Постанова № 70757348, 01.12.2017, Любомльський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
01.12.2017
Номер справи
163/2814/17
Номер документу
70757348
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 163/2814/17

Провадження №3/163/1786/17

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 грудня 2017 року місто Любомль

Суддя Любомльського районного суду Волинської області Павлусь О.С.,

за участі представника митного органу ОСОБА_1,

розглянувши матеріали справи, що надійшли з Волинської митниці ДФС за протоколом №3754/20500/17 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.483 МК України:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1,

ВСТАНОВИВ:

Інспектором Волинської митниці ДФС складено протокол про те, що ОСОБА_2, 10.08.2017 року близько 23 год. 23 хв., слідуючи з України в ОСОБА_3 через м/п “Ягодин” Волинської митниці ДФС, в якості водія автомобіля марки «Alfa Romeo 146», реєстраційний номер LC69674, в приватних справах, смугою руху митного контролю «зелений коридор», намагався перемістити через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю, дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин (сукциніт) в стані сировини, вагою 1776,05 г (вага нетто) та загальною вартістю 7956 гривень 70 копійок, яке було поміщене в запасне колесо, що знаходилося в багажному відділенні, тобто з використанням способу, що утруднює їх виявлення.

Митним органом дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ч.1 ст.483 МК України.

Правопорушник на розгляд справи в суд не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду, будь-яких клопотань не надавав.

Представник митного органу вказав, що у справі зібрано достатньо доказів, якими стверджено вину ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України

Заслухавши думку представника митного органу, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов наступних висновків.

Згідно ст.486 МК України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

Відповідно до вимог ст.489 МК України, при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З протоколу про порушення митних правил та копії контрольного талона для проходження митного контролю по «зеленому коридору» встановлено, що ОСОБА_2 10.08.2017 року приблизно о 23 год. 23 хв. слідував через митний пост “Ягодин” Волинської митниці ДФС в якості водія автомобіля марки «Alfa Romeo 146», реєстраційний номер LC69674, смугою митного контролю «зелений коридор».

Актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 11.08.2017 року та акту зважування встановлено, що під час проведення повного митного огляду вищевказаного автомобіля, у запасному колесі, було виявлено каміння різного розміру та форми, жовто-коричневого кольору, загальною вагою брутто 1800 грам, яке за зовнішніми ознаками схоже на бурштин.

Згідно висновку №142005902-0378 від 08.09.2017 року Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС, надані органом доходів і зборів на дослідження зразки є дорогоцінним камінням органогенного утворення – бурштином (різновиду сукциніт), в стані сировини, вагою нетто 1776,05 г та ринковою вартістю 7956,70 грн., яка за офіційним курсом валют НБУ станом на 27.03.2017 року (100 євро = 30,18 грн.) еквівалентна 263,64 євро.

Загальні умови вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України закріплені у ст.371 МК України, частина перша якої визначає, що товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро (крім зазначених у частині другій цієї статті), не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України.

За змістом ч.2 ст.371 МК України, товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро та на які законом встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, із сплатою у випадках, визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами.

Відповідно до ч.2 ст.373 МК України, порядок вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 448 "Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження" (далі - постанова КМ України від 21.05.2012 року № 448), встановлено, що вивезення (пересилання) за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли сумарна фактурна вартість дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро (крім заборонених до вивезення за межі митної території України), шляхом: вчинення дій, усного або за бажанням власника таких товарів чи на вимогу посадової особи митного органу письмового декларування.

Отже, вивезення бурштину, як дорогоцінного каміння, за межі митної території України дозволяється за умови, коли його сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10000 євро, шляхом: вчинення дій; усного декларування; за бажанням власника бурштину – письмового декларування; на вимогу посадової особи митного органу - письмового декларування.

Аналіз положень постанови КМ України від 21.05.2012 року №448 в системному взаємозв’язку з положеннями ст.371 МК України приводить до висновку, що власник дорогоцінного каміння не зобов’язаний письмово декларувати даний товар, якщо його вартість не перевищує 10000 євро. Водночас вимога посадової особи митного органу щодо письмового декларування дорогоцінного каміння повинна носити не узагальнений характер щодо переміщуваного особою товару в цілому, а містити конкретну вказівку з приводу переміщення саме дорогоцінного каміння.

До такого висновку також приводить аналіз положень пунктів 1.2, 2.8.1, 2.9 Порядку заповнення митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.05.2012 року № 614.

Дослідженими доказами у справі стверджено, що вартість переміщуваного ОСОБА_2 через митний кордон України дорогоцінного каміння органогенного утворення – бурштину (різновиду сукциніт), в стані сировини, не перевищувала суми, вказаної у постанові Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 448.

Таким чином, будь-яких даних про переміщення ОСОБА_2 дорогоцінного каміння – бурштину через митний кордон України всупереч діючому законодавству у справі не встановлено, що в свою чергу виключає наявність у його діях порушення митних правил.

Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

З наведених підстав, провадження у справі відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.483 МК України слід закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу даного правопорушення.

Враховуючи прийняте у справі рішення, вилучені в порядку ст.511 МК України дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин (різновиду сукциніт) в стані сировини, а також запасне колесо до автомобіля підлягають поверненню ОСОБА_2

Керуючись п.3 ч.1 ст.527, ч.5 ст.529 МК України, п.1 ст. 247 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.483 МК України закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв’язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.

Вилучене дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштину (різновиду сукциніт) в стані сировини, вагою нетто 1776,05 г, вартістю 7956,70 грн., а також запасне колесо до автомобіля, бувше у використанні, вартістю 100 грн., які передані на відповідальне зберігання Волинській митниці ДФС - повернути ОСОБА_2.

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.

Суддя Любомльського районного суду Павлусь О.С.