ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 квітня 2017 року
м. Полтава
Справа № 816/360/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Удовіченка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
06 березня 2017 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу.
12 квітня 2017 року Кременчуцькою ОДПІ подано клопотання про заміну первинного позивача у справі №816/360/17 Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області на належного позивача - Головне управління ДФС у Полтавській області та залучення до участі у справі №816/363/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року №1797-УІІІ, який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесено зміни до Податкового кодексу України в частині розподілу функцій контролюючих органів та функцій державних податкових інспекцій.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріуса не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 193 цього Кодексу.
Відповідно до статті 193 Податкового кодексу України Державні податкові інспекції: здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Тобто, починаючи з 01 січня 2017 року в Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області позбавлена повноважень здійснення контрольно-перевірочної роботи та права на звернення до суду, а тому не може являтися належним позивачем в даній адміністративній справі у зв'язку із відсутністю адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Згідно частини другої статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
У відповідності до положень четвертої та п'ятої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Згідно із положеннями статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення/ частина 1/. Суд може збирати докази з власної ініціативи /частина 5/.
На підставі викладеного, керуючись статтями 52, 53, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Замінити первинного позивача у справі №816/360/17 - Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області на належного позивача - Головне управління ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39461639, вул. Європейська, 4, м.Полтава, 36014).
Залучити до участі у справі №816/360/17 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Полтавській області.
Витребувати в Управління державної казначейської служби України у м.Кременчуці Полтавської області документально підтверджену інформацію: щодо залишків коштів на відкритих рахунках Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області (код ЄДРПОУ 34987803).
Документально підтверджену інформацію надати у строк до 24 квітня 2017 року.
Попередити про те, що невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом, та може бути підставою для реагування суду в порядку статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України та застосуванням заходів процесуального примусу передбачених статтею 269 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розгляд справи відкласти та призначити до судового розгляду на 12:30 26 квітня 2017 року.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя С.О. Удовіченко