
308/10131/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2017 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відомості про ідентифікаційний податковий номер платника податку в матеріалах справі відсутні, який проживає за адресою:Україна, Львівська обл., Старосамбірський район, м. Хирів, вул. Б. Хмельницького, буд. 27/4 за ч.1 ст.483 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
До Ужгородського міськрайонного суду надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.483 МК України.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 3163/30500/17 від 20.09.2017 року 19.09.2017 року о 22 год. 55 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» (ЗМК – пасажирська) митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС заїхав автомобіль марки «AUDI» моделі “A6”, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_1, об’єм двигуна – 2496,00 см3, рік виготовлення – 1998, тип двигуна – дизель, реєстраційний номерний знак Польщі RLS 06451 під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який прямував у приватних справах з України в Польщу. При усному опитуванні гр. України ОСОБА_2 заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує. В ході здійснення митного огляду в боксі поглибленого огляду зазначеного транспортного засобу були виявлені приховані від митного контролю товари - тютюнові вироби, а саме: сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 сигарет у кожній пачці, торгівельної марки «Marlboro», загальною кількістю – 2450 пачок.
З огляду на вказане старшим державним інспектором ВМО № 3 митного посту “Ужгород” Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил відносно гр. України ОСОБА_2 за ч.1 ст.483 МК України.
В судовому засіданні представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, підтримав викладені в матеріалах справи обставини, та просив визнати гр. України ОСОБА_2 винним в порушенні ним митних передбачених ч.1 ст.483 МК України.
ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв та клопотань до суду від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Як вбачається яз матеріалів справи 19.09.2017 року о 22 год. 55 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» (ЗМК – пасажирська) митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС заїхав автомобіль марки «AUDI» моделі “A6”, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_1, об’єм двигуна – 2496,00 см3, рік виготовлення – 1998, тип двигуна – дизель, реєстраційний номерний знак Польщі RLS 06451 під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який прямував у приватних справах з України в Польщу.
Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”. При усному опитуванні гр. України ОСОБА_2 заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує. В ході здійснення митного огляду в боксі поглибленого огляду зазначеного транспортного засобу були виявлені приховані від митного контролю товари - тютюнові вироби, а саме: сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 сигарет у кожній пачці, торгівельної марки «Marlboro», загальною кількістю – 2450 пачок. Виявлені тютюнові вироби були приховані в спеціально обладнаних та пристосованих з метою незаконного переміщення сигарет через митний кордон України сховищах, а саме: в передьому та задньому бамперах та днищі автомобілю.
Доступ став можливим після: демонтажу передніх фар, що кріпилися шурупами та болтами, внаслідок чого утворився доступ до двох отворів з прихованими сигаретами неправильної форми у передньому бампері; демонтажу заднього бамперу, лівого заднього колеса та підкрильника, що кріпилися шурупами та болтами, внаслідок чого утворився доступ до двох отворів розмірами 11*16 см., з прихованими сигаретами, що в свою чергу були закриті металевими пластинами та кріпились за допомогою саморізів; демонтажу заднього сидіння автомобілю, декоративної обшивки днища автомобілю, внаслідок чого утворився доступ до двох отворів з прихованими сигаретами розмірами 25*12 см. та 15*15см. у днищі автомобілю.
Виявлене стало доступним для огляду за допомогою використання технічних засобів митного контролю, а саме: ендоскопа, викрутки, ножа, ліхтарика, оглядового дзеркала.
Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет від 19.09.2017 року, вартість легкового автомобіля автомобіль марки «AUDI» моделі “A6”, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_1, об’єм двигуна – 2496,00 см3, рік виготовлення – 1998, тип двигуна – дизель становить 1200 євро, що станом на 19.09.2017 року за курсом НБУ складає 37 536,81 грн (тридцять сім тисяч п’ятсот тридцять шість грн. 81 коп.). Виявлені тютюнові вироби України ОСОБА_2 визнав своєю власністю, пояснюючи, що здійснив приховування сигарет з метою продажу за кордон у зв’язку з скрутним життєвим становищем.
Згідно ч.5 та ч.6 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України
Відповідно ч.1 ст.318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками. Відповідно до п. 7 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів - проводиться митний огляд.
Згідно ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості. Відповідно до п.53 ч.1 ст. 4 МК України, спеціально виготовленим сховищем (тайником) є сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо.
Тобто, гр. України ОСОБА_2А вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовленого сховища (тайника), у спосіб, що утруднював виявлення таких товарів. Вказані обставини в своїй сукупності свідчить про наявність в його діях складу порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України. Дії України ОСОБА_2А кваліфіковані правильно.
Вина порушника підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про ПМП №3163/30500/17 від 20.09.2017 року , наявними в справі його письмовими поясненнями від 19.09.2017 року, актом проведення огляду (переогляду) товарів, т/з, ручної поклажі та багажу та фотоматеріалами до акту митного огляду від 20.09.2017 року, доповідною запискою старшого державного інспектора ВМО №3 м/п «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_3 від 20.09.2017 року, письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 20.09.2017 року.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правилами ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує роз’яснення п.18 Постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 03.06.2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», згідно якого, вирішуючи питання про конфіскацію предметів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками) і транспортних засобів, що використовувалися для приховання чи переміщення товарів, враховуються обсяги конструктивних змін внесених у ці предмети або транспортні засоби із зазначеною метою; співвідношення вартості й кількості товару, який був предметом порушення митних правил, із розмірами транспортного засобу, в якому цей товар переміщувався.
Як вбачається з матеріалів справи, тютюнові вироби були приховані від митного контролю в передньому та задньому бамперах та днищі автомобілю, з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України. Відомостей, що вказані порожнини, за своїми технічними даними, передбачені заводом виробником, або того, що в такий транспортний засіб не вносилися конструктивні зміни та переобладнання матеріали справи не містять. В особистих поясненнях громадян України ОСОБА_2 вказав, що сигарети знаходяться в конструктивних порожнинах, а саме в передньому та задньому бамперах та днищі автомобілю, є його власністю, були поміщені ним туди особисто та перевозилися з метою їх збуту за кордоном.
Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, приймається до уваги вартість транспортного засобу, в якому переміщувалися безпосередні предмети порушення митних правил, яка є співмірною із кількістю та вартістю незаконно переміщеного товару, а також той факт, що транспортний засіб був фактично із спеціально обладнаний сховищем (тайником), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України, мету призначення покарання та співрозмірність можливого покарання вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності призначення покарання, вважаю, що на гр. України ОСОБА_2, слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 63700,00 грн., з конфіскацією цих товарів, а також конфіскацією транспортного засобу із спеціально виготовленим сховищем (тайником), що використовувався для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Згідно положень ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 320,00 грн.
Керуючись ст.ст. 483, 522, 527, 528, 529 МК України, ст.ст.40-1, 283-285, 287-290, 303 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 63700,00 грн., з конфіскацією:
- безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: Сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 сигарет у кожній пачці, торгівельної марки «Marlboro», загальною кількістю 2450 пачок;
- легкового автомобіля марки «AUDI» моделі “A6”, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_1, об’єм двигуна – 2496,00 см3, рік виготовлення – 1998, тип двигуна – дизель, реєстраційний номерний знак Польщі RLS 06451.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 грн.
Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача – 31215256700001, назва отримувача коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 820019, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_5