
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення без руху заяви про перегляд
судового рішення за ново виявленими обставинами
"20" листопада 2017 р. Справа № 809/307/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали
заяви Долинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області
до ОСОБА_1
про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.04.2017 року по справі №809/307/17, -
В С Т А Н О В И В:
17.11.2017 Долинська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області звернулася до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.04.2017 року по справі №809/307/17.
Відповідно до частини 2 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Частиною 4 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами, яка подана суб'єктом владних повноважень, юридичною особою становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Заявником поставлено питання про перегляд судового рішення у справі, позовна заява в якій подана в 2017 році.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач оскаржував нараховані в 2015 та 2016 роках Долинською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області зобов’язання із транспортного податку з фізичних осіб в загальному розмірі 50000,00 грн.
ОСОБА_1 сплатив судовий збір як фізична особа при поданні позовної заяви майнового характеру.
В матеріалах адміністративної справи наявна квитанція №0.0.707476331.1 від 16.02.2017 про сплату ОСОБА_1 судового збору в сумі 640,00 грн.
А тому, із урахуванням положень частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" Долинська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області повинна сплатити судовий збір за зазначену заяву в розмірі – 704,00 грн. (640,00 грн. * 110% = 704,00 грн.)
Однак, Долинською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до матеріалів заяви квитанції про сплату судового збору не додано.
Крім того, за змістом пунктів 4-6 частини 2 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, серед іншого, зазначаються:
- обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи;
- обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;
- перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
Заявник у заяві вказав, що йому стало відомо про нововиявлену, на його думку, обставину – отримано інформацію щодо офіційного оприлюднення рішення Перегінської селищної ради від 22.01.2015 року №246-50/2015 та повну інформацію від Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області про автомобіль, що належить ОСОБА_1, зокрема транспортний засіб – «TOYOTA Land Cruiser» 200, 2011 року випуску.
Втім, Долинська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області не зазначила, про який конкретний документ чи інший доказ йде мова, коли заявник його отримав та, яка обставина є нововиявленою, і як її відсутність (незнання про неї) при розгляду судової справи вплинула на зміст судового рішення у адміністративній справі №809/307/17.
Заявник не послався на відповідний доказ із зазначенням його реєстраційного номера, дати формування чи складання, даних про надходження до заявника, в тому числі не надав копію такого документа, а також не вказав поважні причини неможливості надання разом із заявою.
За таких обставин, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подано без додержання вимог частин 2 , 4 статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 3 статті 250 коментованого Кодексу визначено, що до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв’язку із вищевикладеним, відповідно до частини 1 статті 108, частини 3 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами слід залишити без руху та надати заявнику строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом:
- надання квитанції про сплату судового збору;
- зазначення конкретних обставин, що могли вплинути на судове рішення у справі №809/307/17 та обґрунтування з посиланням на відповідні докази (номер листа, довідки, відповіді; дата формування такого документа; дата отримання його Долинською об'єднаною Державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області);
- зазначення конкретної дати, коли заявник дізнався про обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи (дані про вхідну реєстрацію відповідних документів у Долинській об'єднаній Державній податковій інспекцій Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, із долученням відповідних доказів);
- яким чином відсутність знання про нововиявлену обставину та безпосередньо така обаставина вплинули на зміст судового рішення у адміністративній справі № 809/307/17.
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Долинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.04.2017 року по справі №809/307/17, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання документа про сплату судового збору в розмірі - 704,00 грн. та зазначення конкретних обставин, що могли вплинути на судове рішення у справі №809/307/17, і обґрунтування з посиланням на відповідні докази, до 29 листопада 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк заява за нововиявленими обставина буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Чуприна О.В.