 Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (далі - Порядок), визначено, що платники податку, які згідно зі статтею 209 розділу V ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою "0121" / "0122" / "0123" (далі - декларація 0121 - 0123), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До податкової декларації 0121 - 0123 включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого вказаною статтею.

Відповідно до пункту 5 розділу V Порядку рядок 14 призначений для перенесення з декларацій 0121 - 0123 до декларації 0110 сум податкового кредиту, сформованого в попередніх звітних періодах у зв'язку з придбанням товарів/послуг, у випадках, коли такі товари/послуги використані в поточному звітному періоді в операціях з експорту сільськогосподарської продукції.

Сума ПДВ у рядку 14 декларацій 0121 - 0123 відображається згідно з бухгалтерською довідкою, в якій така сума розраховується, виходячи із фактично сплаченої (нарахованої) суми ПДВ постачальникам товарів/послуг, вартість яких була включена до складу виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит за сільськогосподарськими товарами (супутніми послугами), вивезеними за межі митної території України у митному режимі експорту.

Бухгалтерська довідка має бути складена згідно з податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V Кодексу, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та містити вичерпний їх перелік.

У податковій звітності, що подавалась за звітні періоди по грудень 2015 року, форма якої була затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, таке перенесення відображалося у рядку 16.3 декларації 0110.

Відповідно до пункту 200.4 статті 200 розділу V ПКУ при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 розділу V ПКУ, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 розділу V ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 розділу V ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого, платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Отже, операції з експорту сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування власно вироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та відображаються у декларації 0121 - 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.

При цьому суми ПДВ, що були сплачені суб'єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції га включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком та в рядку 14 декларації 0110 зі знаком "+".

Стосовно формування ОСОБА_4 «Броди Агро» показників рядка 16.3 декларації за листопад, грудень 2014р.

У відповідності до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року N 966 та Наказом 678 від 13.11.2013р., у рядку 16.3 Декларації з податку на додану вартість відображаються суми податку на додану вартість, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських підприємств із вивезення сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту. Значення цього рядка переноситься з рядка 16.3 декларації 0121 - 0123 до рядка 16.3 декларації 0110.

Сума податку на додану вартість у рядку 16.3 декларацій 0121 - 0123 відображається згідно з бухгалтерською довідкою, в якій така сума розраховується, виходячи із фактично сплаченої (нарахованої) постачальникам товарів/послуг, вартість яких була включена до складу виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит за сільськогосподарськими товарами (супутніми послугами), вивезеними за межі митної території України у митному режимі експорту декларації 0121 - 0123).

Бухгалтерська довідка має бути складена згідно з податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V Кодексу, які є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та містити вичерпний їх перелік.

Судом встановлено, що на підтвердження вищенаведених вимог, під час проведення перевірки на користь Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області позивачем було надано бухгалтерську довідку за листопад, грудень 2014р., яка підтверджувала формування показника 16. З Декларації з податку на додану вартість у розмірі:410 075 грн. - листопад 2014р.;1 974 332 грн. - грудень 2014р.

Копії Бухгалтерських довідок від 30.11.2014р. та від 31.12.2014р. долучені до матеріалів справи (а.с. 11,13).

Судом встановлено, що ОСОБА_4 „Броди Агро” зареєстровано суб’єктом спеціального режиму оподаткування з 01.01.2013 відповідно до Свідоцтва №200091847 про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, виданого ДПІ у Бродівському районі Львівської області ДПС.

Відповідач у судовому засіданні наголосив на тому, що ОСОБА_4 „Броди Агро” не заявляло до відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад, грудень 2014 року та протягом наступних перевіряємих періодів відповідно до п.209.4 ст.209 ПК України. Таким чином, сумою податкового кредиту, сплаченою постачальникам при придбанні сільськогосподарських товарів /послуг (фактори сільськогосподарського виробництва), що перенесена із податкових декларацій з ПДВ із позначкою „0121” (спеціальний режим оподаткування сільськогосподарського підприємства), ОСОБА_4 „Броди Агро” безпідставно зменшено податкові зобов’язання іншої несільськогосподарської діяльності.

Таким чином, як стверджує відповідач ОСОБА_4 „Броди Агро” в порушення п.209.1, п.209.2, п.209.3. ст.209 Податкового кодексу завищено податковий кредит (загальна декларація) на суму, сплачену постачальникам при придбанні сільськогосподарських товарів/послуг (фактори сільськогосподарського виробництва) на 2384407 грн., в тому числі листопад 2014-410 075 грн., грудень 2014- 1 974 332 гривень, що перенесені з рядка 13.3 декларації 0121 (спеціальний режим оподаткування сільськогосподарського підприємства) до рядка 16.3 декларації 0110 (загальна) та не заявлені до відшкодування.

Така позиція відповідача щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад- грудень 2014 року не береться судом до уваги, оскільки згідно вищенаведених правових норм та ст.200 ПК України, суми ПДВ, що були сплачені суб"єктом спеціального режиму оподаткування постачальниками під час придбання товарів/послуг, які брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції та включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені із декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 16.3 декларації 0121 (-) та рядку 16.3 декларації 0110 (+) . Відтак, суми податку, перенесені до рядка 16 декларації 0110, можуть брати участь в обрахунку суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню у загальновстановленому порядку, визначеному ст.200 ПК України. Відповідачем не обгрунтовано підстав вважати, що перенесення суми з рядка 16.3 декларації 0121 до рядка 16.3 декларації 0110 та не заявлення до відшкодування такої є порушеннями вимог ПК України.

За таких обставин, висновки контролюючого органу про поршення позивачем п.209.1, п. 209.2, п.209.3 ст. 209 Податкового кодексу України, є необгрунтованими і безпідставиними, відтак подакове повідомлення - рішення від 21.11.2017 року №0020821401 підлягає скасуванню.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 року №0270181308.

Висновки податкового органу про порушення позивачем пп. 164.1.2 п.164.1, пп. 164.2.17 п. 164.2, пп. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України грунтуються на тому, що ТОВ "Броди агро" за перевіряємий період нараховано (виплачено) дохід фізичним особам за оренду паїв в загальній сумі 11435231,92 грн., а саме за 2014 рік - 3484767,94 грн., за 2015 рік - 3755607,28 грн., та за 20016 рік - 4194856,71 грн., однак виплата була здійснена не в грошовій формі, а продукцією (пшениця, ячмінь, гречка).

У відповідності до пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ІІ розділу ПК.

Згідно пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на перерахування цього податку до бюджету.

Так згідно пп. 168.1.4 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу, якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

ОСОБА_4 «Броди Агро» з вищезазначеної суми виплати перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків інших ніж заробітна плата в розмірі 2266207,19 грн. ,відповідно за 2014 рік - 522715,19 грн .= ( 3484767,94*15%), за 2015 рік -563341,09 грн. =(3755607,28*15%), та за 2016 рік - 755074,21 грн.= (4194856,71 * 18%).

Однак, відповідно пп. 14.1.47 Податкового кодексу додаткові блага - кошти, матеріальні чи цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку агентом, якщо такий дохід не є: заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму; винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Дохід, нарахований (наданий) платнику податку у грошовій формі у вигляді додаткового блага, включається до бази оподаткування в повному обсязі.

Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 статті 164 Податкового кодексу.

У відповідності до пп. 164.5 ст.164 Податкового кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К= 100: (100-Сn), де К- коефіцієнт; Сn- ставка податку, встановлена для таких доходів на момент такого нарахування.;

Відповідно об’єктом оподаткування, є нарахований дохід фізичних осіб в розмірі:

2014 рік - 4099829,48грн.=( 3484767,94 * 1,1765);

2015 рік-4418471,96грн.=( 3755607,28 * 1,1765);

2016 рік- 5117725,18грн.=( 4194856,71 * 1,22).

Як вказано в акті перевірки, недоотримана сума податку з доходів фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку інших ніж заробітна плата становить 444932,98грн., відповідно за:

2014 рік - (4099829,48*15%)=614974,42грн.-522715,19грн.=92259,23грн.;

2015рік -(4418471,96*15%)=662770,79грн.-563341,09грн.=99429,70грн.;

2016 рік - (5117725,18* 18%)=921190,53грн.-755074,21 грн.=166116,32грн.

Відтак, контролюючий орган дійшов до висновку, що підприємством надано додаткове благо фізичним особам (пайовикам) у вигляді оплати у не грошовій формі за оренду паїв на недоотриману суму податку в розмірі 357805,25 Грн., за 2014 рік - в сумі 92259,23грн., за 2015 рік - в сумі 99429,70грн., та за 2016 рік - в сумі 166116, 32 грн.

Відповідно до статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до ст.73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ст.74 Кас України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Слід звернути увагу на те, що відповідно до ч.4,5 ст.77 КАС України, суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем до матеріалів справи подано лише частину доказів, що стосується тільки одного орендодавця ОСОБА_5, відповідно до яких вказує, що розрахунок здійснювався готівкою, як і вказано в договорі.

Однак, слід звернути увагу на те, що згідно поданої відомості (а.с.75-84), на виплату орендної плати від 17.10.2016 року вбачається, що розрахунок по договорах оренди землі здійснювався позивачем в натурі (одиниця виміру - кг), пшеницею 6 клас.

Твердження позивача про те, що пшеницю, кукурудзу (інші товари) продавали фізичним особам як товар, а не передавали з метою розрахунку по договорах оренди не знайшли свого підтвердження належними та допустимими доказами. Суд позбавлений можливості витребовувати у позивача такі докази в силу ч.4 ст.77 КАС України.

Таким чином, висновки податкового органу про порушення позивачем п.209.1, п. 209.2, п.209.3 ст. 209 Податкового кодексу України є обгрунтованими та підставними, відтак підстав для скасування податкового повідомлення-рішення від 21.11.2017 року №0020821401 немає.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши обставини, визначені ч.2 ст.2 КАС України, суд дійшов до висновку, що позов слід задоволити частково, а саме визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0020821401, а податкове повідомлення-рішення від 21.11.2017 №0270181308 залишити в силі.

Відповідно ст.139 КАС України слід стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Броди Агро" 40442,03 грн. сплаченого судового збору.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовільнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 21.11.2017 року №0020821401.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Броди Агро" (ЄДРПОУ 35116440) 40442,03 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений та підписаний 28 .02.2018 року.

Суддя Карп`як О.О.