Постанова № 68394694, 21.08.2017, Індустріальний районний суд міста Харкова (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Харкова)

Дата ухвалення
21.08.2017
Номер справи
644/4831/17
Номер документу
68394694
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 644/4831/17

Провадження № 3/644/2148/17

21 серпня 2017 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 серпня 2017 року м. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Матвієвська Г.В. розглянувши матеріали по справі про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, ІПН НОМЕР_1, яка тимчасово не працює, мешкає за адресою: м. Харків, вул. Роганська,, б. 11, кв. 31,

- за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, будучи службовцем Державної пенітенціарної служби України та займаючи посаду молодшого інспектора-кінолога відділу охорони, Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)», тобто субєктом на якого поширюються вимоги та обмеження ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно подала Е-декларацію осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП та ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції».

Дане правопорушення передбачене ст. 172-20 ч.1 КУпАП - розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобовязаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових обєктів або виконання ними обовязків військової служби в нетверезому стані.

В судове засідання 21.08.2017 року ОСОБА_1 надала письмові пояснення, згідно яких провину за ст.172-6 ч.1 КУпАП не визнає.

Відповідно ст. 8 КУпАП особа, яка скоїла адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, який діяв на час та за місцем вчинення правопорушення.

Вивчивши письмові пояснення ОСОБА_1, матеріали справи, оцінивши зібрані докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення вимог фінансового контролю.

До такого висновку суд дійшов на підставі наступних доказів.

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобовязаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У відповідності до ст. 1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, повязане з корупцією це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій частині 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до частини 1 статті 65 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або повязаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині 1 статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, була призначена на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки, Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» наказом № 73 о/с від 17 жовтня 2014 року (а.с. 21).

Згідно довідки Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» № 5/2/1-177/чб від 16.06.2017 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, проходила службу в Державній кримінально-виконавчій службі України з 17.04.2014 року по 18.04.2017 року на таких посадах: з 30.04.2015 року по 03.06.2016 року на посаді молодшого інспектора відділу охорони, з 03.06.2016 року по 18.04.2017 року на посаді молодшого інспектора-кінолога відділу охорони (а.с. 22).

Наказом Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» № 59/ОС-17 від 18.04.2017 року сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1, молодшого інспектора-кінолога відділу охорони, було звільнено за власним бажанням на підставі рапорту ОСОБА_1 (а.с. 26).

У відповідності до пункту 13 статті 1 Закону №1700-VII, субєкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобовязані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, ОСОБА_1, звільнившись з посади молодшого інспектора-кінолога відділу охорони Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)», будучи відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст. з Закону №1700-VII особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, тобто субєктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією, несвоєчасно подала Е-декларацію чим порушила вимоги встановлені ч.2 ст.45 Закону №1700-VII, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 )зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) 1930 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням НАЗК з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 ) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи: перший етап з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:

-Щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів;

-Декларації, передбачені абзацом першим частини 2 статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

-Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані субєкта декларування, передбачені ч.2 ст.52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

Другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом №1700-VII.

Згідно ч.2 ст.45 Закону №1700-VII, особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно із набранням чинності 30 березня 2017 року Закону № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Відповідно до цього закону продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.

Згідно з п.2 ч.1 розяснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація субєкта декларування, який припиняє діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли субєкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Оскільки ОСОБА_1 звільнена з посади на підставі власного рапорту, то необхідною датою подання нею вказаної вище декларації є 18.04.2017 року, а саме день припинення діяльності.

На виконання вимог абзацу 3 п.2 Перехідних положень Закону №1700-VII, ОСОБА_1 звільнившись з посади молодшого інспектора-кінолога відділу охорони Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)», 17.05.2017 року подала Е-декларацію після звільнення, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua https://public.nazk.gov.ua/declaration/009af0ba-b8c1-4dc3-be0e-4c1a744a01e0 (а.с. 8-13).

Таким чином, ОСОБА_1, 18.04.2017 року на підставі власного рапорту звільнена з посади молодшого інспектора-кінолога відділу охорони Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)», була зобовязана подати декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування 18.04.2017 року.

Однак, згідно інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства, Е-декларацію ОСОБА_1 подала 17.05.2017 року чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП не зважаючи на те, що попереджалася про недопущення фактів корупційних правопорушень.

Таким чином, ОСОБА_1, звільнившись з посади молодшого інспектора-кінолога відділу охорони Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)», будучи згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону № №1700-VII, субєктом відповідальності за правопорушення повязані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст45 вказаного Закону, п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій субєктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, Закону №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин, оприлюднила 17.05.2017 року на офіційному веб-сайті НАЗК Е-декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, є 26.07.2017 року,тобто день, коли ОСОБА_1 була опитана та пояснила, що не подала вчасно Е-декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування у звязку з тим, що не знала, що потрібно подавати вказану декларацію в день припинення діяльності (а.с. 37).

Датою вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, є 18.04.2017 року, тобто день коли ОСОБА_1 повинна була подати Е-декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП є Державна установа «Харківська виправна колонія (№43)», яка розташована за адресою: м.Харків, вул. Таджицька, 17, оскільки обовязок подавати Е-декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у звязку із звільненням з посади молодшого інспектора-кінолога відділу охорони Державної установи «Харківська виправна колонія (№43)».

Таким чином судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 при вищезазначених обставинах наявний склад правопорушення, передбаченого ст.. 172-6 ч.1 КУпАП, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні вище переліченими доказами, доданими до протоколу про адміністративне правопорушення від 03.08.2017 року, складеному у відношенні ОСОБА_1.

Беручи до уваги факт вчиненого, дані про особу, характер правопорушення, суд вважає можливим та необхідним застосувати відносно особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягнення у вигляді штрафу, передбаченому санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП..

Згідно положень ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.24, 33-35, 38, 40-1, 172-6, 221, 251-252, 276-280, 283-285 КУпАП суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст..172-6 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме - 850 грн. (вісімсот пятдесят гривень), (Банківські реквізити по сплаті штрафів: Одержувач: УДКСУ в Індустріальному районі м. Харкова, Код одержувача: 37999701, Банк одержувача: ГУДКСУ у Харківській області, МФО Банку: 851011, Розрахунковий рахунок: 31110106700009, Код Бюджетної класифікації: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави, в особі Державної судової адміністрації України (реквізити: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106), в розмірі 320 грн. 00 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Харківської області через районний суд в порядку, визначеному ст.294 КУпАП.

Суддя - Г.В.Матвієвська