
154/3269/17
3/154/1472/17
Копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2017 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., при секретарі Баранюк О.В., за участю прокурора Артиш Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, приватного підприємця, депутата Хобултівської сільської ради, Володимир-Волинського району Волинської області, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ставиться в вину те, що вона, будучи депутатом Хобултівської сільської ради, відповідно до п.п. «б», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнала та пояснила, що про необхідність подачі декларації їй було відомо із ЗМІ, а також про це наголошувалось на сесіях Хобултівської сільської ради. Зазначила, що вона не подала своєчасно декларацію, оскільки нею було заповнено її чернетку 31.05.2017 року, яку було збережено, а після того як вона дізналась, що на сайті НАЗК немає декларації, то 04.05.2017 року на офіційному сайті Єдиного державного реєстру декларацій, нею було опубліковано електронну декларацію про доходи.
Прокурор в судовому засіданні зауважила, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією. Просила визнати ОСОБА_1 винною за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.
Згідно рішення Хобултівської сільської ради від 10.11.2015 року № 1/1 та додатку до даного рішення, ОСОБА_1 обрано депутатом Хобултівської сільської ради, Володимир-Волинського району Волинської області.
ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного
державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
За таких обставин, депутат Хобултівської сільської ради ОСОБА_1 була зобовязана до 00 годин 00 хвилин 01.05.2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2, декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 04 травня 2017 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у звязку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи субєктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
В діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, оскільки факт відсутності її електронної декларації за 2016 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеним належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується її власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження. Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та помякшують відповідальність.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст., 283, 284 КУпАП та на підставі ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 грн 00 коп судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету:22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: /-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_3