
15.05.2017
Провадження №1-кс/389/145/17
ЄУН 389/1156/17
УХВАЛА
15 травня 2017 року місто Знам'янка
Слідчий суддя Знамянського міськрайонного суду Кіровоградської області Савельєва О.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Знамянського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Знамянської міської лікарні імені ОСОБА_2»,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий за погодженням з прокурором, звернувся до суду з даним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Знамянської міської лікарні імені ОСОБА_2», (код ЄРДПОУ 01111227, адреса: вул.Михайла Грушевського,15 м.Знамянка Кіровоградської області), тривалістю 15 робочих днів з 15.03.2017 по 03.04.2017, під час якої зясувати наступні питання: законність проведення публічної закупівлі вугілля камяного КЗ «Знамянська міська лікарня імені ОСОБА_2»; чи правильно відхилено пропозицію ТОВ «Укрвугілляресурс» з ціною 359900 грн., яка на 156766 грн. дешевша від ціни переможця закупівлі ТОВ «Євроальянс ЛТД». Дані питання стосуються періоду з 30.08.2016 по 01.10.2016 включно.Проведення ревізії просив доручити спеціалістам Східного офісу Державної аудиторської служби в Кіровоградській області.
Згідно з ч.6 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.11 вказаного Закону, плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного фінансового контролю не частіше одного разу на календарний рік.
У пункті 5.2 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України 19 жовтня 2006 року №346/1025/685/53 (далі Порядку) зазначено, що при проведенні ревізії за зверненням правоохоронного органу матеріали ревізії не пізніше десяти робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у випадках надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше трьох робочих днів після направлення висновків на такі заперечення (зауваження), передаються до правоохоронного органу.
Згідно з п.5.3 Порядку, у разі виявлення порушень законодавства ревізією, проведеною не за зверненнями правоохоронних органів, ревізійні матеріали, у яких зафіксовано порушення, що передбачають кримінальну відповідальність або містять ознаки корупційних діянь, передаються до правоохоронного органу в повному обсязі у визначені пунктом 5.2 цього Порядку строки. Якщо такою ревізією виявлено порушення законодавства, за які не передбачено кримінальну відповідальність або які не містять ознаки корупційних діянь, орган ДКРС у визначені пунктом 5.2 цього Порядку строки письмово інформує про такі порушення правоохоронні органи.
Пунктом 2.12 Порядку визначено, що у разі, якщо зазначені у зверненні правоохоронного органу питання за вказаний період були перевірені раніше проведеною органом ДКРС ревізією - повторна ревізія з тих самих питань не проводиться. Ініціатору ревізії надається копія акта раніше проведеної ревізії.
Відповідно до ч.7 та ч.8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тобто, у клопотанні про дозвіл на проведення позапланової ревізії повинно бути вказано дату початку та дату закінчення ревізії, а також повинно бути додано докази того, що у період, в якому слідчий просить дозволу на проведення ревізії, такий суб'єкт господарювання органами державного фінансового контролю не перевірявся (планова чи позапланова перевірка не проводилася), у тому числі щодо визначених у клопотанні питань.
З огляду на зміст положень ч.6 ст.9 КПК України, враховуючи те, що матеріали клопотання не містять даних про те, що органами державного фінансового контролю планова чи позапланова ревізія вказаного закладу за заявлений слідчим період з 30.08.2016 по 01.10.2016 включно не проводилася, слідчий суддя приходить до висновку про неможливість постановлення слідчим суддею законного та обґрунтованого рішення про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, а тому у задоволенні клопотання слідчого необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.7, ч.6 ст.9, ст.93 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Відмовити слідчому СВ Знамянського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_1 у наданні дозволу на проведення виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Знамянської міської лікарні імені ОСОБА_2».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Знамянського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_3